Redesign FreyaWebu

PHP je příšerné, kruté a způsobuje mi téměř fyzickou bolest. Přesto jsem se rozhodla obětovat pár litrů krve a pár tun nervů na jeho oltář, a nová verze je mnohonásobně dynamičtější.

Úplně jsem přepsala jak HTML šablonu, tak CSS za účelem zkvalitnění a zpřehlednění kódu.

Vzhled je pořád "starý", ale pokusila jsem se z něj vymáčkout co nejvíc jistými typografickými zásahy a novými grafickými prvky.

Mimochodem, je tam alternativní mrtvolně zelený styl, který si můžete přepínat v prohlížeči, a tudíž je zatím spíš na ukázku.

O tom, že IE neumí diakritiku u uppercase, už vím. Postarám se o to zítra.
Mno kliknul jsem na menu a než se načte požadovaná stránka, tak menu celkem dost hopsá (ve FF)
K tomu hopsajícímu menu ve FF se musím přidat ;-), ale jinak se mi to menu líbí. Koukám, že se změnila i favicon. Ta původní se mi líbila víc, ale je pravda, že tahle se k tomuhle designu hodí víc, než veselý motýlek :-)
Jakmile je to v cache, tak už to pak neskače.
Docela by mě zajímalo čím to je, ve FF takhle skáče např i http://zpravy.idnes.cz/
docela me zarazilo, jak je to krasne rozpadle... http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xjelin26/freyaweb.gif asi zustalo neco v kasi, po reloadu uz to bylo ok.
to poskakujici menu je vazne sileny... ale co uz, stejne tam chodim tak casto, ze to budu mit porad nakasovane ;-)
menu super, neruzove odkazy super, citace super... je to proste lepsi. jenom s tim hledanim googlem jsi me zklamala... http://jyxo.cz/s?s=freya&d=cz&cnt=100 prece jenom google neumi sklonovat
no ma cenu neco rikat ke kodu? jo? no tak super ;-)
jo a jeste samozrejme ten kotlik: super
docela tost hodně v poho...
Zase o něco dotaženější, zase o něco blíže dokonalosti :) Možná, kdyby se ty galerie kreseb a grafiky atd. rozstránkovaly, případně se o něco zmenšily náhledy , tak by se to alespoň rychleji natáhlo a tak dlouho to neduchařilo..
Nový lidožrotsko-mrtvolný styl pravítkuje. Pohoda :)
Joo.. je to furt hezký... ;)

Jenom ti nefungujou trvalý odkazy v blogu...

Ale tos udělalal naschvál ne? :) už čtrnáct dní se mě klepe ruka na přidání altenrativního stylu k mýmu webu... ale néé... ty si redesignuješ někde o půlnoci... a teďka už to neni aktuální ;)
To Freya: Depa je reklama na WZ?
Koukám na to v IE 5.0 a překvapila si mě, jak to drží pohromadě. Určitě to je celkově lepší, než před tím.
Ke skákajícímu menu:
Vypadá to, že ve FF menu poskakuje, dokud se nenačte celý druhý sloupec (jeho rozměry), a proto to třeba u galerií trvá déle než u textových stránek.
Problém je v tom, že nakonec se to vykreslí správně. Nejde tedy o nějaké vadné nakódění, imho. Jenomže co má člověk dělat s tím, co prohlížeč provádí za psí kusy, než to vykreslí? Kdyby někdo přišel na nekomplikovaný způsob, jak tomu zamezit, byla bych velmi vděčná.

Tonik >> jj, je to tím, že staré CSS zůstává v cachi a při prvním vlezu na stránky se navlékne na nové HTML. Jeden reload to spraví.
Ad Jyxo: A vidíš, to mě nenapadlo. Každopádně, prolézání Googlebota po svých stránkách monitoruju a mám o něm přehled :-) Jestli se mi povede odchytit i Jyxobota, mohla bych o tom popřemýšlet...

meca >> jj, blog ještě převádím a převádím... Je to práce pro vraha.

Mira >> V patičce mám vržený příslušný komentář, v administraci nastavený příslušný soubor. Čekám, až se vloží. Když se nevloží do večera, vložím ji operativně sama.
Mne sa to paci. Ten design je fakt dobry.
:)))
vyzera to lepsie, ale spravilo to taku nemilu vec, ked som prisiel na tu stranku nenacitalo sa css a vyzeralo to fakt divne..., potom ale v poho
Me se ten web moc libi. Nemam co bych vytknul. Freyo, jsi sikulka.
me pride lepsi ten starey.... to menu aspon bylo lepsi :)) jinak na tebe moc lidi nema ;)
Hodně pěkný... jen mi tam připadá to políčko pro hledání trochu rušivě.
Jak rikas freyo vzhled zustal stejny a zmenila se dynamika , ktere si mnozi z nas nevsimnou. Ja ano, bze jsem uchyl na URL a vubec vseho co se tyka dynamiky , odkazu, smerovani po akcich ...atd. (Potvrdi Sojky, TomKQT....)

