Jak zabarvit celý řádek v tabulce při najetí ?

Když mám odkaz v tabulce a chci, aby se při najetí zbarvil celý řádek.
Jak na to ? :-))
td a {width: 100%; height: 100%;}
ale esli máš několik buňek v řádku s odkazama a po najetí na jeden z odkazů se ti zbarví celý řádek, byť je ten odkaz jenom jedna buňka, tak to nevim
Ve stylu si udelej tridu s nejakym nazvem (napr xxx) a pak ten odkaz naformatuj tou tridou. (pokud nemas naformatovane odkazy)

CSS:

.xxx {
background-color: red;
width: 100%;}

a odkaz:
<a class="xxx" href=......>

pokud uz mas "a" naformatovane v css tak ten odkaz uzavri do SPANu

<span class="xxx"><a href=...><span>


myslim ze tak nejak by to melo fungovat...
tr:hover {
}

akorát to nejde v MSIE
Nebo onmouseover a onmouseout měnit pozadí.
mp >> nj, ale to podporuje jen IE
odkdy onmouseover a onmouseout podporuje jen IE?
Mohli byste mi to někdo prosím napsat celý s nějakým náhodným odkazem? ten kod.Já totiž html moc neumím :-(
áhaa, tak funguje... to nefunguje jenom ve škole... vono, tam je to celý šáhlý...
onmouseover a onmouseout podporoval snad už IEXP3.0 na win3.1.
Čtyřka už určitě. Nestalo se mi nikde, že by nefungovalo. Spíš někde nefunguje ten zbytek, tj. co se má udělat při té události.
Marcus Flintus: asi je tam vypnuty JS. To je tusim implicitne po nainstalovani...

k tomu zvyraznovani
varianta 1:

v hlavicce a stylu:
tr:hover td {
background: lightblue;
}

v body
<table>
<tr><th>a</th><th>b</th><th>c</th></tr>
<tr><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
<tr><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
<tr><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
</table>

tohle ale nefunguje v IE, ojeb v ie by mohl bypadat tak, ze se do css napise:
misto tr -> tr a:hover ale ma to jiste omezeni

a JS varianta pak vypada:

<script type="text/javascript">
function ch_bkg(co, barva) {
var obj;
obj = document.getElementById(co);
obj.style.background = barva;
}
</script>


<table>
<tr><th>a</th><th>b</th><th>c</th></tr>
<tr id="tr1" onmouseover="ch_bkg('tr1', 'blue');" onmouseout="ch_bkg('tr1', 'transparent');"><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
<tr id="tr2" onmouseover="ch_bkg('tr2', 'blue');" onmouseout="ch_bkg('tr2', 'transparent');"><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
<tr id="tr3" onmouseover="ch_bkg('tr3', 'blue');" onmouseout="ch_bkg('tr3', 'transparent');"><td><a href="#nikam">odkaz</a></td><td>odkaz je vlevo</td><td>odkaz je v prvnim sloupecku</td></tr>
</table>
A nebo zjednodušeně:

<tr onmouseover="this.style.backgroundColor='#ffffff'; onmouseout="this.style.backgroundColor='#000000'">