Štýlované zoznamy a IE

Mám problém so zobrazovaním zoznamov na mojich stránkach. Totiž, v IE (mám 5.0) sa pod odkazom v zozname urobí prázdne miesto (tam kde nie je odkaz je to v pohode).
Túto chybu mám iba v IE, teda dúfam že iba v ňom ;-)
Tu je zdroj z HTML :

<div class="menucontent">
<ul>
<li><a href="index.php?id=astronomia" class="first">Astronómia</a></li>
<li><a href="index.php?kat=slnsustava&id=main">Slnečná sústava</a></li>
<li class="nolink">Hviezdy</li>
<li class="nolink">Súhvezdia</li>
<li class="nolink">Pozorovania</li>
<li class="nolink">Súradnice</li>
<li class="nolink">Ďalekohľady</li>
<li class="nolink">Sondy</li>
<li class="nolink">Vesmírne stanice</li>
</ul>
</div>

CSS trochu upravené do tohoto fóra (čitateľnejšie ;-) :

.menucontent{ border-width:0 1px 1px 1px; border: 1px solid #B7B7B7; padding-top:1px; padding-right: 2px; padding-bottom: 1px; padding-left: 2px;}
.menucontent ul { list-style-type: none; padding: 0px; margin: 0px;}
.menucontent ul li{ padding: 0px; margin: 0px;}

.menucontent ul li.nolink {padding: 0px; margin: 0px; padding-left: 2px; display: block; text-decoration: underline; border-left: 8px solid #E5E5E5; border-bottom: 1px solid #CFCFCF; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #F0F0F0; color: #333; text-decoration:none;}
.menucontent ul li a:link, .menucontent ul li a:visited {padding: 0px; margin: 0px; padding-left: 2px; display: block; text-decoration: underline; border-left: 8px solid #E5E5E5; border-bottom: 1px solid #CFCFCF; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #F0F0F0; color: #333;}
.menucontent ul li a.first:link, .menucontent ul li a.first:visited {padding: 0px; margin: 0px; padding-left: 2px; display: block; text-decoration: underline; border-left: 8px solid #E5E5E5; border-bottom: 1px solid #CFCFCF; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #F0F0F0; color: #333; border-top: 1px solid #B7B7B7;}
.menucontent ul li a:hover {border-left: 8px solid #DADADA; border-bottom: 1px solid #ccc; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #FAFAFA; color: #333; text-decoration: none;}
.menucontent ul li a.first:hover {border-left: 8px solid #DADADA; border-bottom: 1px solid #ccc; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #FAFAFA; color: #333; text-decoration: none; border-top: 1px solid #B7B7B7;}


Originál CSS čo mám na stránkach

/*astronomia.wz.cz/css/main.css*/
.menucontent{border-width:0 1px 1px 1px;padding-top:1px;padding-right:2px;padding-bottom:1px;padding-left:2px;}
.menucontent ul{list-style-type:none;padding: 0px;margin:0px;}
.menucontent ul li{padding:0px;margin:0px;}
.menucontent ul li a:link, .menucontent ul li a:visited, .menucontent ul li a.first:link, .menucontent ul li a.first:visited, .menucontent ul li.nolink, .menucontent ul li.firstnolink{padding:0px;margin:0px;padding-left:2px;display: block;text-decoration:underline;}
.menucontent ul li a:hover, .menucontent ul li.current, .menucontent ul li.currentfirst, .menucontent ul li a.first:hover, .menucontent ul li.nolink, .menucontent ul li.firstnolink{text-decoration:none;}

/*astronomia.wz.cz/css/colors/white.css ----- farby*/
.menucontent {border: 1px solid #B7B7B7;}
.menucontent ul li a:link, .menucontent ul li a:visited, .menucontent ul li a.first:link, .menucontent ul li a.first:visited, .menucontent ul li.nolink, .menucontent ul li.firstnolink {border-left: 8px solid #E5E5E5; border-bottom: 1px solid #CFCFCF; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #F0F0F0; color: #333;}
.menucontent ul li a.first:link, .menucontent ul li.currentfirst, .menucontent ul li a.first:visited, .menucontent ul li.firstnolink {border-top: 1px solid #B7B7B7;}
.menucontent ul li a:hover, .menucontent ul li.current, .menucontent ul li.currentfirst, .menucontent ul li a.first:hover {border-left: 8px solid #DADADA;border-bottom: 1px solid #ccc; border-right: 1px solid #bbb; background-color: #FAFAFA; color: #333;}
Neni to samozřejmě řešení, jen taková podivnost IE, když dáš pod ten styleshet:
li { border: 1px solid #f7f3f7; }
tak mezery zmiznou.
Už to vidím, odkaz je přehozen na display block, proto nemůže být v line tagu, kterým je <li>. Musel bys mu dát nějak float: ...;, nebo align="...". Lepší by asi bylo, místo seznamu, to celé nějak za<div>it.
<div> mi aj pomohol, lenže potom mám celý zdroják taký <div>ný ;-)
a zoznamy by boli v tomto prípade krajšie
Tak mi napadlo, když jsou odkazy display block, tak je můžeš formátovat jako <div> a nemusí tam být nic. Můžeš jim dát klidně třídu přímo:
<a class="prvni" href="...
a:line.prvni { ... }
IMHO veci ako je aj border (čo tam mám aj ja) nejde, musí tam byť <div>
alebo nejaké podobné veci (napríklad tie zoznamy)

Ale už som to rozbehal aj s div-mi takže nie je problém