Jak správně sladit barvy

Jak správně řešit barevnost stránek?
Jak to nepřehnat s aktivnímy prvky?
s barvami ti může pomoct
http://www.wellstyled.com/tools/colorscheme2/
Stačí keď tú žltú farbu vymeníš za bledomodrú - bude to vyzerať sviežejšie.

Pohyblivé prvky treba vyberať opatrne, nesmú byť veľké, krikľavé a nedávaj ich veľa. Keď už, tak musia s danou stránkou dokonale ladiť.
Proč myslíš že žlutá je škaredá, mylíš že to táhne oči? Vče to má navazovat na grafiku kanálu Hallmark, alespon do budoucna. A Hallmark je ve zlatém, proto vybrána barva gold.
To mi je jasné. No zdá sa, že uprednostňuješ svetlé a prehľadné farby a Hallmark má všetko čierne a hnedé. K tomu sa žltá/zlatá hodí, robí to dojem bezpečia a pohodlia. Ale k bielej sa mi to zdá také, nazvem to „slané“ a „smädné“.

Vidím, že to máš rád v Hallmarkovskom designu. Tmavé farby by to ale príliš narušili, ale... predsa... skús len tak pre seba dať namiesto žltej hnedú a hypertexty zlaté, možno by to bolo celkom OK.
Díky za názor skusím to. Ale nevím zda to bude dobré. Ještě to chce stejně vylepšit a nevím zda dokáži tak velké přecevzetí naplnit. Kladu si do budoucna s těmito stránky velký záměr a celé by to mělo být jednoduché pro aktualizaci, ale zatím to ještě tak neovládám. Dokud se tohle nenaučím nemá smysl udělat s těchto stránek to co chci do budoucna naplnit. Samo že to má ještě mega chyb, ale u předělávaní stránek strávit celý den se mi taky zrovna moc nechce. Pokud víte jak robit stránky rychle a elegantně dejte ino na zamprogna@seznam.cz
IMHO tak jako na hudbu, tak i na barvy je potřeba mít cit.