Barvy v IE

Tak nějak se mi zdá, že MSIE blbě počítá barvy. Když nakreslím třeba rgb(169,181,178) do obrázku, tak je ta barva v obrázku jiná, než ta, kterou zapíšu do CSS. Zkoušel jsem to zapsat v RGB decimálním i hexadecimálním zápisu, ale prostě IE je IE. Nevíte o tom něco?
komprimaci... pokud to ulozis v JPEGu s vyssim stupnem komprese, projevi se to. Na nekterych barvach vic, na nekterych min... aspon teda dle meho nazoru :)
Přesně tak... A ta barva je zrovna jedna z těch, která se změní určitě... Co takhle více používat websafe barvy?
A pozor na GIFy, ty mouhou mit max. 8bitovou barevnou hloubku. Dobre editory dokazi paletu v GIFu optimalizovat tak, aby se v ni ulozilo co nejvic pouzitych barev.
no jo, jenze kdyz ten obrazek ulozim do bmp/png, tak ztrata kvality obrazku nehrozi. a navic to v ostatnich browserech funguje dobre.
Hele, já jsem přišel na docela divnou věc. Nevím, jestli je to problém PaintShopPro 7 nebo to platí všeobecněji, ale pokud uložím obrázek jako png, tak se v některých případech jakoby trochu změní odstín a pak je třeba znatelný přechod mezi ním a pozadím, definovaným v css, i když původně byly barvy naprosto stejné (hexa kód jsem prostě přepastnul z PSP do html). U gifů to nedělá a barva vždy zůstane stejná. Ale pokud ti to dělá jen v IE, nevím :-/