Copyright

týýjo, to je dobrý... už je toho víc, musím si to psát.
- počůrávat svátky, s tím by mi mohl pomoct Křižík (to je náš pes)
- undefine("MzM")

jo, to bude super...
(-;
Vidím že se musím vložit do debaty. Vy neznáte toho slavného herce
Lujze Undefine ? No to se divím.
http://funes.czechpark.com/picture/langue.jpg
:-))
Marek z Markova: tenhle script jsem nekde obslehnul, takze za nej ja nemuzu - pro tento pripad se toho cecka nevsimejte

Tu zpravu o firefoxu jsem taky nekde obslehnul :-)))
No vidíš, ale hlavně že tam máš svůj copyright :-D
Navrhuji používat nějakej Copyleft:
Stránka je totálně obšlehnuta odjinud,
další vykrádání povoleno ;-©
Ten copyleft neni spatny... jak to zapsat? Jaka html entita?
taky tam to céčko mam ..ne kuli právum, ale protože to je kůl :))
© = ©
Tom: Zelezi na fylozofii. Ten script byl free na www.jaknaweb.com a tu zpravu jsem cetl asi ze tri zdroju a zkompiloval. To je otazka, panecku. Je to obslehnuti, nebo ne... Muj napad a vytvor to neni. Ovsem umisteni ano a zkompilovani textu ano. Kdyz se podivas treba na muj clanek, tak je taky obslehnut z ruznych medii (i kdyz nektere veci si pamatuji uz roky a kolikrat nevim z kterych medii to presne bylo, vim ze neco z CT2, neco Spektrum, neco Discovery channel, neco Reality TV, neco televizni noviny, neco dokumenty od BBC stahnute z netu, atd. atd.) a zkompilovan mnou, aby to melo hlavu a patu a hlavne myslenku, kterou jsem z toho vydedukoval. Proste postoj, nebo vytvor na zaklade tvorby nekoho jineho. Tudiz je otazka kde je hranice mezi vlastnim vytvorem a obslohnutym dilem... To jsem dal jen jako priklad, samozrejme muze takova situace byt i co se tyce grafiky, napadu, technického řešení...
Copyleft - copyright je (c), tak copyleft je vlevo, tj c(_) ... a je z toho hezký půllitřík...
A copymiddle c)-( a mame cely dzbanek ;-)
Tak to pak spíš COPYCENTER a je to kopírovací centrum. Takže je možno dle libosti kopírovat cokoli. :-)
<HTML>Uz jsem to tu nekdy v minulosti psal tak jen strucne...
Copyright je vseobecne dobre na stranku umistit z nekolika duvodu:
je zrejme kdo stranky vytvoril
ale predevsim se to tyka autorskeho zakona.
I kdyz autorsky zakon se vztahuje automaticky na kazdy vytvoreny prvek nemusi byt vzdy zcela jasne prokazatelny autor dila. Navic v pripade zajmu cizi osoby pouzit dilo ci jeho cast k vlastnim ucelum melo by mu tim byt jasne receno kdo je autorem dila atp..

Z toho v prikladu muzu uvest ze kdyz pujdu na web Marka z Markova, neuvidim copyright a budu se domnivat ze jde o dilo Sojkovce. Pozadam tedy Sojkovce o svoleni ke kopii casti dila, on mi to dovoli a Marek z Markova me zazaluje za poruseni autorskeho zakona na coz bude mit plne pravo.

Jinak bezne se udava forma:
Tomas Sojkovec (c) 2001-2005
tedy jmeno, vyznam toho co zdelujeme a datum vytvoreni az datum posledni upravy</HTML>
Ja to mam takto:

Aktualizace: 01.04.2005 16:03 (vlozi se do stranek samo, pokud tam kde to chceme zobrazit mame kod <!--webbot bot="Timestamp" S-Type="EDITED" S-Format="%d.%m.%Y %H:%M" -->)
Technické řešení, design a grafika Antonín Novák, Copyright © 2004-2005
Tondys web sites