Pomozte lamce s webem s <DIV>y

Vítám všechny ty, kteří mi chtějí pomoci i ty, kteří nechtějí :o)
No a abych tu neplácal blbosti tak stručně a jednoduše:
WWW.TONDYS.WZ.CZ podařily se mi udělat, myslím, graficky a i obsahově zajímavé stránky.Jelikož jsem ale lamka a dělám je asi třetí měsíc, mám je optimalizované pro IE.Grafiku mám celou v divech a ty se ovlivnuji v podskupinach.V mozille ale, se mi divy zobrazujou jinak nez by mely.Vim, reknete, ze mozilla je zobrazuje spravne a explorer spatne, jenze preci jenom nejakych tech 90-95% navstevniku(podle navrcholu)pouziva prave ie, nebo operu.A tak vas zadam o to, aby jste mi poradily, jak presne ve zdrojaku udelat to, aby se mi div zobrazoval spravne i v ie a i v mozille(pokud to tedy jde).O rozliseni a hloubku barev mi nejde.Jen toto.Nechci totiz nejak diskriminovat i tu malou cast lidi, co pouziva mozillu ;)
to máš těžký. Upřímně - nechce se mi zkoumat tvůj konkrétní zdroják, ale z mých zkušeností se hlavně projevuje odlišná interpretace rozměrů. Zjednodušeně řečeno - pokud se teda teď nespletu, tak pokud je ve stylopisu:
width: 100px;
padding-left: 10px;
padding-right: 10px;
tak IE udělá 100 px šířku, ve které je po stranách po 10px výplň, takže pro obsah zbyde 80 px. FF udělá 100px pro obsah + 10px po stranách výplň, tj. celkem 120px. V Mozille se tedy width vztahuje na šířku prvku bez výplní, v IE se to bere jako že width obsahuje padding.
Tohle konkrétně se dá řešit např. podtržítkovým hackem (o jeho validitě se vedou diskuse, ale funguje):
width: 80px;
_width: 100px;
padding-left: 10px;
padding-right: 10px;
Položku _width bude FF ignorovat a vezme 80px pro obsah + 2x 10px výplní; IE ji ignorovat nebude a vezme ji jako platnou, tj. u něj se touto hodnotou "přebije" těch 80px na 100px, a z nich bude po 10px výplň, tj výsledek je stejnej.
A podobně to bude s výškou. A u řádkových prvků zobrazovaných se šířkou a výškou musíš v Mozille zadat display: block.
Pokud se pletu, někdo mě opravte.
Diky moc!Co nejdrive se do toho vrhnu ;)
hodně štěstí :-)
dis: Tomuhle předcházím takhle:

<div style="width:100px>
<div style="padding:5px">
</div>
</div>

je to to samý a všude se to zobrazuje stejně.
jasně, řešení je víc. Jednorázově proč ne, ale pokud budu potřebovat takových stylů mít 10 s různými hodnotami, tak v mém případě je to ve stylopisu navíc 10 řádků s "_width" (pro každý div jeden), ve tvém navíc 10 definovaných divů (např. ty vnitřní s paddingem, který taky nemusí bejt vždycky stejnej).
Ale máš pravdu, asi jde spíš o zvyk a o to, co se ti zrovna víc hodí. A je fakt že to tvoje řešení je bez hacků ;-)
Tak uz to davam dohromady(podle prvniho postupu), je to sice obrovska prace, ale alespon uz me nikdo s Mozillou, nebo Firefoxem nebude buzerovat.A taky z toho budu mit lepsi pocit.Rekl bych takove ciste svedomi :D Diky moc lidicky, jste moc a moc hodny!
Jestli můžu poradit trochu offtopic, tak se zbav té vstupní stránky. Hrozně to zdržuje. Myslím, že reklama na všech stránkách dole by rušila míň...
Elis: to je nemožné kvůli phpBB fóru ...-
Web už mám jinak celý optimalizovaný pro IE i Mozillu,ap-díky tomu se ale vyskytl další problém: stránky se teď nesprávně zobrazují v Opeře..
Jo a taky jsem se chtěl zeptatk, když si tam dám takovýto DOCTYPE!... proč se mi stránky rozhází a taky jestli tyhle stránky vůbec někdy můžu udělat elastické(aby se zobrazovaly pěkně v různých rozlišeních a velikosti písma) :o)
Když se stránky při použití nějakého striktního DTD rozpadnou, znamená to, že ke správnému fungování potřebují staré chyby prohlížečů ;-) Myslím ale, že do XHTML se zatím vrhat nemusíš, pro začátek postačí HTML 4.01 Transitional.

