Kritiku "hezkých" stránek PROSÍM

damian.wz.cz - Mně se zdaj opravdu hezké, ale posuďte sami a poraďte mi co bych měl ještě změnit. Díky
Damian : Hezké , jen v ie to vyzerá hrozne divně
Nevím proč ale asi jsem tě nekde videl v praze.Nebyl si ta na motokárach ? strašne mi tam nieho připomínaš
No možná jsi mě někdy viděl (v Praze bývám často), ale na motokárách to asi nebylo. Já totiž žádný motokáry nejezdím.
Hmm tak asi nič
1.) sebechvála smrdí, ale je hezký se umět pochválit ;)
2.) Nneí to opravdu tak špatný, ale něco by chtělo udělat s těma dokazama v navigaci, v každym prohlížeči se zobrazujou jinak... a ve všech je to takové.. zvláštní
3.) Ostatek v celku ujde
4.) Reklamu dej všude dole, takhle na první stránce nahoře jenom otravuje
5.) Na kódu se tohodle typu se (při trošcee dobré vůli) nedá nic moc skazit, ale přecejenom to chce projet validátorem - třeba za &nbsp ti chbý středník
ten šedej text na bílym bg se mi spatne cte. zmenit. tmavsi gray, cerna nebo vic kontrastni pozadi.
Jo, trosku bych poupravil logo.. Toho krecika bych posunul vic vpravo, aby ustredni motiv nebyl zakryt. A neuskodilo by sans-serifovy pismo.
Písmo nejlépe sans-serif, pokud s ním nechceš mít práci. I nějaký dobrý serif by šel použít, ale to chce daleko víc typograficky vychytat.

Dej si záležet na marginech (třeba mezera pod "Dostupnost i pro malé firmy" je obrovská. Nadpis by měl být blíž k textu, ke kterému patří, než k předchozímu odstavci.
Naopak pod posledním odstavcem si stránka říká o víc volného místa. V textu větší line-height, větší písmo, třeba i text-indent...

Nelíbí se mi malé první písmeno u položek v menu. "Reference" by mi přišly přirozenější než "reference".

Tečkový balast v title nepovažuju za profesionální. Nehledě na to, že title by měl být v každé sekci webu odlišný. Měl by obsahovat jak název webu, tak název jednotlivé stránky.

Tmavší písmo v běžném textu, tohle málo kontrastuje. Světlejší písmo v nadpisech - ta tmavorudá je tak tmavá, že z toho lezou ostré okraje (bez ClearType ;-) )

Položky menu by měly být větší a nápadnější, a hlavně mnohem čitelnější na :hover.

Světle zelené odkazy na :hover se vyloženě špatně čtou. Taky je divné, jak jsou menší než normální text.

Fotka v "o mně" vylézá mimo hlavní div. Tipuju: obrázek bude mít float:left a pod ním ti nejspíš chybí blokový prvek, který by měl clear:left.

Taková obecná typografická věc, kterou jsem v praxi vykoukala: nešetřit marginy, paddingy, prostě volným místem. Vypadá to líp. A u webů, kde není tolik obsahu, aby scházelo místo na monitoru, to platí dvojnásob.

Ale jinak je ze stránek poznat, k čemu jsi ten design směřoval, což vůbec není na škodu.

Kód má velké rezervy. Když už HTML, tak 4.01. HTML 4.0 bylo chybové. Přejdi na XHTML, máš na to.

> <META content="MSHTML 6.00.2800.1106" name=GENERATOR>
> <div id="logo"></div> - absence h1 (a názvu stránky vůbec)!
> &nbsp &nbsp &nbsp &nbsp
> <br><br> místo odstavce
a tak dále...

Rýpu v tom, abys neusnul na vavřínech. Vždycky je co zlepšovat.
Ako by ste zmenili moju stránku? Je to moja manuálna práca: http://showman1.wz.cz
To Damian:
A přečti si to po sobě - kopletních, gymnázum, mích ...
To Ti dobrou reklamu nedělá...
Damian:

1) Jak bylo řečeno výše, bezpatkové písmo
2) Menu malými písmeny se mi líbí, ale v IE 5.0 to poslední "reference", jaksi ujíždí z toho pozadí, na kterým to horiz. menu je (nevím jestli to není schválně).
3) Sorry, ale teď mě napadá, kdo si nechá dělat od 13ti letýho kluka stránky?
>> Sorry, ale teď mě napadá, kdo si nechá dělat od 13ti letýho kluka stránky?
Určitě si někdo nechá raději udělat stránky od 13letého kluka, který to umí (nemluvím kontrétně, stránky Damiana jsem proletěl jen zběžně, takže nemůžu posoudit), než od 30letého, který by je např. dělal ve Wordu.
IMHO běžnej uživatel se bude spíš přiklánět k někomu, kdo je starší a tím bude mít víc zkušeností, než 13ti letej. Nebude ho v tu chvíli zajímat v jakým to je editoru, poněvadž nebude třeba on sám nebude ani vědět k čemu je Word a k čemu PSPad.

Tím nechci útočit na Damiana. Vzhledem k jeho věku opravdu stránky dělat umí.
OT: no, táta si nechal udělat web od "profesionální webdesignové firmy" nebo co, a když sem se pak podíval do zrdrojáku, bylo tam napsaný generator: Ms FrontPage....

navic ten web vubec nefungoval a ten smejd si za to nechal zaplatit 10 000 rovnejch.
celkem nuda
Heh, Damiane, dávat kontakt na telefon? Si asi ještě nezažil SMS spaming...
Proč tam máš tu krysu ?
to je opice!
krysa z opice
13letej kluk..
Nahodou už se mi pár lidí ozvalo..
proč dávám telefon?
No vono ten SMS spaming už teď moc nejde neboť musíš opisovat ty pitomý číslíčka a kdyby, tak já si to všechno přetáhnu z mobilu do počítače a během minuty je vše smazáno..¨

Jinak děkuju všem za rady hlavně pak Freye.
Chjoo.. jesli budeš takhle pokračovat tak se s tebe stane něco jako RH... s tim rozdílem, že ty začínáš už o dost dřív, takže skončíš ještě hůř ;)

A s tim smamingem... by ses divil... když můžeš narás odeslad 25 smsek, tak to IMHO stačí... a počítač furt u sebe nemáš...
Asi se budeš divit, ale k do to je RH?

Počítač u sebe sice pořád nemám, ale ani by mně to nevadilo, kdyby jsem nemohl s mobilem nic max. 5hodin dělat..
Radek Guglán ;) ...

No 5hodin... uvidíme... no si to tam neeech... ještě by mě třeba štvalo, kdyby mě někdo furt prozváněl ;)
Cože kdo to je?
A prozvánění mně nevadí, tobě jo?