JS a sessions

1. Dá se z js číst sessions data? A jak?
2. Neznáte někdo hezkou stránku z JS dokumentací?
3. Vím, že to tu šlo, ale jak vložit pomocí js text v textarea na místo kurzoru?

úplně stačí odkazy. Díky trpělivým. (-;
Já mám takový blbý pocit, že do textarea text na místo kurzoru vložit nejde, taky už jsem to mockrát hledal, ale nic, šlo by to nějak jen pro IE, ale než používat IE, tak se bez toho radši obejdu...
3) najdete v threadu "amatersky dotaz (javascript)" ;o)

U těch ostatních bohužel nemohu sloužit.
Týjo, fakt že jo ;) díky ;)
Eagleeye: To co je v tamtom threadu afaik vloží text na konec textarea.

MzM: ad 3. tudle funkci má spousta WYSIWYG editorů na webu. Bohužel, teď se mi to nedaří najít.
Quinix: Ne, vážně :o) To co jsem tam hodil mám i odzkoušeno ;o)
no nic, ještě jesm tu funkci od Eagleeye trošku upravil.... třeba na vkládání tagů kolem označené oblasti, možná by se někomu mohlo hodit

function vlozit(prvni,druhy){
var textarea = top.document.getElementById("formular").vzkaz;

if (textarea.setSelectionRange) {
var zacatek = textarea.selectionStart;
var konec = textarea.selectionEnd;

textarea.value = textarea.value.substring(0, zacatek) + prvni + textarea.value.substring(zacatek, konec) + druhy + textarea.value.substring(konec);
setCaretToPos(textarea, zacatek + prvni.length + druhy.length + (konec-zacatek));
}

else if (document.selection) {
textarea.focus();

document.selection.createRange().text = prvni + document.selection.createRange().text + druhy;
}
}


použítí např. takto vlozit ('<em>',</em>')
jo díky všem moc, taky jsem na to toulkami po fóru narazil. Už to mám napsané, už se na to ptát nebudu.
BTW, dis, tohle není špatné téma do faq, jestli tam už není... (napíšu mail)..
A tu první otázku, nevíte náhodou? Zatím to řeším tak, že serverová část (není to na wz a není to php) udělá hidden input a tam si to js přečte, změny pak zapíše na to samé místo a po submitu si to zase servero vá část přečte. Ale kdyby to šlo elegantněji...

A tu druhou otázku? Nějaký hezky popsaný js? Teď jsem stáhnul pdf ze serveru (tuším) mozilly, kde je js (ecmascript), ještě jsem to moc neprolízal, ale vypadá to dobře....