mail - formular

Zdravim, mel bych dotaz ohledne mail formulare. Jde udělat tak aby to odesílalo na jiný email, když jsem si při registraci stránek nezařizoval emailovou schranku u wz ?

dik Jockie
Zřejmě ano, ale jaký formulář máš na mysli?
Pokud mluvíš třeba o formuláři od Blueboardu tak ano, tam si předpokládám můžeš nastavit co je libo. Pokud mluvíš o formuláři vlastnoručně napsaném, tak rozhodně - co si naprogramuješ, to tam bude... Vlastně mě tak nějak nenapadá, jaký mail formulář můžeš myslet, který by trval na e-mailové adrese na WZ...
Jestli mylsíš administrační mail účtu tak ten se dá měnit v nastavení.
myslel sem jestli to de udelat nak pres wz (php jeste moc neovladam a nevim jak to dat do kupy) jesli to jde jenom doplnit nejakej jejich skript ...
Jockie: tak o tom teda bohužel nic nevím... doporučuju se třeba zaregistrovat u Blueboardu, použít jejich formulář a postupně se propracovat k vlastnímu ;-)
dis: ja formular mam hotovej jenom potrebuju nejak vyresit odesilani dat ... to je problem kterej zatim nevim jak vyresit aby to spolehlive chodilo a vyuzivat blueboard nebo mailform nechci ...
Pužij odeslání mailu funkci mail() (na wz je limitován 10 mailů za hodinu), dočteš se o tom na www.jakpsatweb.cz
jo tak když už jseš takhle daleko tak to jo. Tak jak píše Mike:
mail ("komu", "předmět", "zpráva", "hlavičky");
parametr "hlavičky" je nepovinný.
jeste jedna otazecka ... kam vlozit toto ?

<? if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; ?>
Mno ... máš na nějaké stránce formulář že ? tak do té stránky přidej i tenhle kód
<?
if($odeslat="odeslat"):
if ( Mail("moje@adresa", $predmet, $zprava, "From: " . $mail_odesilatele) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat";
endif;
?>
a do toho formuláře s mailem přidej do akce za název souboru ?odeslat=odeslat
např akce.php?odeslat=odeslat
(ta stránka na keré ten kod bude musí mít příponu php)
jde to určitě vyřešit i hezčeji ale já bych to udělal takhle
a nezapomeň správně nadefinovat proměnné .. takže polížku zpráva se musí jmenovat zprava atd ...