Zhodnocení

Ahojte, prosím, zhodnoťte moji třídní stránku (Tercie B - 8. třída). Hlavně design, obsahu si nevšímejte (odkazy a další věci jsou nefunkční ...). Dík.
Pardon, zapomněl jsem napsat adresu : nasclass.wz.cz/index2.html
Vcelku hezkej design i kód...

Jen byh třeba těn nadpisům v navigaci dal nákej padding... takhle se to nedá moc přečíst...
Je to pěkný, jenom pár drobností:
- Ten text nahoře vedle oranžový šipky se mi zdá k tý šipce dost přilepenej. I k tomu rámečku vpravo, dala bych mu větší padding nebo margin.
- Odkazům v menu bych dala výranější hover efekt. To je ale jen čistě subjektivní názor můj a mého LCD:)
- Pokud máš správně zadané kódování, nevidím důvod psát všechna š, č, ř, ě apod. entitou...
Mno, já tam mám správné kódování, ale mozilla mi ignoruje, proto musim psát entitou ...
To menu vypadá moc pěkně.
Jo, je to hezký a ani to není přeplácaný.
Jo, děkuju, ale jak mám vyřešit ty entity, když kódování mám v pořádku, ale mozilla mi to nechce brát?
IMHO si to ukládal v Notepadu a ten ukládá v kódování windows-1250 a tady máš nastavený iso-8859-2. Taky editor ve webovým rozhraní zde na WZ ukládá v iso-8859-2.

Jestli je pravda, co říkám, tak pokud ty stránky máš zálohovaný doma na disku, tak je překonvertovat do iso nejlépe v PSPadu a poté opět přes FTP hodit na server.

Petr
Jo, máš pravdu, ukládal jsem to v Notepadu, ale to by přece na výslednou prezentaci nemělo mít vliv ... Ale zkusím to ...
Petr:

To co říkáš, je nesmysl. Pokud to ukládáš v Notepadu, tak i na stránce v hlavičce musíš mít kódování windows-1250 a tím pádem nezasahovat do kódu tady na WZ ve webovým rozhraní. Jak jsem psal výše, ukládá v iso-8859-2. Veškerý úpravy dělat jen přes FTP.
To jsem nepochopil, tu hlavičku jsem si napsal sám ...
notepad ti to ulozi v kodovani windows-1250. takze na strance musis v metatagu mit kodovani windows-1250, tam nemuzes vrazit jen tak neco, co se ti zachce. informace o kodovani v metatagu musi odpovidat skutecnosti.
Aha, ale přece windows-1250 a iso-8859-2 podporují češtinu, tak jaký je mezi nimi rozdíl ?
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">

Za předpokladu, že stránky jsou uložený např. v NP.
>> Aha, ale přece windows-1250 a iso-8859-2 podporují češtinu, tak jaký je mezi nimi rozdíl ?
no ze je kazdy trochu jiny
<HTML>NP v XP uz umi i utf-8 aj...
a jde predevsim o to ze iso je spolecna norma .... windows je windows</HTML>
Je to práca na ktorej vidno že "umíš"...
Jediný problém, ktorý mi udrel do očí:
Pozri sa na tú stránku pri rozlíšení 800×600 (mám IE 5.5). <div> s obsahom je stlačený dolu, zostalo iba menu a obsah je kdesi dole pod okrajom menu... Ak to chceš ošetriť so zachovaním terajších rozmerov (vzhľadu) dtránky, použi napr. "podtržítkový hack":
Príklad:
width: 500px; (pre normálne browsery)
_width: 520px; (pre "rodinu" IE)

(samozrejme to treba odladiť prezeraním napr. vo firefoxe a IE... vytvorené stránky testuj vždy keď máš možnosť na slabých strojoch pri nalmenšom rozlíšení, ktoré je ešte bežné - 800×600)

:-)

bojars

http://bojars.wz.cz/
Aha, toho jsem si nevšiml. Protože používám mozillu a na explorer nemám nervy. Děkuju za upozornění a radu ...
... ono to stým IE je tak, že aj keď naň nemáš nervy ak chceš byť dobrý Webmaster, musíš (?) rešpektovať, že návštevníci Tvojich stránok majú v týchto končinách väčšinou OS jednej nemenovanej firmy a súčasťou tohoto OS je aj ten Browser, ktorý sa MUSÍ odlišovať aby bol dôvod v nemenovanom OS mať ako defaultný...

...kým sa nepodarí Webmasterom dokázať, že aj druhé browsery "vedia zobrazovať stránky rovnako ako IE"...

:-)