Řekla bych, že elastický layout se musí rozmýšlet od počátku. Předělat tohle do roztahovací podoby by imho bylo daleko složitější, než napsat to celé odznova.

Při příštím přepracování webu bych se zaměřila na jednoduchost a rychlé zobrazení stránky. Je tam obří hromada javascriptu a ještě větší hromada přímého formátování (když to je všechno natěsnané na pixel přesně, tak to elastické jaksi nebude).

Doporučuju externí CSS a co nejvíc osekat kód.

Jestli to děláš třetí měsíc, je to dost dobré, ale prostoru ke zdokonalování je stále dost :-)
2 připomínky:

1. Nemyslíš že porušuješ podmínky WZ? Nemáš totiž reklamu na úvodní stránce nahoře ale někde v dolní polovině.

2. Proč se mi na každé stránce tvého webu pokouší prohlížeč uložit cookie?
Díky moc Freyo, si milá :o)
Externí css už jsem si udělal, ale ještě to tam musím nějak naházet a urovnat.Na osekání kódu se taky chystám.Myslíš že by měli taky vliv na rychlejší načítání stránek externí scripty?
Jo a prosimtě na co je to HTML 4.01 Transitional?To je nějaký přechod?

Tom: Že bych podmínky porušoval nemyslím.Nemůžeš to brát tak šablonovitě.Podle toho, že psali, že chtějí reklamu nahoře usuzuji, že chtějí, aby reklama byla dobře na první stránce vidět.Navíc tam mám ještě něco jako tento web sponzoruje(nebo tak neco).Navíc při některých vyšších rozlišeních je reklama opravdu nahoře :D
HTML 4.01 Transitional je norma pro zápis, která už popisuje nové vlastnosti (např. CSS, nové tagy) a přitom si zachovává zpětnou kompatibilitu se staršími verzemi HTML, které používají dnes již zavržené značky. Můžeš tedy kromě nových značek sem-tam použít i nějakou starší značku, např. <center> nebo <font>. Začátečník by se je vlastně vůbec neměl učit.

Ke Tvé stránce:
· běžící text by se na stránce už neměl vyskytovat. Výjimkou jsou reklamy
· Chybí DOCTYPE
· &nbsp; je v title zbytečné až škodlivé
· místo meta "keywords" je dnes daleko vhodnější meta "description"
· Místo prázdných odstavců je k vytvoření volného prostoru vhodnější CSS
· odstavce nemají v sekci HEAD co pohledávat
· inline styly je potřeba vyšoupnout alespoň do hlavičky
· iframe je lepší nepoužívat
· tag <body> by se na stránce měl vyskytovat pouze 1x
· levostranné menu by mělo být viditelné i při vypnutých obrázcích
· na stránce úplně chybí nadpisy – není tam ani jeden
· šipka na úvodní straně není s vypnutými obrázky vidět, je potřeba jí přidat atribut alt="Vstupte" (nebo jiný vhodnější text)

Design stránky hodnotit nebudu, na to jsou tady lepší experti. Mně se docela líbí.
Diky moc.Maknu na tom
(Že bych podmínky porušoval nemyslím.Nemůžeš to brát tak šablonovitě.Podle toho, že psali, že chtějí reklamu nahoře usuzuji, že chtějí, aby reklama byla dobře na první stránce vidět.Navíc tam mám ještě něco jako tento web sponzoruje(nebo tak neco).Navíc při některých vyšších rozlišeních je reklama opravdu nahoře :D)

Dobrá, mysli si co chceš, mi je to ostatně fuk, ale nediv se až ti zruší stránky. Nebudeš první ani poslední kdo si myslí že "reklama na první stránce nahoře" je totéž jako "reklama na první stránce kdekoliv".....
Myslíš, že by mě nejdřív neupozornili?Přeci jenom je to prkotina