Hledač + detailovač s¨lov z databáze :)

Omlouvám se za ten šílený název, ale netušil jsem jak tenthle topic nazvat. Věc se má takhle: Řekněme, že budu mít např. stránku o výpočetní technice a chtěl bych, aby u slov, které budu mít někde nadefinované i s popisem, se mi po najetí na ně zobrazil takový ten žlutý rámeček právě s oním popisem. Např. bude-li kdekoliv v textu slovo Intel, po najetí kurzorem na něm se objeví "Výrobce procesorů, ....". Ten vyskakovací rámeček pro mne problém není, ale nevím jak technologicky vyřešit to, že skript "pozná" slova z databáze.. Ani nevím, čím se na to vrhnout - jestli použít JavaScript nebo to ošetřovat už na straně serveru pomocí php, no prostě potřeboval bych trochu nakopnout jak začít... Případně znáte-li někdo již hotové řešení, tak sem prosím dejte odkaz.. Předem všem moc díky..
Zajímavý problém. Asi bych to řešil takto:
přečetl si text z db (ten do kterého chceš doplňovat ty popisky).
přečetl si slovník (jesli nebude moc velký, tak do pole, kde by bylo vždy
"slovo"=>"vysvetleni"
pak celý text rozbít na slova (do pole? - tady je to asi na delší úvahu)
brát jednotlivá slova a zkusit, jestli nejsou v poli "překladů" a slovo vyměnit za <span title="vysvetleni">slovo</span> (tohle určitě znáš, jak píšeš).
a výsledný text pak nechat vypsat do výsledku.

Otázka jestli to nedělat nad celým textem a nerozdělovat ho na slova, protože asi bude problém s něčím jiným jak mezerama..

Tolik prvotní myšlenka.
Díky, jako základní manuál to vypadá celkem dobře. Teď ještě otázka ohledně rychlosti: Bude-li v databázi "známých slov" cca 1000 slov s popisem a článek, který budu chtít zobrazit bude mít třeba 5000 znaků (nebo řekněme taky 1000 slov), nebude při zobrazování každého takového článku znát nějaké citelné zpomalení?
Asi bych taky vyšel z návhu MzM. Možná bych jej lehce modifikoval.

SELECT databáze: klíčové slovo - vysvětlení s tagem span a title

while (projet výsledek hledání) {

str_replace (klíčové_slovo, vysvětlení, tvůj_text)

}

Otázku rychlosti nedokážu posoudit, ale myslím, že na dnešních serverech to krize nebude. Jak jsem pochopil, má to být na stránku o výpočetní technice. Tedy více méně statický obsah. Pokud by bylo takovéto zobrazovaní pomalé, zauvažoval bych nad zpracováním textu před uložením do databáze a doplnil tagy (jednorázová akce), než při každém čtení.

Problém spíš vidím ve skloňování slov, abys dokázal detekovat výskyt klíčových slov ve všech pádech.