Prosim o kritiku webu

Hi all,
prosil bych co nejvic lidi o kritiku meho noveho vytvoru

www.ella-vizaz.wz.cz

Pouziva castecne CSS obcas se objevi i <font> kde je to jentak torhcu potrebne :))...Prosil bych se zamirit spis na design nez na zdrojak, ale ani ten uplne nezanedbat. Vsem dik! Poisoner
Je to takový jednoduchý, ale teď ke zdrojáku:

<td height="29" background="Images/menuline.jpg">

... nic proti, ale nauč se zakládat soubory a i adresáře malými písmeny.

Petr
No...soubory uz mam ze zvyku zakladat malymi pismenama, slozky uz mam vzdycky s pocatecnim vlekym, a jak sem se na to zvyk tak to i pisu ve zdorjaku , taKZE OK.

Jinak kdyz je to jednoduchy plz nejake rady jak to spestrit nebo tak :). Dik
naozaj je to az prilis jednoduche.
Na dizajne by to chcelo este popracovat - mozno viac farieb, ina modra?.

Aj co sa tyka kodu, mas este na com pracovat.

V sekcii "kdo jsem" by sa podla mna hodilo viac info o tvojej osobe.
Lebo neviem, koho si mam predstavit - mas 20 alebo 60 rokov, uz si pre nejaku firmu robil, ...?
<HTML>Web neni spatny i kdyz na muj vkus az priliz jednoduchy.
Co se tyce zdrojaku je to to prvni,posledni a jedinne nac se navstevnik diva a urcite tam mas chybu ;))
Ale ted vazne..
Nerozumim tomu proc tu kazdy na tema "prosim o kritiku" jako prvni rozebira zdrojak radek po radku misto rad co kde jak vzhledove/obsahove zmenit. Vysledny efekt je potom ten ze web sice je XHTML v100.2 validni ale navstevnikovy je z nej spatne a celkove je to bida. Tak jak reagoval belo82 se mi libi, takovych prizpevku na kazdy web 20 a internet je opet o neco bohatsi. Validnost je IMHO dle smyslu internetu (informace online) az na X-tem miste a neni vlastne ani podstatna pokud obsah a informace jsou nulove.</HTML>
Jo, mě to příjde taky takové chudé. Ale já a design, to dohromady moc nejde. Možná nějaká ta čárečka <hr>, orámovat to, někdy to dělá divy. Možná požádat nějakého vizážistu. ;-) Na takových stránkách bych možná očekával nějaký prďácký flash nebo tak něco. Možná stačí nějaký obrázek.
Diky vsem za kritiku, na zpestreni zkusim zapracovat jak rikate, zdorjak necham azna poslednim miste :), preci je neni uplne nejhorsi a hlavni je tu desing :)...
BTW Tvoje kecy o validite a zdrojaku - naprosto souhlasim :)
<HTML>Jsem rad ze se ti me kecy libi :-?</HTML>
Ono se to teď možná nezdá, ale věřím tomu, že za čas budou validní stránky zobrazovány všude stejně. Odstraní se tím zděšení těch, kdo píší weby, když to prohlídnou v něčem jiném jak ve svém oblíbeném prohlížeči. Tolik k validitě.
Marek: Doufas v Utopii. Validita by byla dobra vec, kdyby v realu skutecne k necemu byla. Jediny co me napada a co snad uz i mozna funguje je SEO.
Já vím, že jsem naivní. Ale už jsem ve win našel takové věci jako etc/hosts a podobně, tak se třeba dočkáme toho, že to bude všechno spolupracovat a programy pojedou všude... Snad v roce 2832? ;-)
O zrušení všeobecnej invalidity IE, sa uvažuje až od roku 3000
A ešte by som podotkol:
- Kto ?
- Kde ?
- Ako ?
tieto informácie som na tom webe nenašiel a IMHO sú doť dôležité.
ad sladenost grafiky - v jednoduchosti je IMHO krása. Webů, které se očividně inspirovaly pestrostí papoušků je na internetu dost ;)
Mohlo by to být méně křiklavé. Na pozadí bych místo tmavomodré hodila něco světlého, klidně i bílou. Ten centrovaný blok by byl hezčí s borderem.

Ta pevná výška tabulky je na houby. K čemu mi je obrovský blok prázdného místa, kterým musím scrollovat dolů, abych viděla patičku?

> preci je neni uplne nejhorsi a hlavni je tu desing :)
Není úplně nejhorší, ale za dobrý bych ho neoznačila. Desing tu není, je tu pouze design ;-)

Chápu, že je lákavé ohnat se po kriticích tou otřepanou frází o tom, že důležité je to, co vidí uživatel. Autor to tak má daleko jednodušší, může si dál bastlit stránky pomocí tabulek a fontů a nikdo mu do toho nemá co kecat, dokonce ani při kritice... že?

Dobře napsané stránky mají tisíc a jednu výhodu. Například si pamatuju, že když jsem přepracovala svůj osobní web ve prospěch moderních postupů, zlepšily se moje pozice ve vyhledávačích o několik řádů, a to bez jakékoli specializované snahy o SEO...
>>Dobře napsané stránky mají tisíc a jednu výhodu. Například si pamatuju, že když jsem přepracovala svůj osobní web ve prospěch moderních postupů, zlepšily se moje pozice ve vyhledávačích o několik řádů, a to bez jakékoli specializované snahy o SEO...

svatá pravda...

no a k těm stránkám - ta barva na pozadí textu se mi zdá moc do očí bijící, trochu bych ji ztlumila... jak už bylo řečeno, napsala bych o sobě víc - působí to potom důvěryhodněji. a logo by mohlo být klikací a odkazovat na hlavní stránku. a trochu si pohraj s grafikou - zkoušej, zkouše a zkoušej, hned jak tě cokoliv napadne, zkus to zamontovat do stránky. určitě tě časem něco napadne.