Věrka Design

Prosím zhodnoťte design i HTML a CSS: verkadesign.wz.cz Prosím nešetřit, ale piště slušně. :-) Pokud mi ale budete radit něco, co na stránkách nepoužívám, napište mi prosím rovnou HTML kód.

A mám taky pár dotazů:
Je u tabulek správně valign nebo vertical-align? Validátor mi odsouhlasil i valign.
Mám u velikosti obrázků psát jenom číslo nebo musím napsat i px?
Když v HTML odkazuji na CSS soubor mám link ukončit jenom > nebo mezera a />. Validátor mi druhou variantu nevzal. Není ten druhý zápis povolený jen pro XHTML?
Pokud chci mít stránky celé formátované jenom pomocí CSS musí být soubory napsané v XHTML?
DIV se používá až v XHTML nebo i v HTML?

A nakoec mám jednu prosbu. Hledám zaměstnání jako administrativní pracovnice nebo webdesignérka. Na administrativu mám kvalifikaci ( SŠ ekonomického směru ), na webdesign ne. Z webdesignu toho zatím moc neumím, když se ale budu učit od někoho zkušenějšího, tak to nebude problém. Takže jestli víte o nějakém fleku, pošlete mi prosím mejlík. Dost to spěchá. Pokud půjde o práci přes internet, tak jedno odkud ta firma bude. Když budou chtít, ať pracuji ve firmě, tak jedině ve Frýdku-Místku..
K webu: (můj názor) no jo ženská (to ber jako poklonu), design jí něco říká. Mě to připadá trochu bledé, ale zase je to čitelné a přehledné. Je to jednoduché (žádné efekty a tak), což je, podle mě, ve většině případech výhoda. Ale lidi chtějí efekt, i když bezůčelný...

Dotazy:
valign x vertical-align: první je parametr tagu, druhý je záležitost css.
velikost obrázku? huh co na to dokumentace o html?
ukončení tagu záleží na DTD
css se neváže nutně ke XHTML
div se používá snad od html 3...

zaměstnání, to ti neporadím...
- html: <td valign="middle"> nebo css: <td style="vertical-align: middle">
- v html buďto bez, nebo %, v css vždy jednotky
- ... /> je pro xhtml, i když, prohlížeče jej berou i u html
- ne i html, ale taky xml a pod.
- to samé
aha, pozdě, já mezitím registroval klienta na novém hostingu
Ješt u loga na začátku stránky je "ě" jiným fontem jak zbytek, to je záměr?
mě to připadá jak nějakej dort. teda ta barva je taková krémová, mám chuť sežrat ten monitor. :))

jinak design se mě osobně vůbec nelíbí, je to takový nudný.... takový prostě bezcharakterní... navíc všechny navrhnutý designy jsou furt ta samá písnička, jenom měníš barvy. prostě je to bez nápadu.

celá stránka mi příjde taková o ničem, máš na několika místech info io tom samym, když na ten web příjde BFU tak dvarkát klikne, nic se nedozví a jde pryčč...

jo a chybí mi tam něco aktivního, aspoň hover u odkazu.... thatz all
musim souhlasit se skaffem, je to děsně nudný a ten tvůj obsah mě spíš přinde, jako kdyby si to měla dělaný pro úřad práce.....:)
Delan, nó, nevím jak ty, ale takový web pro úřad práce, to by mohlo být docela terno....
Po dlouhe dobe jsem byl opet pobaven. Zkus to u cirkusu, kdyz ne na weby tak do fce klauna.

Vyroky v sekcich NAVRHY jsou opravdu very FUNNY. Je fakt ze web patri do ruky "VETSINOU" muzske casti , jsou tu samozrejme vyjimky (FREYA ....), nicmene musis byt trosku sebekriticka. Tvoje navrhy se nemuzou libit ani malym firmam, mozna tak osamelemu starikovi se sedym zakalem.

