Dotaz ohledně CSS

Mám problém, když napíšu toho

<span style="width: 200px; border: 1px solid red">První text</span>
<span style="width: 200px; border: 1px solid blue>Druhý text</span>

tak v IE se to chová podle očekávání, zobrazí vedle sebe dva obdélníky široké 200px (na jednom řádku)

ale v Mozille se nějak u spanu šířka ignoruje, vždycky to udělá jen tak široké aby se do toho vešel text. U divu je to v pořádku, jenže já potřebuju span, aby to bylo na jednom řádku.

Pro vás to určitě je hračka - co s tím?
zkus display:block
No, SPAN je radkovy element a tam sirka nema fungovat, jde oramovat jen to, co tam je. (display:block = zmena na blokovy element - nebo pouzit DIV)
Dobře, tak jinak.
Potřebuju aby oba elementy byly VEDLE SEBE.

Nejde mi o to, abych viděl červený obdélník o šířce 200px, jde mi o to, aby druhý span na řádku začínal 200px od začátku prvního spanu (náhrada za tabulku).
Tomu prvnimu SPANu bych zkusil dat float :left, pak by s nimi melo jit skoro nezavisle manipulovat pomoci margin.
Jestli jsou na řádku sami, mohou byt misto SPANu klidne DIVy.
Takhle to funguje:

<div style="float: left; width: 200px">111111</div>
<div style="">222222</div>

<div style="float: left; width: 200px">11111111111</div>
<div style="">22222222222</div>

výsledkem je něco takového:
111111 222222
11111111111 22222222222
s tím, že ty první dvojky jsou pod sebou zarovnány (nevím jak se to zobrazí tady ve fóru)

Takže to funguje a myslím že je to jednodušší než pozicování. Dík, ten float: left mě nenapadnul, já jsem jen zkoušel varianty s float: right ale nebylo to ono.
Takže samozřejmě to zobrazilo špatně, ty dvojky jsou jako zarovnané ;-)

Jo a jistě že style="" je na nic, to mi tam zůstalo omylem.

Bohužel v tomhle fóru nejdou editovat příspěvky, což je jedna z jeho největších nevýhod.