Mám používat rámce?

Jsem začátečník a zdá se mi, že rámce by mohli zlepšit mé stránky. Ale někde se píše, že rámce jsou blbý a že se od nich upouští. Vím, že je problém s vyhledávacími roboty.
Mám je teda dělat, nebo je to hovadina?
no, klidne je muzes pouzivat. zacetecnikum to usnadnuje praci, protoze nemusi porad do zblbnuti prepisovta kod na vsech strankach(napr kdyz provedes zmenu v menu). ale doporucil bych to max. jako prechod mezi tim co delas ted a beztabulkovym layoutem. a az budes tvorbu wstranek ovladat trochu vic, tak sam uznas ze jsou ramy zbytecne
No já bych ti odpověděla: ne. Páč mnoho věcí ti to v začátcích naopak znesnadní, zkrátka je to zbytečná ztráta času.
Presne tak, jak radi Laura. Koukni se zezacatku na funkci include v php. Ta ti usnadni praci a to vic, nez bys ze zacatku rekl ;)
A taky na CSS
tak, tak - a taky na validitu :-)
a je to jednoduche, neboj sa hlavne php, nic to neni. (aspon take jednoduche include a tak)
Víš, ty rámce vážně hodně usnadňují práci, ale zase je nepodporují všechny prohlížeče internetu...
nejlepší je, napsat hlavní nápisy a obsahy stránky do normálních souborů
a ty neměnné texty, jako třeba menu, dát do IFRAME...
Iframe podporují všechny prohlížeče a dají se normlně psát do tagu <BODY>
a jsou podobný jako FRAME...
<iframe name="menu" id="menu" src="soubor s menu(např. menu.htm)">
No afaik iframe taky nepodporují všechny prohlížeče, k čemu jinak by se mezi tagy iframu psal alternativní obsah pro prohlížeče, které ho nepodporují...
Nejlepší je použít php a include. Tam kde má být např. menu, tak se dá jen <?php include "menu.php"; ?> a v menu.php bude jen vlastní kód menu. Je to jednoduchý a funguje to všude.
Není lepší místo iframe použít <div> s pevnou šířkou a výškou a v CSS mu dát:

overflow:auto

?
Santino: Já osobně includuju všechno krom prostředního divu s textem a obrázkama... vlastně kecám, ten taky includuju :))) Takže to pak vypadá tak, že v souboru index.php mam toto:
<? include"zahlavi.htm"; ?>
<? include"uvod.htm"; ?>
<? include"zapati.htm"; ?>

Toť vše. Není to jednodušší, než se sr*t s rámama?
presne tak, nemusis vedet o php nic a include zvladnes podle prvniho navodu, kterej na netu najdes...
kdyz to udelas v ramech, tak si tim praci neulehcis, ale zeslozitis.
pokud netrvas na tom aby menu stalo, zatimco zbytek stranky se roluje, je include jednodussi