<b>Omezení uživatelů ze zahraničí</b>

<HTML>Zdravim!

od dnešního dne není možné zaregistrovat účet na WZ z počítače mimo domény cz a sk (přeloženo pro technicky gramotného uživatele: z počítače, jehož reverzní záznam v DNS nekončí na .cz nebo .sk).

Je mi jasné, že se toto týká i uživatelů, kteří nemají korektně nastavené DNS nebo ho mají nastaveno jinak, než je v našich zemích zvykem, takže uvítám i nápady, jak toto řešit lépe (tak, aby služba byla nadále dostupná pouze pro česko-slovenské uživatele).

Existujících uživatelů ze zahraničí se toto netýká, pouze nebude možné zakládat další účty.

Mira</HTML>
proč tak radikální omezení?
uff, jen ty nejdulezitejsi duvody:

- mazani nepoctivych uzivatelu jde dost tezce automatizovat, alespon tak, aby to nesmazalo vic nez ma a mazalo skoro vsechno, co ma

- mezi zahranicnimi uzivateli je procento tech nepoctivych vyrazne vyssi; neresim to, jestli to je kvuli tomu, ze si podminky neumi precist (nedostanou od nas pripravene ve svem rodnem jazyku) nebo to je zcela umyslne, vysledek je tentyz

- tahle sluzba byla vzdycky primarne pro CZ domenu, nez abychom ji udelali nepouzitelnou pro vsechny, radsi se omezime _pouze_ na CZ (a sk)

- zahranicni provoz je _vyrazne_ drazsi, to je snad zname

- ze zahranicnich uzivatelu nemame vubec nic, s mistnich aspon tu reklamu

...
aha... takze kdyz mame firewall v londyne, tak bych si novy ucet musel zaregistrovat z domu, z dial-upu.... :o) nastesti uz ho mam, a pokud nekdo nema pristup z domu, tak si porad ten ucet muze vytvorit z i-net kavarny, ze... otazkou ovsem zustava, jestli to neni omezeno i pro ftp spojeni...
> jestli to neni omezeno i pro ftp spojeni...

neni a nebude
Miro ted mne napadlo ze se da zjisti i zemnepisna poloha sevru (ne vsude)(mel jsem nato nainstalovanej program, takze nevim presne jak s to zjistuje)
jesli by se to nedalo zkombinovat s to vasi metodou (mohlo by s toho vyjit mensi pravdepodobnost ze to postihne i ceske uzivatele
Uz dva dny nemuzu prenaset soubory pres FTP. Porad to pise PRENOS SELHAL. Co muzu udela aby to byli OK. Monika
Hm, míro možná bych jěště jednu možnost věděl... sic by to asi prolomili i někteří zahraniční užibatelé, ale to by neva... Jednou když jsem se registroval na nějakým zahraničním serveru bylo na konci nějaká kontrolní otázka... => kdybys vymyslel několik otázek týkající se ČR a byly by to spíš takový né známé pro ostatní národnosti, tak by to mohlo být docela úspěšné... dokonce i pro čechy žijicí v zahraničí
A nebo neco ve stylu Chcete byt milionarem??? ... jako treba ... cim vic spravnych odpovedi, tim vic MB prostoru k dispozici? ;~)

Radek
taky bych se pridal
lol tak to sem v ri.i pac zakladat ucet nemuzu a nevim cim to!

jinak toho milionare??!!?? he he he to je dobrej napad :o)
no je hezky že ste to omezily ale tím poslaly 100 tísícové město HK do (_I_) jelikož naprostá většina má mikrovlné spojení od nejmenované společnosti a ta má pro HK 2 IP adresy takže hradec pokud nemáte modem už si nic nezaložíme
to Pavel: nevidel bych to tak tragicky... pro zminovane dve IP adresy by sla urcite udelat vyjimka... vid _miro_? nejaky takovy access_ip_list, ktery by obsahoval povolene ip adresy, ktere by neprosly soucasnym rozpoznavanim...
jo jo tak to by slo udelat i pro Ceskou Lipu ta ma taky mikrovlny od ... ! :)) tak jestli by sla udelat vyjimka tak ip je videt tady vedle myho mena :o)))
> nejaky takovy access_ip_list, ktery by obsahoval povolene ip adresy,
> ktere by neprosly soucasnym rozpoznavanim...

pokud se jedna o velke mnozstvi stroju v jednom ip rozsahu nebo dokonce za nekolik ip, tak staci poslat mejla

na druhou stranu: jak jinak uz ty ISP prinutit, aby si poradne nastavili DNS ? podle meho jedine vystavenim je tlaku jejich zakazniku
2 mira: jo, to mas recht, ze chyba je na strane ISP... jenom nevim, jestli by je uzivatele webzdarma k prislusne zmene donutili :o)))

ja uz mam instituce (potazmo web servery) rozdelene na dve skupiny - tem prvnim staci napsat, kde je problem a mam jistotu, ze se co nejdrive ozvou a pripadne to vyresime (nebudu delat reklamu, ale napr. webzdarma tam patri :o). do druhe skupiny spadaji mrtvi brouci, kteri reaguji jenom na "vyznamne" klienty. takze zalezi, jak se k tomu ten ktery ISP postavi...

nicmene jsem rad, ze moje domnenka byla spravna a konkretni IP adresy lze osetrit... neni treba hned nadavat, s adminama se da obcas i rozumne domluvit :o)