Nastavení obrázků pouze k prohlížení

Prosím o radu, jaké parametry nastavit obrázkům, aby byly pouze k prohlížení? Dík
Pouze k prohlížení? Co jinýho bys snima chtěl dělat?
Jestli chceš zařídit aby si návštěvník obrázek nemohl uložit, tak:
1. to ani teoreticky nejde 100% zařídit (vždycky je tu alespoň printscreen).
2. to je hloupost, protože když už něco dáváš na internet, tak to dáváš veřejnosti k dispozici, pokud to chceš jen pro sebe, zavři si to doma do skříně
Dá se použít různými způsoby např. JavaScript, ale zatím jsem vše, na co jsem narazil, po několika desítkách vteřin, dokázal překonat (ze zvědavosti).

Některé US denníky používaly zabalení obrázků do Macromedia Flash objektu (soub. SWF), ale postupně toto opouštějí.

Je možné obrázek chránit skrytým vodoznakem, s registrací na spec. serveru. To má ovšem význam jen po zneužití, při důkazním jednání. Dále je možné obrázek znehodnotit nápisem, třeba poloprůhledným.
me se osvedcilo tohle mam to na svym webu skaff.wz.cz

<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false"

timhle prikazem nejde oznacit tudiz ani zkopirovat nic zadny text, obrazek. Teda az do te doby nez nekoho napadne si tu stranku ulozit, pak ma vsechno jako na dlani. jine reseni neni, snad krome te javy... ale ty obrazky se stejne ukladaj do cache takz e pro stourala neni problem je z cache vytahnout
V Mozille Firefox jde jednoduše zabránit nahrazování kontextového menu pomocí JS, případně jde ještě jednoduššeji zakázat celou JS ;-)
Takže s tímhle opravdu uspěješ jen u amatérů (nehledě na to cos sám říkal - cache, save).
A stále je tu i printscreen kdyby šlo do tuhého ;-)
Skaffe - když už jsi upozornil na své stránky, tak několik poznámek ;-)

nechápu toto:
Vaše IP adresa je: <%= Request.ServerVariables("REMOTE_ADDR") %>

proč návštěvníkovi ukazuješ na úvodní stránce něco co sám ví:
Rozliseni televize: 1280 x 1024
Pracovní plocha: 1280 x 994
Nastavení barev: 32 bit/pixel
a ještě navíc TELEVIZE :-)

standardně mám nastaveno ať JS nemá právo zakázat zobrazení kontextového menu, takže obrázky z tvé stránky v pohodě uložím, i text uložím pokud zvolím vybrat vše, ale to, že nejde text označovat tažením (pokud úplně nezakážu JS) mi připadá jako ta největší volovina co jsem kdy viděl. Co z toho máš?
ja nevim to plati pro ty co tohle nevedej. navic vetsina lidi co chodi na muj web pouziva jeste explorer 5 nebo neco takovyho... a ze existuje java to ani netusi... a co to tak hrozne vadi ze to tam mam? me teda ne.
navic ta IP je ASP prikaz coz sem zistil pozde a nechtelo se mi to uz mazat :)) pristi rok to vymazu, letos nemam cas :)))
Nejde o to jestli to vadí nebo nevadí že to tam máš, ale o to, proč to tam máš, co to má jako za význam že člověk nemůže označit text.
A něco ti řeknu - speciálně na tvé stránce je bílý text na černém pozadí, což se některým lidem špatně čte a řeší to tím, že si text označí myší (čímž se udělá pozadí modré). I já to někdy dělávám.
No a to na tvé stránce nejde.....
"Tvuj debilni prohlizec nepodporuje detekci techto udaju."

To mne po ránu taky potěšilo.
mě jde ozančit uplně všechno... to o ty IP taky nechápu, hlavně to, proč to tam máš... svojí IP 1) znam 2) nepotřebuju vědět při vstupu na tvojí stránku, -> zbytečnost
dobre dobre uz to tam neni ja snad spacham sebevrazdu kvuli IP :))
hey o tom "Tvuj debilni prohlizec nepodporuje detekci techto udaju."
sem ale nevedel... to sem cely vzal (ukrad) kamosce z webu a nedival sem se moc na zdrojak a proto tak je ta "televize".... no uz tam vubec nic vlastne neni... mel sem to tam 2 dny a takovej bordel kvuli tomu... no nic. stastnej novej rok :))
A jaké z toho plyne ponaučení?
Nebrat si od jiných nic bez kontroly co si to vlastně beru.
Co se týče toho označení a kopírování textu.

