Velikost volného místa

Jde nějak inteligentně zjistit, kolik mám na webu ještě volného místa? Nechce se mi lézt do všech adresářů, sčítat velikosti souborů a odečítat je od 50MB. Používám všemožné logování přístupů na mých stránkách a nerad bych se dožil toho, že by mi logování "zničehonic" přestalo fungovat kvůli nedostatku volného místa.

Jde to nějak zjistit?
jo, vypisuje se to při přihlášení na FTP, pokud to chceš vědět ze scriptu, prohlídni si starší témata, už se tu o tom dost psalo...
Jo, jo ... resilo se tu to, ale tusim, ze vzdy jen na teoreticke urovni :o) ... ja jsem si ted s tim chvilku hral a zplodil jsem toto:

$r2 = fsockopen("ftp.webzdarma.cz", 21);
echo " *R2*$r2* \r\n";
fwrite($r2,"USER eps4.wz.cz\r\n");
fwrite($r2,"PASS xxxxxxx\r\n");
// fwrite($r2,"LIST\r\n");
fwrite($r2,"\r\n");

/*
while (!feof($r2)) {
$s = fgets($r2,128);
$s = trim($s);
if (strlen($s)>0) echo " *FR*$s* \r\n";
else break;
}
*/

$ss1 = fgets($r2, 1024);
echo " *ss1*$ss1* \r\n";
$ss1 = fgets($r2, 1024);
echo " *ss1*$ss1* \r\n";
$ss1 = fgets($r2, 1024);
echo " *ss1*$ss1* \r\n";
$ss1 = fgets($r2, 1024);
echo " *ss1*$ss1* \r\n";

... ten posledni prikaz vypise: 230 Quotas: using 8330.25 of 50000 KB (16.66% used)

... ale ma to jeden zasadni problem, je to ZBASLENY, az hamba :) ... ten zakomentovany cyklus by byl asi dobre, ale NEFUNGUJE ... protoze mi FTP neposila konec souboru pri odpovedi ... a tak se to po precteni nekolika radku co poslal kousne (ste dalsi, ale zadne neprichazeji) ... napada nekoho, jak z toho ven??? ... proste, jak poznat, ze mi uz od FTP serveru prisli vsechny odpovedi???

Zkousel jsem to i pres FTP funkce v PHP ... ale tam nikde neni moznost, jak si sahnout primo na odpoved serveru (nebo jsem to tam alespon nikde nenasel)

Radek
Mozna uz tusim, ale i tak kazdy namet uvitam ... jinak asi budu muset prelouskat tohle ...

http://www.faqs.org/rfcs/rfc959.html

Radek