Jak napsat E-mail s přednastavenými parametry?

Potřeboval bych poradit, jestli se v HTML nebo JavaScriptu dá nějak udělat aby když kliknu na odkaz s mailem tak nejen přišel dané osobě s daným předmětem (mail subject), ale jsetli jde taky aby už tam byl předepsane text!

Např:
Komu: xxx@fff.cz
Předmět: Hejhola
Text: TOHLE POTŘEBUJU NAUČIT! (Tohle chci umět)
ach ano , :

<br>
<form action="potvrzeni.php"
method="post">
<table class="text" align="center"
bgcolor="white" border="0">
<tbody>
<tr>
<td width="110">Komu</td>
<td><input
name="jmeno" type="text"></td>
</tr>
<tr>
<td width="220">text</td>
<td><input
name="e-mail" type="text"></td>
tr>
<td colspan="2" align="center"><input
class="button" value="Odeslat" type="submit"></td>
</tr>
</tbody>
</table>
</form>
<br>
<br>

pak si vytvoř soubor potvrzeni.php a tam napis :


<?php $to = "tvuj@mail.cz"; $extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n"; $subject = "Vzkaz od ".$jmeno.""; $mess = "\nMeno".$Meno."\nE-mail".$e-mail."\nPrezívka".$prezivka."\nNárodnosť".$narodnost."\nClan".$clan."\nBydlisko - mesto".$bydlisko_-_mesto."\n"; mail ($to, $subject, $mess, $extra); ?>
<br>


a myslim ze tohle je vono
daredevil: Ach ne, ach ne.

MyFlower: Nepotrebujes ani JS.

<a href="mailto:nejaky.email@domena.tld?subject=predmet&body=zdravi%20tva%20mana
sojka: huste si ho dostal :)
Jo, pro ty kteri si nevsimnou:

<a href="mailto:nejaky.email@domena.tld?subject=predmet&body=zdravi%20tva%20mana">
odkaz</a>

%20 znamena mezeru.
Fakt díky Sojkovče! :-)

Si moje záchrana!
Eště dotaz: Dá se v tom přednastavení udělat skok na další řádek (ENTER)?


Zn.: NUTNÉ
\n?
daredevil:
_______________________________________________
<?php $to = "tvuj@mail.cz"; $extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n"; $subject = "Vzkaz od ".$jmeno.""; $mess = "\nMeno".$Meno."\nE-mail".$e-mail."\nPrezívka".$prezivka."\nNárodnosť".$narodnost."\nClan" .$clan."\nBydlisko - mesto".$bydlisko_-_mesto."\n"; mail ($to, $subject, $mess, $extra); ?>
<br>
__________________________________________________



Nic proti, tenhle problém tu nedávno byl, že když máš v názvu proměnných pomlčky, tak ti přijde do emailu čistá nula "0" do těla zprávy.
Myflower: Da. A to tak, ze uvedes znovu &body.

<a href="mailto:nejaky.email@domena.tld?subject=predmet&body=1.radek &body=2.radek">
odkaz</a>
Jinak kompletni prehled zde:
http://www.ianr.unl.edu/internet/mailto.html
Heled se sojkovce, tak, jak si mi to tam napsal ( <a href="mailto:nejaky.email@domena.tld?subject=predmet&body=1.radek &body=2.radek">
odkaz</a> )...
Tak takhle mi to napise: Komu a Predmet dobre, ale do "zprava" jenom "Druhy radek", kam se podel ten prvny a treti sem teda nezjistil!

ZN: Hodne Moc Moc Specha
Zdravím,
potřeboval bych na svých stránkách z provoznit chat. Lépe řečeno chat je nastránkách, ale nelze do něj vztoupit. Ví někdo z Vás jak to zprovoznit?
Velmi děkuji.
S pozdravem HKonza
http://www.honza-danko.borec.cz
Honza Danko: na stránkách máš sice vstupní formulář pro chat dvakrát - nepřišla jsem na to čím by se lišily - ale oba fungují, alespoň co se týče vstupu bez hesla.
Ach moj bože , ekd dostávam maily tak mi zrazu chodia 0 naimesto textu ! co mam robit !