Už zas!

Už zase to nevim :( Jak udělat, když mám tři prvky - dva obrázky, mezi nima jeden div - aby se mi seřadily na střed pěkně vedle sebe? Mně se furt řaděj pod sebe...
A jak to máš zapsaný? Máš u všech prvků float:left; a dostatečnou šířku prvku nadřazeného všem těmto třem?
Když nastavím
img, div {float:left;}
div {diplay: block; width: 150px;}
tak to mám vedle sebe.
No, já tam mam img, pak ten div, pak zas img - to všechno v divu dostatečný šířky, ale ten float jsem nastavila tomu nadřazenýmu divu. To je asi blbost, co...
Takže dám všem prvkům float: left a tomu nadřazenýmu display: block?
Ještě mě napadlo, jestli nemám ty obrázky dát každej do divu taky.
No a ten nadřazenej div má mít nějakej float nebo text-align?
No já jsem dala těm obrázkům a divu float left
img, div {float:left;}
a tomu divu kromě toho ještě
div {diplay: block; width: 150px;}
ale není to nutné.
Tomu nadřazenýmu jsem nic nenastavovala, imho to není potřeba.
Aha... no, uvidíme... Zatim dík :)
Hernajs, proc to nejdriv nevyzkousis a az pak nenapises, jak to dopadlo :)
Protože sem v práci, woe :)
Tak sem taky nemusis psat hned. A vubec, nemela bys treba pracovat, kdyz ses v praci? (prisne hledici smajlik)
Zdá se mi to, nebo se mi snažíš řikat, co mam dělat? >:-/
Ja nic nerikam, jenom tak nahlas premejslim.
Já ty stránky dělám vod včerejška a ten dotaz sem sem dávala ráno z domova. Hodná (a jediná) Thalia na něj reagovala až, když jsem přišla do práce, a její rada mě přiměla k zamyšlení nad problémem a k doplňujícím dotazům. To snad neni zakázaný, ne?
No.. Nooo...
Grrr... >(
Bylo mi cti Te nastvat.
Tak už se mi seřadily :)
Ale teď bych potřebovala, aby neblbly, když zmenšim rozlišení. Jakmile zmenšim okno, nejdřív zmizí pravej obrázek a pak i ten středovej div a zůstane tam jenom ten obrázek vlevo, co s tim? Proč se prostě jenom neseříznou?
Jo, ne - pardon - voni se poskládaj pod sebe :-/
Zkus nastavit tomu nadřazenýmu divu pevnou šířku.
Ty bláho, zrovinka sem du psát, jak jsem na to vyzrála a ty mi to zrovna radíš :)
Každopádně to je sice řešení, ale jen tak pro zajímavost - šlo by to i nějak jinak? protože já bych ráda, aby to bylo elastický. Něco jsem o tom četla na intervalu, a to mi přišlo děsně složitý :-/ Neni nějakej jednoduchej fígl?
No, oni by to na ten interval asi nepsali jenom pro srandu králíkům. (bych tak tipnul)
Né, oni to tam psali, aby nám ukázali, jaký sou machří :)
Jo, to jsem chtěl taky napsat, ale neřekl bych, že je to zrovna nejsprávnější teorie :)
To jakože snad nejsou machří? :)
Hele, jak se menuje ta funkce, když chceš, aby ti přečuhoval obsah divu? Něco overflow?
Jo, overflow. Tady to máš popsaný.
http://www.jakpsatweb.cz/css/overflow.html
display: overflow, už vim. Já už to jednou někde používala, akorát jsem si nemohla vzpomenout... ;)
Ne display: overflow, ale overflow: něco..