A zase je tu práce pro kritiky...

Byli byste prosím tak laskaví a zkritizovali mé stránky? Je jedno zda objektivně či neobjektivně. I neobjektivní kritika je vlastně také kritika, sice mi moc nepomůže ale i tak si ji rád přečtu a třeba se i trochu zasměju.

Předmětem kritiky jsou tyto stránky: http://simon.wz.cz/

Všem předem děkuji za jejich čas.
Pěkný design. Klidně bych vám výrobu své webové prezentace svěřil (kdybych to neuměl sám).
Ale funkčnost není 100procentní. V Mozille se úplně rozhodí tabulka v ceníku (tato stránka má taky docela hodně chyb při kontrole W3C validátorem).
Přitom v sekci Co nabízím uvádíte že nabízíte Validnost stránek a podporu ve všech prohlížečích .....
Zajímavý je odkaz na validátor umístěný v horní části stránek. Protože validátor vypíše několik chyb, tak nevidím důvod proč se tím chlubit ;-)

V dnešní době je velmi neobvyklá ale velmi cenná možnost zobrazit si stránky v textové podobě. To hodnotím velmi kladně!

Malý dotaz na závěr - máte opravdu registrovaný copyright? Cituji:
Designed by simon. All rights reserved © 2004
To je velmi obvyklý nešvar.
Celkom sa mi to paci az na par nedostatkov
1. Logo je velmi velke , napr. ja mam 1024*768 a zaberie mi viac ako pol. obr.
2. To validacne tlacitko som si myslel ze je to XHTML verzia webu, kedze je to hned vedla textovej verzii.
3. Prechod medzi pozadim stranky a tym obrazkom dole je vidiet
4. cennik je dost neprehladny, jednotlive riadky su daleko do seba
5. v Opere (neviem ako inde) v zozname Co vše tedy nabízím? su gulicky mimo okraj lavy stranky (neviem mozno je to naschval)
6. V Kontakte je (podla mna) prilis prazdna stranka, (ja osobne by som vyhodil default nastavenie height)

tot vsio
Matoman
to Tom:

Děkuji za upozornění na nefunkčnost v Mozille, nejak jsem to vni zapomnel zkontrolovat, ja hlava derava. Snažil jsem se ten cenik udelat beztabulkove pomoci divu ale v IE to jede v pohode ale Mozilla stagnuje. Tak se asi vratim k tabulkam.

Odkaz na validaci jsem zrejmne umistil predcasne. jeste budu muset dovychytat musky. Ale abych se priznal tak presne nevim co to na mne ten validator rve.

A jak je to vlastne stim copyrightem? Muzu tam alespon napsat Veskera autorska prava vyhrazena atd.?
----------------------------------------------------------

To matoman:

1. nad zmensenim budu premyslet, je to opravdu hodne velke a navic to ma i dost kB
2. odlisim to, je to matouci, to je pravda.
3. tak stimhle jsem se patlal hodne dlouho, bohuzel jsem jeste neprisel na to jak to poradne vyresit.
4. pujdu asi do tabulek
5. nevim jak to myslite, mrknu na to v opere
6. pak by ovsem nevynikl ten spodni obrazek, ale asi to trochu zmensim.
----------------------------------------------------------

všedchno to poopravim a pak zase napisu...

Jinak moc děkuju za konstruktivni připomínky.
vypadá to hezky, ale podle mě je to horní logo trošku moc velký
3. staci to trochu farebne zladit a bude to
PEKNA STRANKA,

NEMAM ZIADNE ZLE PRIPOMIENKY,TO LOGO JE TIEZ PEKNE
1) To logo je opravdu moc velký, nemám dial-up a přesto mi to nějakou tu chvilku trvalo, než se stáhlo

2) Nechápu proč je to v php ? Copak je na týhle stránce třeba něco generovat ?
Garofano: php to je, aby to vypadalo jako že je na tom strašně moc práce, protože PHP je těžší než HTML, tak to aspoň tak vypadá :)))

a to logo, mě ani nejde o to že se nějakej čas načítá, spíš mám rád menší, který vystihnou víc a pod to se vejde víc dat... jsem pro názor, že pokud mohu, snažím se minimálně používat scrollbar...
Php příponu to může mít proto, že třeba includuje menu nebo tam má nějaké schované počítadlo nebo x dalších věcí...
a nebo to nemá nic...
A nebo tam nemá nic, i tato možnost tu je...
a je pravděpodobná :)
v php je to proto, že includuju obsah stranek do hlavni stranky index.php a index2.php (textová verze). Zvykl jsem si to takhle dělat, protože když nemusím používat framy (fuj) a nemusim kopirovat veskerou grafiku do každé stránky zvlášť a pak když někde něco změnm tak to nemusim měnit všude. Neni to tim že bych chtěl "machrovat", podle mého si toho normální zákazník, který o php neví vůbec nic sotva všimne. A zast taková práce to udělat neni, udělám si prostě šablonku a do tý pak jenom házim stránky.

Při auditu stránek na www.dobryweb.cz jsem zjistil tohle:

Rychlosti načtení stránky

Linka Čas načtení (sek)
-----------------------------------
9600 b/s (modem) 25,94
14,4 kb/s (modem) 17,78
56 kb/s (modem) 4,45
128 kb/s (ADSL) 1,95
256 kb/s (ADSL) 0,97
512 kb/s (ADSL) 0,49

což mi příjde jako kravina.
Je to kravina, je to trochu pomalejší.
jj