Bug v Opeře?

Opustil jsem formátování pomocí tabulek a vytvořil si "tabulku" pomocí DIVů a CSS, ale mám menší problém v Opeře. Při použití kódu:

<div class="download">
<div class="head"><a href="download/DMp.zip">(text)</a></div>
<div class="cont">
<div class="left">Popis:</div>
<div class="right">(popis)</div>
</div>
<div class="cont">
<div class="left">Velikost:</div>
<div class="right">290.23kB (56.6k modem: 41 sekund)</div>
</div>
<div class="cont">
<div class="left">Datum:</div>
<div class="right">01. 08. 2004 11:49:29</div>
</div>
<div class="cont"></div>
</div>

Výpis CSS:
.cont{
clear: both;
}

.download{
border: 2px outset #CCCCCC;
margin: 2em auto;
padding: 2px;
width: 450px;
}

.head{
font-size: 12pt;
font-weight: bold;
text-align: center;
}

.left{
background-color: #333333;
color: #FFFF00;
display: inline;
float: left;
font-weight: bold;
width: 100px;
}

.right{
display: inline;
float: right;
width: 340px;
}

vše funguje tak, jak má, jen Opera (mám 7.50) při najetí na odkaz zvětší posuvník (jako by se na konci stránky objevilo párkrát <br>). Nejzajímavější "schopností" je to, že při najetí na poslední odkaz (tedy poslední tuto strukturu) se nově vzniklé místo smaže a stránka "poskočí" nahoru.
Je to bug nebo nějaká chyba v konstrukci?

(PS: adresa je http://wcq.wz.cz/download.php)
> Je to bug?

Nepochybně - a ne jedinný
Tak zrovna tohle mi moc nepomohlo :)
Život je krutý ;)
mám verzi 7.23 a vše se zobrazuje správně (teda alespoň stejně jako v IE ;o)
Já mám 7.52 a jde to v pohodě!
A v Mozille 0.9.3 to jde taky v poho!
V Mozille to jde v poho i mě.
Ale v Opeře... Opravdu tam neskáčou ty posuvníky? To by bylo gr8...
Já mam Operu 7.54 a zobrazuje stránky stejně jako Mozilla. Chyba bude asi někde mezi židlí a klávesnicí :)
Ne, chyba bude v tý opeře, já mam taky 7.50 a posuvníky skáčou
Vykašlete se na Operu-je malá a rychlá, ale tím její přednosti asi končí...
Opouštět tabulky a tabulky dělat divama? To je kravina ne? Když chci stvořit tabulku, tak divy jsou poněkud hodně těžkopádné....
>> Opouštět tabulky a tabulky dělat divama? To je kravina ne? Když chci stvořit tabulku, tak divy jsou poněkud hodně těžkopádné....

Zrovna tohle používám třeba u diskuzního fóra. Celé formátování zabere zhruba o 25% míň kódu... Když už nic jiného ;-)
Divy nejsou náhrada tabulek jako takových. Pro tabulková data jsou, překvapivě, nejvhodnější právě tabulky ;-)
Freya: Jo. Právě proto nechápu snahy tvůrců standardů xhtml. :(

< table > ... deprecated
< font > ... deprecated
< b > ... deprecated
< u > ... not recommended, deprecated
atd...

A přitom - když chci dělat tabulku, tak udělám tabulku, ne nic neříkající divy. když chci něco udělat URČITÝM písmem (třeba předvádím písmo apod, viz nedávno pochvala od freyi na adresu nějakých typografických stránek, kde byl správně použitý tag font), použiju font. když chci něco tučně (a to se od zvýraznění může lišit), použiju vytučnění a ne zvýraznění. a když chci něco jenom podtrhnout, má někdo lepší nápad než < u > ?

neberte mne za starožitníka ;)
Jen tak mimochodem se tady furt vylučuje řešení např.

<div align="center">

jak to udělat jen v CSS?

div {text-align:center}

? ? ?
Petr Bláha >> jj... nic složitého :-)

Nípal >>
<table> a deprecated? Ani náhodou... viz. např. http://www.myris.cz/casopisy-data-odesilani.html

S těmi formátovacími tagy by se dalo souhlasit, ale právě teď mě fakt nenapadá jiné použití, než pro stránky o typografii - a pokud by na nich šlo záměrně (a pouze) o tohle, tak DTD 4.01 Transitional by nebyla žádná ostuda.
Taky používám na své hlavní straně DTD XHTML 1.0 Transitional, a to jedině kvůli blueboardí anketě v iframu.
Dík za inspiraci na další blogspot v sérii užitečných skriptíků, Freyo! zejtra přidám návod jak si sestavit jednoduchou anketku (a takovou, aby v ní nehlasoval google - to jsem fakt viděl :D) ;)
Jj, roboti v anketě stojí za to :)
to The Zero: mě se zdá , že tam máš zbytečně px a pt, a já bych ještě raději i místo em použil px. Možná se pletu, ale já měl podobné problémy zobrazení v Mozzile právě kvůli tomu - teda asi. Když jsem to dal do jedňech jednotek, tak jsem se v tom i konečně vyznal :-)
px místo em? U čeho a proč?
spíš em místo px...a pt určutě ne!
>> pt - jo to je nějakej přežitek, to opravim :)

>> Petr Bláha: Tím vyřešíš jen pozici v textu, k centrování blokových prvků potřebuješ ještě margin-left: auto; margin-right: auto
to ale prej nefunguje v IE
tak tam dáš i to text-align: center, mě to teda funguje i v IE
text-align:center se tam dává tuším kvůli IE5/Win, ostatní prohlížeče by měly respektovat margin:auto.