Sorry. Zadej si do GOOGLU "webdesign, grafika ..." a podivej se jak vypadaji weby. A kdyz usoudis ze na to nemas, zacni poradne studovat HTML a CSS, s tim se take da neco udelat. Ve frontpage urcite ne.
Vstupní stránka, která zpomaluje přístup k informacím, nikoho moc nenadchne. Veselá barevná počítadla se afaik na rozumnějších webech mc nevyskytují (tohle navíc ani vzhledem nesedí ke zbytku webu).
Validační tlačítko na HTML hlásí chybu, a to v reklamním proužku. Moc jsem na to nekoukala, ale nejspíš by to vyřešil strict banner.
Na to, jak je ten vstupní obrázek velký, je na něm na můj vkus málo grafiky :-) Všechen ten text by mohl být skutečně textem, dobře označkovaným a se všemi výhodami ve vyhledávačích, které text oproti obrázkům má. A nemuselo by to být takové rozpité.

Co se týče vnitřku webu: Do takového množství obrázků se dá narvat oslňující grafika, která všem koukajícím vypálí zrak. Takhle ale obrázky pouze nahrazuješ text. Třeba ty čudlíky v navigaci by si bohatě vystačily s obrázkovým pozadím.
Hlavička vypadá všelijak. Kromě toho zvláštního "ě" se mi hlavně nelíbí viditelně domalovaný spodek písmena "g". Taky by mohla mít stejnou šířku jako zbytek stránky.

Po technické stránce mě to taky zrovna nenadchlo. Ona totiž validita není všechno, a z tabulkového webu bez důrazu na sémantické značkování (bez hlavního nadpisu, kupříkladu) ikonka W3 perfektní práci neudělá.

Pouze 2 z 10 stránek webu obsahují v title slova "Věrka Design".

Chybí mi tam podstatnější využití CSS.

Omlouvám se, jestli jsem byla příliš tvrdá, ale to hlavně kvůli komerčnímu (?) zaměření onoho webu. Ten, kdo si nemůže dovolit špičkovou práci třeba Webface nebo Sympactu, si vždycky může najít šikovnějšího studenta.
bože! Přesně takovýhle lidi bych poslal někam na Sibiř. Jako jo je hezký, že je blázen do sci-fi a do stár treku (ikdyž vě většině amerických filmech si z této záliby spíše dělají prdel) Ale co nechápu, proč musela udělat dvacet stránek v podstatě o tom samím a ještě k tomu je to všechno dělaný snad ve wordu nebo kde. Prostě hrůza, tahle holka snad nemá kousek vkusu.....:))
Marek z Markova: Díky za pochvalu. Člověka to potěší a povzbudí ať se ještě víc snaží. Zdálo se Ti to bledé? Já to udělala světlé, protože jsem použila černé písmo. To je asi nejčitelnější kombinace.
Jakou dokumentaci ohledně velikosti obrázků myslíš? www.jakpsatweb.cz ? To se tam kouknu.
To ě se mi tak udělalo v Corelu samo a připadalo mi to pěkné, tak jsem to neřešila. Je To celé psané jedním fontem - Verdanou, řez písma - kurzíva a teď nevím, jestli jsem to nepsala i tučně.. Jinak díky za odovědi.

To platí i pro ostatní. Díky.

Ty ostatní stránky jsem kódově ani graficky moc neupravovala. No možná, že se k tomu někdy dostanu. Proto je to taková hrůza. Ale jinak pilně webdesign cvičím, protože jsem zrovna na nemocenské.
jestli ti jde o čitelnost tak muzes pouzivat i jine kombinace - doporucuji je ale zkontrolovat na tyhle strance: http://www.sovavsiti.cz/kontrast/

pak budes mit jistotu ze to bude citelne
docet sem se na tvym webiku ze skoro nepouzivas photoshop! chtel bych zduraznit ze podle me je lepsi nez vsechny ostatni dohromady i kdyz se zda ze je ciste pro fotky a naprosty profesionaly tak to tak neni. staci mit zkusenost s nejakym dobrym bitm. editorem jako napr.PSP9 a vse pujde hladce!


K jobu: nejsem odbornik pres prace jelikoz mi je 16 ( vydelavam webdesignem 12k za 27 strankovy projekt a to makam pro velky firmy a to to delam sotvis rok :-)! zatim se jobem nzajimej ( tedy v tomto oboru) jelikoz tve navrhy ( nechci te urazit) vypadaji dosti amatersky...:-)
>> K jobu: nejsem odbornik pres prace jelikoz mi je 16 ( vydelavam webdesignem 12k za 27 strankovy projekt a to makam pro velky firmy a to to delam sotvis rok :-)!


LOL? RAYMAN? K-MART! NOW! MOVE!

boze ... :/