co si myslíte o JS

Né o tom malíři... Zajímalo by mě, jestli má dneska cenu se nějak dopodrobna učit javascript. Za názory předem děkuji.
Hurá ! tady někdo je ! ! A píše ! ! ! :-D

Já bych řekl, že javascript má určitě využití pro internetové aplikace jako webmail, chat , nejrůznější quizy, hříčky a tak podobně. Nemělo by se na něj spoléhat (navigace, heslování atd.), ale dají se s ním dělat zajímavé věci a může být užitečný. Určitě má cenu se ho učit (narozdíl třeba od VB scriptu). Záleží jen na tobě, jestli pro něj najdeš nějaké zajímavé využií ...
A není lepší používat na takové věci php? Co, když má někdo operu a nemá JS... Já tomu ale vůbec nerozumim, víš... :-/
Podpora JS je ve všech (alespoň trochu) novějších prohlížečích. Otázka je, zda lidé nemají JS vypnutý, což se samozřejmě dá. Proto se na JS nemá spoléhat, ale pokud v JS vytvoříš něco pro lidi zajímavého, užitečného, něco navíc, tak není důvod, aby si ho nezapli, když je na to ještě třeba nějak nevtíravě upozorníš (např. Zapněte si kua ten JScript vy zmetci, já jsem se s tím mrdal takovou dobu, tak bych očekával trochu uznání! Dík! a tak podobně :-)

Navíc, afaik drtivá většina lidí má JS standardně zapnutý a pouze zarytí paranoici atd. si ho vypínají :-)
Chtělo by to (viZ hanyZ) dát bacha, aby na tom stránky nestály (jako třeba naše firemní, co se do nich bez js téměř nedá vlízt), ale jinak moc užitečný. Podle mě má smysl to používat, otázka je, jestli má smysl se to učit, když se toho dá spousty opajcovat odjinud. Dělám něco mezi a ujišťuji, že střední cesta není zlatá, ale ...
Ale je pravda, že kdybych se rozhodoval, jestli se učit PHP nebo jscript, tak se rozhodnu pro PHP, které má mnohem širší využití a je pro web důležitější, imho .
JavaScript je rozšíření možností, nic víc. Žádná základní technologie webu.
Teda víc rozšířený rozšíření než třeba Flash (a obecně extensions, plug-iny atd.). A můžeš na něm postavit i webový aplikace (můžeš jak využít třeba souhry s PHP, tak nechat vše na JavaScriptu - existuje i jeho serverová část). A sám jsem dělal právě něco jako "chat (jednoduchej chat s trochou podpory PHP), nejrůznější quizy (plně funkční bez PHP - včetně ochrany heslem), hříčky (blbosti na stránce)". A proč nedat uživateli možnost místo blikání okna a obtěžování serveru při třeba každý kontrole formuláře, při nějakym výpočtu nebo při selektivním prohlížení příspěvků, když to jde i jinak a rychlejc.
Někomu se ale moc nezavděčíš, těm co mají opravdu ten JS povětšinou vypnutej, jako třeba já :-) Zapínám ho jen v nejnutnějších případech, když chci nebo potřebuju.
no imho ma cenu se ho ucit,v js udelas veci ktere v php proste nejdou a kdyz pro nej najdes vyuziti tak stranky budou zase o neco zivejsi.

ikdyz se na nej nemuzes vzdy spolehnout(jak uz tady bylo receno), tak nezapomen, ze porad jeste vetsina lidi zna jen IE a v tom je js automaticky zapnutej. navic vzdycky muzes upozornit na jeho zapnuti(coz imho uzivatele ktery ho maj vyply umi).
No, taky zajásám, že tu někdo je a píše. :-)
JS a PHP jsou podle mě nezastupitelné. Co se dá udělat PHPkem nedá se udělat JS (db) a opačně (třeba rychlá rozumná kontrola vložených údajů, shodnost hesel a podobně). Jo, kontrola se dá uděla ti PHPkem, ale proč, když JS to umí rychleji.
A tak si myslím. Aspoň pasivně by mohl JS zvládat každý. Tedy každý, kdo napíše nějakou stránku. Může to být užitečné, třeba i pro simulaci psrávného chování hoverů v IE, validní objevení se linku v novém okně xhtml dokumentu, kde v a už není target a další. Prostě využití se najde vždycky. Ještě nesmím zapomenout na hry. :-) číhosi (ať mi odpustí, že jsem si jeho jméno nezapamatoval) protivník v piškvorkách, napsaný právě v JS mě celkem nadchnul.
Prostě bez JS to jde, ale některé JSoviny jsou hezké, jiné hodně ulehčí život.
hm... hm... :) To jsem ale nadhodila zajímavý téma při pátku, což? :)
Ani ne, už se mi chce domů a ještě chci do bazaru koupit nějaké klíče.... :o)
Ne :(((( :'(


Ale ne, kecám, jo.
No, tak si trhněte... :)))
treba www.gjp1.cz to je fujfuj menu v js
Co si myslím o JS
---------------------
slohová práce na téma: JS

JS je dobrá věc. Rozhodně lepší, než jezdící blikající marquee a lepší, než kupa animovaných obrázků. Vidím jej ale často nesprávně použitý. Různá vysunovací menu, která se vysouvají jen v IE, všelijaké blbinky kolem kurzorů, které otravují život, nebo nutné součásti webových aplikací. Web jako takový se musí umět bez JS obejít. Ale JS by měl nabídnout celou řadu vymožeností, počínaje snadnějším vyplňováním formulářů (typ. příklad - vyberete položku, napíšete počet a rovnou vidíte cenu) a úpravou stránky (přizpůsobení šířky vkusu uživatele apod.) konče. Jen jedno mi na JS vadí - není jednotný. To je vše, milé děti, zítra se v rámci seriálu Abeceda pro každého obujeme do JT.
Prof. Nípal > Už JE zítra. Tak co bude? :)
Když jsem renovoval svojí osobku, chtěl jsem nadobro vyřadit JS a vše nahradit PéHáPkem. Po chvíli jsem však pochopil, že PHP je sice mocná královna, ale určitý věci co se mají provést v browseru a nikoliv na serveru, PHP nenahradí. Takže odpověď zní, že javascript určitě stojí za to naučit se ho. BTW když člověk umí alespoň trochu jen jedno z toho, není vůbec problém se naučit další jazyk.
Laura: Přednášky zdarma dělám pouze o víkendech. Pokud jsem řekl zítra, myslel jsem tím sobotu.
A není to třeba každá sudá sobota v lichém měsíci sudého roku?
Nikoliv, je to každá lichá sobota v sudém měsíci libovolného přestupného roku.
Ja zadarmo pracuji pouze v lichem prestupnem roce.
Ja bohužel pracuji jenom zadarmo:-(. Ono hlavně neni co, kdy, jak a proč pracovat... (nejvíc se mi líbí to PROČ:-D)
Docent Nípal> Ty jsi ale podlej! Nejdřív něco naslibuješ a pak ticho po pěšině... :(
koukněte na tohle http://www.zuzka.com - to je JS?
to je flash