MACROMEDIA co si myslíte?

Tak co si myslímte o produktech macromedia? Flash , Fireworks , Dreamweaver...... Pracujete v nich? Má smysl se je učit? Jaká je jejich Budoucnost?
A co si myslíte o automobilech? Ford, Audi, Porsche... jezdíte v nich? Má smysl si je kupovat? Jaká je jejich budoucnost?

Ano, nějaká budoucnost tu je. Ale někteří lidé budou stále chodit pěšky či jezdit na kole.
>> Diskuse o tvorbě webových stránek (a souvisejících technologiích jako je HTML, CSS, Javascript, Flash ...).

Takže když už někam, tak imho sem ...

Nechápu, proč to tak hrotíte.

Ale jináč asi opravdu není moc o čem se bavit. Fireworks je grafický editor a má smysl se ho učit stejně jako jakýkoli jiný editor. Dreamweaver je wysiwyg html editor a taky záleží na každém, zda mu takový editor vyhovuje. A co se týče flashe. Já myslím, že budoucnost má. Třeba na tvorbu animovaných filmů nebo her je to výborná věc, wtz.
hanyZ: děkuji za to že mi někdo dal normalní odpověd........
jinak good stranky ale to už jsem říkal :-)
Největší budoucnost má imho se naučit XHTML a ne dělat něco ve wysiwyg. Jinak flash nemám rád, snad jen nějaké flashové hry a animace, ale rozhodně ne žádné flashové ovládací prvky na webu, to je na zastřelení.
Mám flashe blokované programem cproxy - takže se mi flash nezobrazuje - takže když narazím na stránku celou ve flashi - odcházím v dáli...
Lama: to je celkem škoda.....

http://www.breakout-dynamix.com/

http://www.kimpire.com/

http://www.wmteam.de/intro_swf/index2.html

Hrstka stránek které jsou ve flash..... a rozhodně si myslím že tyto stránky je škoda neshlédnout.... Pokud znáte někdo podobné stránky tak se rád podívám....
jsou mnohem lepši editory než Dreamweaver. Zkus si stáhnout zkušební (try-out) verzi Adobe GoLive.
Jinak dělat stránky ve flashi je naprostá prasárnaa jsem jednoznačně proti. Je to závislé na pluginu a ten nemusí mít všeci nainstalovaný.
Většina flashe je použitá na různé reklamy, a já nemůžu říct, že bych byl jejím milovníkem. Dá se v tom udělat i něco "rozumného a hezkého", ale je to v takové menšině, že kvůli tomu nebudu měnit nastavení blokování reklamy a flashe na stránkách.
Jinak kdo je zvědavý - Cproxy je volně ke stažení - zvláště ti s pomalým připojením na tom hodně získají.
Pouzivani flashe tam, kde se pouzivat nema (jak bylo receno hry a animace), prinasi s sebou velke nevyhody, stejne jako pouzivani framu, iframu, tabulek ap. tam, kde se pouzivat nemaji (framy a iframy nikde). Je to v rozporu s dostupnosti a podepsani vyhledavacim robotum - nechceme, aby jste nas navstevovali, tolik i k pristupnosti kvuli SEO..

Vytvareni kodu jedine kvalitne muze udelat clovek. Stroj neni tak kvalitni a tak do kodu naseka spoustu kravovin, coz vede zas k nedostupnosti a spatne optimalizaci pro internetove vyhledavace.

Tudiz nedoporucuji ani jednu ze zde zminenych veci.

Dale je potreba nezapomenout na to, te flash nemaji vsechny prohlizece nainstalovany, ba dokonce si jej nekteri uzivatele deaktivuji, kvuli tomu, ze je obtezuje, nebo maji pomale pripojeni k netu. Proto je nutne dodat flashy alternativu v tom pripade, pokud se jedna o tak dulezite prvky jako je logo.

Na vstupni stranku pouzit flash je take nesmysl (kvuli SEO), nejlepsi je vubec vstupni stranku nedelat.
*naopak pro hry a animace ano, obratil jsem tam smysl :-)
Ja som tiez proti strankam vo flashi. Dobra stranka by mala byt pre vsetkych pristupna, ci uz dotycny pouziva IE, Operu alebo Firefox a ci pozera stranku z mobilu, PDA ci klasickeho PC. Flash nebol stvoreny na tvorenie Stranok ale na animacie, hry, filmy, multimedialne aplikacie, prezentacie. A preto sa Vam flash nezobrazi na PDA ani na Mobile, dokona ani na niektorych PC ak nemate pluginy. Flashovske stranky sa tvoria jednoduchsie ako klasicke (X)HTML a maju viacej moznosti co sa tyka animacii a grafickych efektov, ale aj tak je to na hovno ked si ju ludia nemozu pozriet. Takze ja odporucam klasiku XHTML.
náhodou macromedia dreamveaver je dobrej program. Stránky dělám v něm!
Macromedia je v phoh taky vněm pracuju a nemam problém na začátek je to uplně nej:)))))
Macromedia? Samozřejmě, jedinečné nástroje, všechny 3. Asi nejvychytanější je Flash a Fireworks...Lidičky tyto nástroje jsou to nejlepší, co může programátorovi usnadnit práci. Takže doporučuju všem, naučit se v nich, nebo se na ně alespoň juknout, kdo na ně jukne dýl a něco v nich zkusí...už nebude chtít dělat v ničem jiným.
Jinak ještě dodávám...samozřejmě, že tyto nástroje jsou dobré tam, kde by psaní kódu ručně otravovalo, nahodit kostru webu..proč ne. Flash animace,ha, jedine v Macromedii. Kdo na to nadává, je vidět, že se s tim plně nikdy nenaučil. Kdo řiká, že se nedá do kódu od takovýho editoru hrábnout a udělat v něm úpravy, smazat zbytečnosti a záludnosti:) jo a kdo to řikal, že flash na stránky nepatří? Každý podle svého gusta. Trocha dynamiky stránkám nikdy neškodí a kdo prosim vás dneska nemá stažený flashový pluginy? To snad neni problém o kterým by to bylo. Jinak souhlasim s jednim názorem tady a to je XHTML. Jednou ho budem muset umět všichni a bezpodmínečně!