HTML textové editory vymírají..

Takhle se to sice udělat dá, ale stejně se "to" musí nějak přepínat. Pokud se to nepřepíná a je to vedle sebe, tak se to stejně dá strčit vedle sebe i když to není v jednom kuse. Jediná výhoda by mohla být ta, že ti to udělá ten referesh za tebe. Tedy na jednu změnu ušetříš zmíněné 3 desetiny sekundy.
V PSPadu píšu HTML, smáčknu F10 a mám náhled stránky v IEXP. Ani ji nemusím ukládat, něco přepíšu , přepnu se do okna náhledu a mám tam aktuální stav.
A pokud si něco (dost složitě) doinstaluju, můžu se v náhledu přepínat mezi IEXP a Mozillou. To "složitě" myslím tak, že je to Mozilla ActiveX a dobráci od Mozilly nedali při instalaci i registraci, takže to musíš registrovat ručně. Ale je to jen jednou a od té doby to funguje. Pokud ladíš něco pro IEXP i Mozillu (asi je to nutné, protože i když používáš FireFox, tak 80% uživatelů IEXP), neznám nic lepšího.
Jinak v PSPadu je i TiDy na kontrolu validity, př. i pro automatické opravy na validní tvar - kontroly jo, opravy nedoporučuju, každý automat je nějak chytrý a sám ví nejlíp, cos chtěl napsat.

Pokud mám nainstaovanýho Apače a PHP, tak CtrlF10 mám náhled i PHP stránky, ale PHP nedělám.
No jasně že to udělá náhled PHP stránky, ale mám dojem, že i když máš nainstalovanýho APACHE, tak že to ten PHP script nevyhodnocuje.