Validní html, nevalidní CSS

Je to normální nebo je to polovičatá práce? Koukám, že to je jenom to, že tam mám _hacky a nelíbí se mu barva darkblue. (-;
_hacky jsou validni a barvu napis v hexa a mas to :-)
>> _hacky jsou validni
nebo nejsou?
http://www.zpravy.net/weblog/archiv/0410/podtrzitkovy-hack-je-nevalidni.php
Podle CSS validátoru na W3C jsou podržítkové hacky nevalidní, ale jinak je taky používám...
Validní mají být podle CSS 2.1, ale strojový validátor jede na CSS 2.0.

Taky je používám, když není zbytí, ale bojím se, jak se k nim bude stavět IE7...
Tak jsem se donutil něco o tom CSS přečíst. Nečetl jsem to všechno, ale pšíšou, že CSS musí být napsané podle standardu s tím že UA (rozuměj prohlížeč) nemusí danou věc (vlasntost) umět. pak byl o napsáno, že vlastnosti se zapisují:
{name}: {vlastnost};
kde name cituji:
name {nmchar}+
nmchar [_a-zA-Z0-9-]|{nonascii}|{escape}

toto prý platí pro CSS 1 až x s tím, že si další verze mohou něco dolnit.

z toho mi tedy vyplývá, že "_height" je regulérní jméno vlastnosti, i když ho některé prohlížeče neovládají.
Darkblue nějak překousnu nebo ho narhadím tím #000033; a hned se mi bude líp spát. :-D

Otázka co teď udělá IE7 s tím _height. Bude se jeoh box model chovat podle doporučení? Pokud ne, bude použitelné to podtržítko?
MzM: to mě taky trápí, no...
Hele Nemůzu ti poradit ale nehrajes (nebo hravals) starcraft?
jestly jo tak bez na http://www.best-starcraft.wz.cz (moje stranka o starcraftu)
radmen: lol hehe
Radmen: Šupa stránky jako! Moje stránka o Starcraft je tady: www.albinoblacksheep.com/flash/you.html
IMHO neni dulezite, zda "_vlastnosti" sezere ci nesezere validator, ale zda se ten web pote zobrazi korektne ve vetsine prohlizecu.
S podtrzitkovymi hacky a validnosti CSS si starosti rozhodne nedelam :)
Podtržítkový trik je podle CSS 2.1 gramaticky správný, ale nevalidní

Pavlel Kout:

"Validita není dogma, ale vodítko. Mohu jistá pravidla porušit, ale jen tehdy, uvědomuji-li si sakra dobře, co a proč dělám. Dělal-li bych to jen proto, že to dělají ostatní, pak bych byl nebetyčný vůl."

Nicmene dnes pouzivam vic CSS souboru abych se tomuto problemu ohledne zajimaveho resultatu w3c vyhnul. Driv jsem to resil podtrzitkovym hackem, ponevadz jsem o metode, kterou dnes pouzivam, nemel ani tuseni.

Je to vlastne kombinace metod, aby se moc nezatezoval server. Ale to jsem tu uz mam dojem psal a pro vetsinu to asi uz nebude novinka. Metoda je na http://www.tondys.wz.cz/css.php.

Správně by se ale hacky imho neměly používat žádné a to ani ty které jsou povolené a nemělo by se používat ani více CSS souborů, poněvadž hackama využíváme chyb prohlížečů, aby se v nich stranky zobrazovaly spravne. Pokud ale vyjde nova verze s opravenou chybou, zobrazi se nam stranky jiz spatne (to muze byt prave problem IE7).

Na druhou stranu si clovek uvedomi, ze pokud nevyuzije ani hacku, ani vice css souboru, tak neudela nikdy hezky vypadajici stranky. S nejvetsi pravdepodobnosti budou bud velmi jednoduche, nebo rozplizle... Nejake to pravidlo jednoduchosti by ale dodrzovat mel, aby bylo upravujicich udaju, nebo hacku (tim myslim gramaticky spravnych) co nejmene, ze...

Jinak ten vytezek materialu ktery jsem sem napsal je z webu Jana Biena z http://www.mraveniste.org/weblog/2004/10/21-css-valid.html

btw: Podle Wellstyled (http://wellstyled.com/css-underscore-hack.html) je podtrzitkovy hack dokonce i validni a podle Plaváčka a Pixyho take.

Dale vyrok pixyho: "Vlastnosti CSS, jejichž název začíná podtržítkem, odpovídají syntaxi CSS 2.1 a specifikace nařizuje plnou funkčnost stylového předpisu, v němž se vyskytují. Kdo je chce přesto nadále označovat za nevalidní, může — já s ním ovšem souhlasit nebudu."
btw.... podle wellstlyed.... a podle Pixyho.... heh

kdo myslíš, že je autorem webu Wellstyled.com ?
tak kdyz uz se tady tak pekne dohadujete jestli validni nebo ne, tak ja se taky pridam

podle CSS 2.1 (jak si nekteri z vas precetli) se nazev vlastnosti muze jmenovat jak chcete, i zacinat podtrzitkem nebo pomlckou. to je pravda

ale co jste asi necetli, je cast 4.1.2.1 Vendor-specific extensions. tam se pise ze jmena zacinajici podtrzitkem nebo pomlckou jsou vyhrazena pro potreby/specialni vlastnosti jednotlivejch vyrobcu/autoru prohlizecu. zadna CSS vlastnost, soucasna ani budouci nezacina - nebo _

z toho vyplyva (aspon podle me) ze _height validni neni.

nicmene to stejne asi nic neznamena, vzhledem k tomu ze si specifikace navzajem odporuje ( 4.1.2.1. a 4.1.3 ). podle jednoho nazev smi zacitan - nebo _ podle druhyho ne.

Z toho plyne ponauceni na zaver:
Vzhledem k tomu ze v tom nema jasno ani W3C tak je bezpredmetny resit zda je underscore hack validni nebo ne.
Džej Ár: nj, to jsem si nejak neuvedomil/nepamatoval ;-)
Čo tam podtržítka, ale aký bordel narobí toto:
font-size: 90%;
font-size: 85.%;
_font-size: 80%;
Je to v poradí Opera, FF, IE
od tej desatinnej bodky chytá validátor orgazmus až po ďalšiu definíciu triedy.
1. podtžítkový hack ení validní
2. mnohem lepší je použít selektory