Validní versus funkční

Samozřejmě, že moje stránky jsou pro IE, i když nechci!
Ale několik chyb při pokusu o zkontrolování napřiklad http://legrace.wz.cz/www/vlozit.php je kvůli altům u obrázků. Kdo je na popisu závislý? (neočekávám, že někdo bude otevírat moje stránky v muzeálních prohlížečích)
:-) ... nevím, jesli todle chápu... spíš ne, než jo, ale myslíš, že s altem jsou stránky nefunkční, či co?!
1) lidi s textovym prohlížečem
2) lidi s vypnutýma obrázkama
3) googleboti a další podobná "havěť"
Ale ne, bez altu u obrázků nejsou validitní s HTML 4.01 Transitional. (Samozřejmě je tam umístím, ale zvětší to velikost v kb.)
:-D ... nemyslim, že by ty alty změnliy velikost tak zásadně, že by se stránka načítalal o nějaký velký kus pomalejš...
4) lidi s hodně pomalým připojením

Myslím, že kdyby sis pročistil kód, ušetřil bys daleko víc písmenek, než vynecháním altů ;-)

btw, neříká se "validitní", ale "validní" :-)
Agent007: Už jsem na to dneska narazil. Piš si to jak chceš, když to nebude vadit těm, co to čtou. Ale číst to můžou potencionálně všichni. A když to nebude validní, tak hrozí, že si to každý prohlížeč zobrazí po svém. A o to jde. Zobrazit to tak, jak zamýšlel autor, ne prohlížeč. Takže XHTML 1.1 (-;
Tady by se jen hodilo připomenout, že to že je stránka XHTML1.1 validní vůbec neznamená, že se bude zobrazovat ve všech prohlížečích stejně.

Nechci tady ale rozpoutávat neverending diskuzi o IE etc..
Právě že jo, aspoň tendence jsou takové. Vyrobil jsem si jenom jednoduchý příklad, kdy jsem určil šířku divu + šířku borderu , padding, margin a v hlavicce nechal
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">

a v IE se to ukazuje stejně jako v mozille, tedy správně.
Akorát se tam nesmí dát pred hlavicku <?xml....?>
jinak to zas nefunguje.
(zkuseno na IE 6)
Bohužel většina webů nejsou jednoduché příklady.
Hmm, pravdu díš....
...ale ta čtyři mínus je taková první vlaštovka.... (-;
To ze je stranka validni proste znamena, ze je napsana spravne tecka
..hmm, jenomze to, ze je napsana spravne neznamena, ze se spravne zobrazi.... )-: