jak zabránit kopírování?

zajímalo by mě, jak dokázat, aby když si někdo chce zkopírovat třeba fotku z mých stránek, aby mu to napsalo, že to neni možný...
Můžeš udělat javaskript zabraňující zmáčknutí pravého tlačítka, ale je to zbytečná buzerace a když to nebude úplnej amatér, stejně si tu fotku stáhne.
tak mi řekni, jak si to můžu stáhnout, když to neni povolený:)))
triniti: vždycky je to povolený.
Ten javaskript platí jen na tý stránce, tzn. že se můžu podívat do zdrojáku na adresu toho obrázku a otevřít si ho třeba v novém okně.

Taky si třeba můžu zmáčknout printscreen pak si ten obrázek vyříznout v nějakym editoru.
To, že vidíš ve svém browseru data je důsledkem toho, že je onen browser stáhl na tvůj pevný disk. Na disku si s tím už můžeš dělat, co chceš. Jediný způsob, jak zabránit kopírování, je nedávat to vůbec na internet.
mno, nebo, jestli mas treba obrazky na mobil , a nechces at si je nekdo sosne, tak zkus na pozadi obrazku dat nejakej vodotisk , treba "UKAZKA", nebo neco tak, jevi se mito jako nejrozumnejsi
Tyhle javascriptový buttony jsou pěkná hovadina a ještě když jsou na blozích, které sami něco odněkud kopírují... Jen buzerace od bfu...
Vždycky se najde způsob jak to co ze stránek chci dostat. JAko třeba když jsem kdysi dávno byl u Pixiho, a chtěl jsem se jen KOUKNOUT na zdroják, a ono to nešlo - tak jsem se naštval, a za pár minut jsem měl na disku celou tu část stránek, kterou jsem chtěl - a k tomu abych to stahoval, mě vlastně donutil on sám....pokud vím, teĎ už na jeho stránkách jde zdroják otevřít normálně.....
Je to stejné, jako když prolejzám webzdarma, dostnu se na nějaké stránky, a vidím tak nějakou šílenost, a chci se kouknout do zdrojáku, co to tam ten člověk šílí, a ono to nejde.....je to blbost se takhle snažit, když budu mermomocí chtít, tak ten zdroják prostě dostanu....
To samé je zakazování používání pravého tlačítka - za to bych vraždil! Rád si totiž otvírám odkazy do nového okna, a používám k tomu právě pravé tlačítko...
Akorát PHPko server nikdy nevydá, což je někdy docela škoda, protože jsou skripty, které bych si docela rád prostudoval....
No, našel jsem www stránky, kde nešlo ani text označit a po otevření zdrojáku byl smazán a napsáno že není přístupný, přitom stránka byla normální... hm?
riza-do: Tak sem pošli link na ty stránky. Zcela jistě to bude stejně trapná ochrana, jako ty ostatní. Když něco dáváš na web, vždycky počítej s tím, že si to kdokoli může stáhnout a uložit. Security through obscurity.
Jsou encryptory na zdrojáky. Prostě je to to stejný jako když v PHP, myslím že encrypt se to jmenuje (nevím já PHP neumím), zašifrováváš hesla. Ta stránka jde přečíst jen na tom daném serveru.
Kit: no tak ji musím zase najít :))
lukysy: :)
Vždycky existuje způsob, jak ten zdroják dostat... Buď ho vyhrabu někde na hadru, a to i když je zakázaný cachování, a nebo existují prográmky typu Offline Explorer, Teleport, a tuny dalších, které ty stránky normálně naférovku stáhnou do compa...
Krom toho někdy když je zakázaný javascriptem, tak bohatě stačí Soubor a Uložit jako... (mluvím konkrétně o IE).
no tady ale nemluvíme o tom, že stránku stáhneš, ale jestli le zamezit otevření zdrojáku rovnou na stránce...
No tady se konkrétně bavíme o nemožnosti stahovat fotky, ale jen říkám že když ten web budu chtít, tak ho dostanu, včetně fotek a zdrojáku...
No zabráníš tomu JavaScriptem, ten lze ale vypnout, nebo nějakým prográmkem, kterej ten zdroják zašifruje. To jsou možnsoti jak tomu zabránit přímo na stránce - to je ti ale stejně naprd, protože každej kdo si dá trošku práce, a bude ho chtít vidět, ho uvidí...:-(
A každej trošku znalej člověk, ví jak na to....a ten kdo kdo to neví, tak většinou ani neví že nějakej zdroják existuje, takže se po něm ani nebude shánět...
Jako tak já nevím jak na to a stejně vím že existuje... a ty proti kterejm ci obranu sice se ve zdrojáku vyznaj ale aby s tím měli práci kdyby jim to nešlo hned, to by nedokázali...
No tak asi jo, podle mě je prostě zbytečný, je to jen můj názor a nikomu ho necpu, pokud si někdo chce prohlídnout můj zdroják, ať se klidně koukne....
O co konkrétně ti jde, aby neviděli?
Celej zdroják, nebo jen jeho části? Některý určitý části?
jo nějaký určitý... tu stránku mám zatím na disku, ale dokud nebude zašifrovanej zdroják tak bych to tam dávat neměl... (říkal kamarád - dělám to s ním) jinak na sví stránce asi nemám co skrývat, koneckonců, nechápu proč někdo dává něco na net když pak nece aby si to někdo stáhl nebo tak :)
No tak to se dá vždycky vyřešit - mail můžeš zašifrovat, nebo použít speciální formulář, v kterém ten mail není vidět, JavaScripty, a vůbec celej zdroják se dají zašifrovat, a pokud si chceš být opravdu jistej, tak používat PHPčko a jeho možnsoti šifrování, to je nejjistější...i PHPko se dá ojebat, ale to už tomu člověk musí sakra rozumět, aby to dokázal...
PHP neumím, bohužel... zašifrování majlu je docela jendoduchý, používám něco(zavinac)neco(tecka)neco X-D ale jak se jinak dá zašifrovat celá (teda část) stránky?
To ale není zašifrování mailu, to je jen jeho znemožnění přečtení pro roboty, kteří sbírají maily pro spam....já mluvím o opravdovém zašifrování, do sekvence znaků, dá se to taky rozlousknout, ale už to dá práci, a roboti se nečapou, tak chytří nejsou....dokonce to jsou stránky, kde to dělají on-line scriptem, a zadarmo - chceš abych se ti po tom linku kouknul?

Celá stránka se dá zašifrovat nějakým prográmkem, ale neporadím ti, tohle jde mimo mě, já nešifruju...
zeptám se kamaráda, ten ohledně šifrování logu IM už trošku dělal takže mi to snad řekne...
Nemusíš, na e-mail ani snad nepotřebuju :)
Ouki, ale kdyby to někdo chtěl, myslím i z ostatních lidí tady na WZ, rád tu adresu poskytnu - snad bude ještě fungovat....protože spam nesnáším, a rád každýmu pomůžu v boji proti němu...