kritika webu 2

co vy nato?-možná ty stránky budou působit chaoticky.nevim mě se líbi.
obsah je trochu maly.----////

ale zajma mě názor na vzhled.dik
To je furt názor na vzhled, názor na vzhled... Názorů na přístupnost a použitelnost se asi všichni bojí :-)

Věc, u které se hodnotí jenom vzhled, je umělecké dílo. Web není v první řadě umělecké dílo, ale má předávat informace, tudíž by se u něj neměl hodnotit pouze vzhled, ale design. Design je širší téma, které se týká i praktického použití webu. Nechtěla bych si myslet, že tolik lidí tady dělá weby, které nejsou určeny k používání... :-)
www.santinocorleone.tk
A jak se vám líbí moje stránky? Hnus, co?
Ten co delam ja je :) ale mas pravdu at je na tom webu sebelepsi grafika na nic bez poradnyho obsahu :)

Jinak k ty grafice stmav trosku pozadi ale jen trosku jinak se mi to libi mozna bych udelel trochu vyraznejsi okraje tech tabulek
Totalni souhlas s Freyou.
Kolik % webu je o necem? Kolik o necem novem, ne-li vlastnim? Asi bychme s lupou chodili, volani na pousti by se ozyvalo, ona povestna jehla v kupce sena by nas ne a ne pichnout... Ci se snad mylim? Ja na Internetu nejak vidim mnoho podobnych stranek s nicnerikajicim obsahem, se stejnymi opsanymi obsahy a ruzne cernym pozadim. Asi mam smulu :-(
lC:

1) V 800×600 přítomnost horiz. posuvníku. Proč ještě někdo musí rolovat zleva doprava?

2) To horní logo LucasCompany mi přijde zbytečně moc velký, nevím toť jen můj subj. názor.
máte pravdu.-na webu mam více programů ale ještě nejsou v obsahu.-budu jse snažit.na 50mb nejde moc nahrát.nevíte kde je nějaký webhosting? díval jsem se ale většina kde nabízí třeba 500mb tak tam maj omezení stahování na 5GB za měsíc.ale zase to stojí 200,- ročne.nevim.
v 800x600 to možná je ale neznám nikoho kdo toto rozlišení používá.-možná jen skoušíte měnit a až jse zobrazí posuvníky tak píšete.?
>> možná jen skoušíte měnit a až jse zobrazí posuvníky tak píšete.?

Nezkouším. Na 14'' monitoru v práci nedostanu bohužel vyšší rozlišení jak výše uvádím. Dobře kolik lidí tento resolution používá, resp. nic jinýho jim nezbývá? 10 - 20%? Ale stejně jsem názoru, že ani na ně by se nemělo zapomínat.
fajn ale stlačovat už to více nejde.mě šlo na staré 15" 1280*1024.
hold budu muset napsat že minimum je 1024*768.
o tom hostingu asi nevíte že?
>> hold budu muset napsat že minimum je 1024*768.
proc? kdo ma 1024×768 a vic, toho to nezajima. akorat si rekne, ze ten web delala lama, kdyz to tam uvidi. kdo ma min, ten to zjisti hned. (a rekne si, ze ten web delala lama :-) )
No, ja mel 14'' CRT (ADI), na kterem 1024x768 px slo.
ještě chci se zeptat když mám v PC písmo.-jakékoliv.použiju ho na web.dotyčná osoba toto písmo nemá.-zobrazí se ji normální mnou vložené písmo nebo jen základní co maj v PC.?
Pokusí se nejdřív najít písmo, které jsi udal jako alternativu, kdyby to tvoje speciální nebylo k dispozici, potom další alternativy, a když nic z toho nebude, tak se teprv zobrazí deafaultní font (většinou Times).

http://www.jakpsatweb.cz/css/font-family.html

Sbírka na webu použitelných písem spolu s co nejneprůstřelnějšími alternativami:
http://www.dgx.cz/tools/fonts/
teda, defaultní font :-)
Deafaultní font je imho hluchý font :-)
Hele ja som raz davnejsie cital ze kazdy spravny webdeveloper by mal spravit stranku ktora by vyzerala dobre s rozl. 640*480 a 256farbami.... To je sasmozrejme za nami ale i tak by mal ist kazdy web na 1024*768 a rozlisenie 16bit. ale je to asi podla obsahu, ja ked robim stranku pre mesto tak to si pozru aj modemisti s sunt-PC takze na to by som myslet mal. Ale ked robite nieco extra design, tak to moze byt ake len chce... Ze? :)
Santino Corleone:
Pokud vim, pouzivani prekriti domeny jinou (casto pouzivana .tk - jako v tvem pripade) je ilegalni - nepovolene, ba primo zakazane webemzadara :*) Hrozi ti tedy v brzke dobe zablokovani uctu.
Navic to funguje tak, ze se kazdy dostane na server tk, misto na tvuj web, ponevadz spousta lidi necte (anglictinou) napsanou hlasku, ze ZA 20 SEKUND se to nekam mozna presmeruje, mno newim no :-))
Ke svemu webu ses vyjadril sam, tak nemam potrebu to nejak rozvijet ;o)