Kritika...

Prosím o kritiku svých stránek www.skkadan-9trida.unas.cz ...

Zajímá mě vše co by se dalo vylepšit, takže pls piště co se vám líbí a CO ne a co mám změnit atd.

CSS dam do externího souboru, to mi říkat nemusíte :))

předem děkuji za kritiku :)


pepe
V menu mas divny hover, kdyz najedu na menu, ten text v nem zmizi.
Ve ff logo vylejza doprava. Ma to divne barvy. Vsadim se ze pri delsim cteni z toho boli oci. To sede pozadi taky nic moc. IMHO by to chtelo vic grafiky...
Tondys: Ty na to koukáš ve ff? tam jsem to nezkoušel kurnik.. musim na to kouknout ještě ve ff.. i ie to jede podle mých představ, le ve ff nevim musim kouknout.. klubové barvy jsou žlutá, černá, bílá.. takže v těchto barvách to musí být, myslíš že místo šedého pozadí by bylo lepší třeba bílé?
žlutá na černém pozadí mne bolí do očí
menu - šedé na černém - zase zaniká a ten hover je hroznej
to logo je dost odfláklý, takový kostrbatý
co se kódu týče tak bych styloval externím css souborem, jakož i centroval
to logo jsem spravil... už nepřetejká...


bylo by lepší bílé písmo?
css soubor si udělám, to jsem psal ,ale ted už nestíhám tak to udělám třeba zítra ještě s nějakýma úpravama, co mi tu napíšete..

takže dám bílé písmo.. jaké bych měl dát pozadí místo toho šedého? s tim hoverem nevím co je v ie jed tak jak má ale ve ff zlobí, ale kouknu na to!
tu sedou bych zesvetlil a logo vyhladil. jinak kdyz ma menu tolik polozek tak by se mi tam vic libilo vertikalni nez horizontalni a jak uz tady bylo receno zmen ten hover. barevnej posuvnik je imho zbytecnost. jinak celej web nemusi byt z klubovejch barev, staci je jen v hlavicce zduraznit(imho)

jinak od minule dobra zmena, chvalim
spook: díky moc, snažil jsem se:)

takže to pozadí jen zesvětlit jo? ok! udělám to ale asi až zítra a pak zase přijdu. ten hover bych změnil kdybych veděl jak, vůbec nevim co s tim je! v ie to jede, ale ve ff to dělá žluté pozadí i když ho tam vubec nechci a ani jsem ho tam nedaval (teda myslim:)) .. ten web nemusí bejt z klubovejch barev, ale my s klukama jsme se tak domluvili, že to bude v klubovejch barvách, ted toho docela lituju, je plno jiných barev.. ale i s těma klubovejma se něco dá udělat :)) díky
Neví někdo s tím menu? vůbec si nevím rady v čem je chyba!
no ja spiz myslel neco jako dat do hlavicky nejakou fotku s logem a vlajkou(kde uz ty klubovy barvy budou)

protoze tahle kombinace pro web je fakt o oci:)

zkuste to jeste probrat, protoze jinak na vasi strance nikdo moc dlouho nevydrzi
zkus zmenit

td.menu:hover {
background-color: yellow;
}


na:
td.menu:hover {
color: yellow;
}
spook: jo jasný ještě to proberem, jaký bys doporučoval barvy?

jina díky ty odkazy už fungujou i ve ff.. fakt to bylo tim.. díky moc! :)
mám ještě takový malý problém.. Udělal jsem si ten externí css soubor, vše funguje, ale můj font co tam mám nastavený nejede a místo něj tam mám uplně jiný! co s tím? help pls :)
problém vyřešen!
tak pozadí jsem zesvětlil.. je to už lepší? nebo ještě víc zesvětlit?

css externí soubor už jse mtaky udělal a funguje mi dobře..

písmo jsem dal bílé.. je to tak lepší?

a co celkově na oči? je to lepší?
jo uz je to lepsi, ale jeste bych podotknul, ze ty sedy odkazy se pri osvetlenym monitoru bodou blbe hledat(je tam nedostatecnej kontrast) http://sovavsiti.cz/kontrast/

jeste by se mohla uplne (graficky) oddelit obsahova cast od hlavicky a menu
jj.. díky.. hned to upravím aby šlo vidět i při osvětleném monitoru :)


grafiku já moc neovládám, le možná by se s ti mdalo něco dělat! jen nevím co si pod tím představuješ a co by tam mělo být jako ten "oddělovač" !
no klidne to muze zustat takhle. me uz se ta stranka zda dobre citelna. to s tim oddelenim byl jen takovy navrh.

jeste bych "bejt tebou" upravil tu hlavicku stranky - ty kostrbaty okraje u loga vypadaj divne.
to logo jak uz tady zaznelo bych oddelil. Udelal bych ho napr. z nejakeho obrazku, zbarveneho po stranach do cerna (jako ocouzeneho)- napr.
spook: jo díky, je to jen díky tobě :) já bych to oddělení bral, ale nevím jak to myslíš?.... jo to logo upravím...

Tondys: díky za návrh, ale já moc grafiku nezvládám, ale návrh je to dobrý, řeknu třeba kamarádovi ten to asi zvládne....


dík
logo jsem upravil snad je to lepší ... už by mě jen zajímaly ty oddělovače :)
Ještě bych potřeboval udělat jednu věc, ale nevím jak na ní.

Potřeboval bych vědět jak mám udělatpřihlášení na uživatelská jména a hesla, aby každý měl své.. Já to mám jen na heslo a to jen na jedno a to by si to heslo mohli dávat mezi sebou...
)
Nevíte někdo jak to udělat s uživatelskými jmény a hesly pro každého kdo se zaregistruje.. mám tam registraci a kdyby se mi povedlo vyřešit tento problém tak bych do ní dal položku HESLO a každý by se pod svým nickem a heslem přihlašoval, ale tohle sám nezvládnu, help pls.
no to oddeleni se dela treba jenom jinym pozadim (pro ukazku http://faq.webzdarma.cz/ , http://phptriky.wz.cz/ ). ale tvuj web uz je imho prehlednej, ale nastal tam dalsi problem: neni validni: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fskkadan-9trida.unas.cz%2Fmenu%2Fnovinky.html
a nekteri uzivatele by mohli prehlizet bile odkazy v bilem textu
spook:jo jasný díky, já vám, že není validní, ale nevim co s tim...

to menu předělám dám ten rámeček třeba žlutej to by pak mělo jí vidět ne? nebo radši šedej rámeček?

a nevíš jak udělat to přihlášení? (viz. vejš)
tak žlutá - to vypadalo dost divně, dal jsem stříbrnou je to tak lepší?
s tim prihlasenim to neni tak jednoduche. imho nejslepsi, je uzivatelske udaje ukladat do db, a pomoci php je pak porovnavat. napr. zadas "pepe" heslo napr "1111" . pri odeslani si vyhledas v db uz.jm. "pepe" a zjistis si jake heslo k nemu patri. ziskane heslo pak porovnas se zadanym a kdyz se budou shodovat tak vytvoris napr session a uz. bude mit pristum k zaheslovanym strankam. jestli ne, tak vypises hlasku o chybe

ale jestli aspon trochu nerozumis php, tak to asi nepude