javascript + formuláře + xhtml

<form method="post" action="index.php?blablabla" name="form">
<select name="jmeno" onchange="document.form.submit();">
<option value="pepa">Pepík
<option value="franta">Franc Josef
<option value="debil">Já
</select>
</form>
----------
Nevíte jak to napsat v xhtml? Nemyslím `<option... />`, ale `name="form"` je nevalidní a já to potřebuju odeslat POSTem.
name="form" nevalidní? To je náký divný ne ;) ... máš to někde?
nemáš niekde za otáznikom & miesto &amp;
on ten validátor predsa len nieje človek a niekedy ho rozhodí kadečo (odstrániš jednu vec a zmiznú štyri)
BTW skús id="form"
cituji validátor:
----
there is no attribute "name"

<form name="name" action="?"></form>
----
ta první uvozovka byla podtržená
PS: JEDNÁ SE O XHTML, NE HTML!
Ty si kůůůň ;) .. .dyť form vůbec nemá name=""! K čemu by si ho tam potřeboval?! To máš až u těch imputů nebo selectůů.. atd ;)

Vyhoť name ;) .. je tam realy k ničemu; )
misto name tam dej id, jak rika Stanley_B707. v xhtml je atribut name z html nahrazenej atributem id
2 meca
vidíš, to ma ani nenapadlo (nebol to náhodou chyták?)

mal som najskôr RTFM
<FORM
ACTION=adresa
METHOD=get alebo post
TARGET=okno
ENCTYPE="multipart/form-data"
> </form>

ACTION=adresa
adresa skriptu(napr. CGI) ktorý bude spracovávať formulár, môžeme využiť i mailto
METHOD=get alebo post
rozhoduje akým spôsobom budú predávané údaje skriptu. Môže nadobúdať hodnoty get a post. Metóda get je braná ako implicitná
TARGET=okno
určuje do ktorého okna má byť nahraná odpoveď ktorú vráti skript.
ENCTYPE="multipart/form-data"

(to sa asi od HTML 3.0 nezmenilo)
to by me teda zajimalo, kde jsem to vyhrabal, ze tag form ma atribut name. a validator mi na to taky nerve. ze by to bylo tim, ze mam dtd html 4.01 trans.? ale tam validator taky upozornuje, kdyz se pouzije neexistujici atribut... tak nevim. nebo v tom dtd atribut name pro form existuje?
V XHTML 1.1 je atribut name uplne vyrazen. Misto toho se pouzivat atribut "id", ma stejny vyznam.
jj, u tagu <form> atribut name neni, musis to nahradit atributem *id* a v javascriptu to volat pres:

document.getElementById('...').jmeno....;
jinak option má být
<option>položka</option>