Jak ovlivnit načítání obrázků ?

Chtěl bych poradit. Jakým způsobem můžu ovlivnit rychlost načítání obrázků? Třeba se podívejte na mé stránky a uvidíte sami, jak dlouho se to načítá (Galerie Terragen) ...... a když je ještě zmenším, nebude to blbý? Tak díky za všechno.

David
nepouzivej format bmp, je datove strasne objemny. zkomprimuj obrazky do jpg (fotky) nebo png pripadne gif ("carova" grafika). je potreba si s tim pohrat. muzes pak mit obrazky vetsi co do poctu pixelu a mensi co do poctu bytu nez mas ted. prostuduj si http://markovo.wz.cz/grf.php
a nemohl by si mi poradit, jak se to komprimuje?! Přepsat mi to nejde! díky ... anebo to je v tom článku na tom odkazu?!
díky
Software na konvertování obrázků je poměrně dost, např. IrfanView (tuším freeware), z těch lepších pak ACDSee či Adobe Photoshop.
>>> a nemohl by si mi poradit, jak se to komprimuje?!
>>> anebo to je v tom článku na tom odkazu?!

Neráčil by ses na ten odkaz laskavě podívat?
Stáhni si IrfanView - na to - jak se to komprimuje přijdeš snadno sám.

Nepoužívat jako náhledy pixelově zmenšené originály, ale skutečně "náhledy" o velikosti několika kB. Ty tvoje "náhledy" mají kolem 300 kB a mohly by mít klidně jenom kolem 5-6 kB.
DandousC:

V IrfanView je to velice snadné. Stačí když si v něm otevřeš obrázek (kl. zkratka "O") a pak dáš uložit CTRL+S a dole v okénku vybereš typ souboru, dejme tomu JPG, přičemž se ti napravo otevře další okénko, kde určíš kompresi (kvalitu) obrázku a dáš Uložit a je to.
Nepoužíval bych framy, vypadá to blbě, když tak, tak už iframy
rychlost načtení ovlivníš i tím, že do tagu pro vložení obrázku uvedeš i atributy pro jeho velikost (width, height)
luc: obávám se, že tím neovlivní přímo rychlost načtení, ale to, že i pro nenačtený obrázek bude vyhrazené jeho místo o zadaných rozměrech, takže pokud je třeba text obtékající obrázky, nebude při načítání obrázků "poskakovat", protože obrázky budou mít už od začátku jasně definované rozměry.
Dale je dulezite dat vse co jde do externiho souboru css jako obrazek na pozadi, aby si prohlizec optimalizovanou grafiku (jak bylo receno; jpg, png, pripadne gif) mohl nacashovat a tim urychlil nacitani dalsich stranek.