Nicmene bych ti zkritizoval to menu. Je fakt osklive, obrazky pri a {} a a:hover {} jsou dost nedotazene, nemaji zadny tvar, aspon me to tak pripada. Proste nevim co to je. Predchozi menu bylo urcite lepsi.

Jinak by me zajimala ta dynamika webu. Co vse se zmenilo? php+mysql - ano ja vim, ale jak moc a gde vsude? :) Do detailu prosim.

23k.

PS. necu delat reklamku, ale jednou za sto let taky neco nasyslim tak kdyby nekdo xcel juknete ... http://www.rjwebdesig.net?kat=4
Jak rikas freyo vzhled zustal stejny a zmenila se dynamika , ktere si mnozi z nas nevsimnou. Ja ano, bze jsem uchyl na URL a vubec vseho co se tyka dynamiky , odkazu, smerovani po akcich ...atd. (Potvrdi Sojky, TomKQT....)

Nicmene bych ti zkritizoval to menu. Je fakt osklive, obrazky pri a {} a a:hover {} jsou dost nedotazene, nemaji zadny tvar, aspon me to tak pripada. Proste nevim co to je. Predchozi menu bylo urcite lepsi.

Jinak by me zajimala ta dynamika webu. Co vse se zmenilo? php+mysql - ano ja vim, ale jak moc a gde vsude? :) Do detailu prosim.

23k.

PS. necu delat reklamku, ale jednou za sto let taky neco nasyslim tak kdyby nekdo xcel juknete ... http://www.rjwebdesign.net?kat=4
23k >> Divné, já jsem s tím menu napak velmi spokojená. Přijde mi estetičtější, a ty obrázky mají jistý náznak symboliky. I když, možná ji vnímám jenom já :-D
Jinak, po dynamické stránce to není vůbec nic revolučního, přece jenom jde o můj první kousek se širším využitím PHP pro manipulaci s veškerým XHTML. Jsem akorát nadšená z toho, že jsem to všechno pochopila :-) Je tam index.php, do kterého se vkládají proměnné jako $title, $description nebo $obsah z includnutých souborů - obyčejné zneužití mecovy techniky :-) Základní kategorie vypadají takhle: index.php?page=recepty, a pak jsou tam kresby a blog, které mají ty proměnné dvě: index.php?page=blognuti&spot=0001. A přes to všechno mod_rewrite, aby ty adresy vypadaly lidsky a pozice ve vyhledávačích nepřišly vniveč.

Jinak to má ještě nějaké mouchy, nejspíš jsem trochu poprzila Vzkazník a ten teď do linků nevypisuje &ampy a nevaliduje. 404 taky moc ne404kuje, ačkoli jsem ji narvala, kam se dalo, včetně .htaccessu. Budu to muset dořešit. Akorát se mi do toho teď nechce, protože to určitě bud nad moje íly, a o víkendu na to nebudu mít čas :-/


Zajímají mě i názory osatních na menu. Které se vám líbilo víc, a hlavně proč?
To nevypisování &ampů mám imho asi na svědomí já, když jsem to upravoval. Použil jsem obyčejný ampersand místo entity někde v tom kódu...

A to menu se mi líbí, protože si myslím, že se hodí k hlavičce a ten design pak na mě působí tak nějak jakoby "ručně kresleně", zajímavě...
&ampů; :)
Juch, už to tím validátorem prolézá :-)
Freya: Skvělé! :) Redesign se podle mě opravdu povedl ;)
Co se týče menu, já sice používám klasické, ale jen proto, že takovéhle rámečky by se nehodily. Ale tady je to úplně naopak. Myslím, že menu vypadá perfektně a spolu s odsunutím tlačítek do patičky bych použil slovo, které jsi použila i ty a to, že mi připadá "čistější". Rámečky samotné by možná nebyly extra, ale společně s těmi proužky na kraji není co řešit ;)
Takže já jsem jasně pro nové menu
Freya>> Mám takový, poměrně nedůležitý dotaz. Proč neděláš v XHTML 1.1 ?
Dělá v XHTML 1.1 , nebo nedělá,co na tom sejde... :-)

Ale fakt,ten redesign je moc hezkej... :-)
Kdo umí, ten umí....