Hodnoceni morava.euweb.cz

Nejak se tu posledni dobou mnozi dotazy na ohodnoceni webu. Tak pridam taky jeden. Muzete se podivat na morava.euweb.cz a napsat vasi kritiku? Dobra kritika je lepsi nez spatna pochvala. Mozna se vam moc nebude libit tema stranek, ale snad to prezijete. Dik.
Vypadá to docela dobře. Z úvodní stránky bych oddělala to Optimalizováno pro IE 6 a 800x600, myslím že to nikoho moc nezajímá a navíc to vypadá dobře v Opeře i Mozille.

Já osobně bych přidala ještě trochu bílé do té barvy písma, aby to ještě trochu víc vyniklo.
Do metatagů bych přidala ještě description a keywords (aha na úvodní straně jsou, ale na dalších už ne).
Je vidět snaha použít css, ale i tak je tam spousta věcí, co by taky šly s css, hlavně všechny ty align, i...

<div align="center">
<center>
To center je tam už zbytečný ne?
A zbytečný jsou i věci jako <p align="center"> </p>.

Jinak to na pohled vypadá hezky :-), ale pro mě osobně je to písmo na tom pozadí hůř čitelné ;-).
Stránky se mi celkově líbí a myslím si, že i ten obsah. Grafika je taky pěkná. Jen jednu připomínku a hned k úvodní stránce. Zkus optimalizovat stránky pro širokou škálu browserů a ne jen pro IE a rozlišení to samé.

Ale jinak fakticky dobrý.

Petr
- vyhladavc vyhladava v celom internete a nie len na stranke.

- hlavicka nie je prave originalna :-)

- logo nie je klikatelne (cakam, ze ma to hodi opat na index)
Obrázek na vstupní stránce je hezký, nicméně jeho pozadí nevidím úplně stejně barevné jako pozadí stránky.
Ty řeči o optimalizaci je dobré nechat si od cesty - drtivá většina návštěvníků si kvůli nějakým stránkám nebude přepínat ani rozlišení, ani prohlížeč, a akorát je to rozladí.

<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p>
<p align="center"> </p> - tohleto je ošklivé a zbytečné. Proč nedat nějakému blokovému prvku třeba margin-top:5em?

Stránky samotné nevypadají špatně, ta barva je mi sympatická. Ráda bych tam viděla světlejší písmo.
Jak už psal belo82, logo (nebo i celá hlavička) by mělo nenápadně odkazovat na hlavní stranu.
Odkazy v horizontálním menu by klidně mohly být o trochu větší a podtržené. Na a:hover můžou třeba změnit barvu na bílou.
Ten dotaz na Google by měl znít "Hledaný text site:morava.euweb.cz".

Ten chlíveček "Nastavení" má smysl jen pro uživatele IE. Jestli tam fakt musí být, doporučovala bych ho před ostatními prohlížeči skrýt podtržítkovým CSS hackem: display:none; _display:block.

Kód mě trochu zklamal, je to přetabulkované a o strukturu informací to nejspíš nevidělo ani z vlaku... <h3 align="left"> </h3> :-(

Mhm... neodvažuju se hádat, jak to asi vypadá s vypnutým JavaScriptem...