Vokritizujte dyzajn třídních stránek

Dělám nový dyzajn třídních stránek a zajímá mne váš názor na jejich nový vzhled. Ten jsem umístil na stránku http://nipal.wz.cz/dyzajny/web2d

Starý dyzajn je na adrese http://2d.aktualne.cz, takže můžete i porovnat.

Pár poznámek:
- fotka nahoře není definitvní
- zajímají mne především starší prohlížeče (hlavně starší IE) a prohlížeče z non-Win platform
- budu rád za jakýkoliv nápad, jak to vylepšit = připomínky neházím do koše, ale vítám
- omlouvám se za "modrý dyzajn" ;)
- za textový obsah třídních stránek ani návrhu nejsem jaksi moc zodpovědný :)
Nejdřív jsem myslel, že to je totálně rozpadlý... pak jsem si to trochu srovnal v mozku a zjistil jsem, že to je asi naschvál ;-) ...

Cha ... tak ne-e... je to rozpadlý v Firefoxu ...
ve ff se mi to nejako rozpadaaaa. ta barevna kombinace mi taky nepripada nejlepsi. zkus to dat dokupy a pak uvidime, co s tim dal. v ie 6 se to nrozpadlo, ale nez jsem to stihl ohodnotit, musel jsem ie zavrit. ja ho totiz desne... nemam zrovna moc v oblibe
Screenshot a verze?
sakra, to je fofr...
Vyřeším, teď jdu čučet na datlíka ;)
http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xjelin26/nipal.zip --- ff 0.9.3
Měl jsem tam blbost v html kódu: <div id="hlavicka"</div> :) pak se nedivím, že mi to pak nebralo. Verze, kterou jsem kontroloval v Mozille byla ta ještě před přidáním toho hlavičkového divu. Tak, teď už můžete nerušeně hodnotit.
no, ten starsi se mi libi vic. u toho novyho je dobry to sedivy pozadi napravo. ale zas to suplovani je moc vysunuty. ten puvodni je takovej... vic to drzi pri sobe, vypada to lip, i barvy ma lepcejsi.
Mě se naopak líbí jak to je takvový neudržitelný ;-)
meca: hmm... málem to nebylo udržitelný v FF
Tonik: mno, představ si, že mně se omrzelo mít stránku furt uprostřed ;) to bude asi tím. ono by to posunout šlo, zkusím si to doma posunout o pár pixlíků, možná by to opravdu bylo hezčejší. ale teď už jsem docela na spaní :|
černý by to bylo pěknější...
Ten nový design se mi líbí víc. Mimo jiné proto, že tomu starému se ve FF mírně rozjíždí hlavička.

Banner WZ bych pošoupla tak o 0.5em níž od textu patičky.

Do pozadí a:hover v menu bych dala tu okrovou barvu, ale světlejší než u nadpisů, aby se černý text dobře četl.

A do hlavičky patří nadpis. Klidně menším písmem, ale měl by tam být.
Hlavička není v novém dyzajnu definitivní, musím sehnat (= vyfotit, překecat, aby vyfotil, či případně ukrást od někoho, kdo něco vyfotil) lepší fotku. Na tu teprv budu cpát nadpis, a on tam bude, žádný strachy.

Co se týče starého dyzajnu, hlavička se v něm nerozjíždí, pouze tomu dal HokyPierce malou fotku a neuzpůsobil tomu šířku stránky ;) Jinak ten dyzajn jsem dělal taky, je to znát :)

Banner jsem pošoupnul. A hovery u odkazů - dík, vypadá to líp.
Design je vysoce Nípalozní, řekl bych:) Zítra ti možná nějaké připomínky napíšu, pokud mě napadnou. Teď jsem přespříliš unaven po náročném weekendu... ;)
nipalku drz se programovani ;)
Chtěl jsi non-win platform, takže tady máš screenshot z KDEčkovského Konqueroru http://miira.webz.cz/etc/nipal2d.jpg
miira: Díky - je to správně. Aspoň tedy vím, že konqueror není tak blbej, aby nepřechroustal takový prostinký dyzajn :)
Konqueror je AFAIK zalozeny na gecko jadru, takze by nemel bejt problem, jestli stranky jedou v Mozille..
To se mi nějak nezdá... vím, že moje stránky jsou v Konqueroru úplně na houby, zatímco v Mozillách fungujou snad nejlíp ze všech prohlížečů...

Leda, že by Konqueror měl nějaké opravdu úleťácké jádro, které je buď hodně staré, nebo se od obvyklého Gecka podstatně liší.
Freya: Asi sejde na verzi, me to nedelalo problemy nikde...
>>Nípal: Konqueror stejně skoro nikdo nepoužívá. Ani tak ne kvůli jeho zobrazovacím schopnostem, ale hlavně kvůli jeho omezené použitelnosti (i když horší než IE to není :]])

>>Sojkovec: Protože ho nepoužívám, tak si nejsem dvakrát jistý, ale mám pocit, že Konqueror stojí na KHTML, stejném jádru, jako používá macovské Safari.

>>Freya: Tvoje stránky vypadají v Konqueroru normálně, jen reklama je ujetá nalevo, což je imho způsobeno samotnou konstrukcí reklamy (tj. tabulkou). Jestli chceš screenshot, ozvi se.
miira >> díky, někdo mi posílal screenshot z Konqueroru, který byl dost hrůzostrašný... byla bych vděčná, pokud bys mi mailnul screen a verzi prohlížeče...