Otevřít Firefox, vlézt na tvoji stránku. No ve Firefoxu nahoře dát Nástroje >> Možnosti ... >> Webové Stránky >> Povolit JavaScript. No odškrtnout to, dát OK a označím si co chci :D
jo sem si vedom toho ze to de obejit, myslite ze sem to nezkousel? sem poucen a osvicen. uz nikdo to neudelam. prisaham :))

4tom: ty se mi zdas jako nakej dost brutalni webmaster, cumim na tvuj web a stydim se za svuj... jaktoze mi nejde zobrazit tvuj zdrojak?

-------------------------------------------------------------

This page is not Valid HTML 4.01 Transitional!

Below are the results of attempting to parse this document with an SGML parser.

Line 347, column 14: document type does not allow element "P" here; missing one of "APPLET", "OBJECT", "MAP", "IFRAME", "BUTTON" start-tag

<p>Do nového roku vstupujeme s novým diskuzním fórem. Doufám ž

The mentioned element is not allowed to appear in the context in which you've placed it; the other mentioned elements are the only ones that are both allowed there and can contain the element mentioned. This might mean that you need a containing element, or possibly that you've forgotten to close a previous element.

One possible cause for this message is that you have attempted to put a block-level element (such as "<p>" or "<table>") inside an inline element (such as "<a>", "<span>", or "<font>").



Line 354, column 14: document type does not allow element "P" here; missing one of "APPLET", "OBJECT", "MAP", "IFRAME", "BUTTON" start-tag

<p>Zimní pohár VŠB-CS ligy je u konce. Sláva vítězům, čest p
ehm, ted sem si proveril The W3C Validator Teamem svuj kod a je teda na tom podstatne hur...
jaktože mu nejde zobrazit jeho zdojak? :-)
No já jsem si taky prověřil své stránky validátorem a našel jsem jen dvě chyby, měl jsem <p> vnořené do <span>, což nejde. Už jsem to opravil abys měl klidné spaní.
Podotýkám ale že sis určitě všimnul že ty stránky jsou především dělány jako funkční, na nějaký design jsem až tak moc nehleděl, jde tam hlavně o jejich interaktivnost a účelovost. A taky jsem je dělal dost na rychlo a psal jsem je bez toho abych si je pořád kontroloval validátorem. I přesto tam žádná chyba nebyla až na to <p>, což mě opravdu nenapadlo.
Mimochodem je to má druhá stránka, HTML, CSS a PHP používám teprve necelého půl roku, takže až tak moc špatné to není. I když používám tabulkový layout, což na tomhle fóru je bráno jako sprosté slovo. Když jsem ty stránky začal dělat, potřebovat jsem je mít rychle a ne se učit nějaké CSS pozicování. Ale CSS využívám plně, nemám žádné formátování přímo v atributech tagů a tagy typu <font> nepoužívám.

To jen tak na okraj.

A zobrazení zdrojového kódu nemám nějak zakázané (i kdyby to šlo), takže chyba je na tvé straně.
ne ja to tam napsal kvuli tomu ze pri takovym rozsahu tvyho webu tam jsou prave jenom 2 chyby.. :)) kdyz pouziju microsoftí "zobrazit zrd. kod" tak mi otevre prazdny poznamkovy blok a v Opere se nedeje vubec nic... nechapu. Kazdopadne R3SP3CT 4 U mas to dobre udelany... jesli ses to naucil za pul roku tak to mi rekni kde, hned se na to pudu... jo a jakou hrajes mapu v CSku?
Kde jsem se to naučil? Základy www.jakpsatweb.cz (ten jsem četl zběžně jeden den), pak Kosek HTLM Tvorba dokonalých www stránek, Kosek PHP, pak další knížka o PHP a MySQL (taková bichle), jedna knížka o JS, www.php.org, www.mysql.com.
A hlavně zkoušení.
CS jsem hrál jen v té lize, jinak ho vůbec nemám rád. Mapy ty co byly ligové (prodigy, dust2, aztec, inferno, cbble, nuke, train) a pár dalších (iceworld a spol).