"Prázdné místo"

nevím, jak mám udělat odstavec -> normálně se text začne psát od začátku levého okraje, ale já chci, aby začínal takových 5 písmenek od okraje, ale to nejde..mezerník použít nemůžu a žádný html kód na "prázdné místo" neznám....
nevíte někdo?

díky
Můžeš použít css vlastnost text-indent, která odsadí první řádek o x znaků, taky to můžeš udělat pomocí pseudotřídy first-line.

Jo a "prázdné místo" neboli mezera má kód ' '
Tak jinak:-) 'ampersand'nbsp;

ampersand je takové to, co je na anglické klávesnici nad sedmičkou:-)
Tvrdá mezera:  

Odsazení pomocí CSS o 5 znaků:
text-indent: 5em;
Aha... ;-)
Tak jsem si teď všiml, že tenhle thread je tady 2x, no nic ...
nemesisi : Abych dal tomuto threadu alespoň nějaký smysl, tak pochválím tvůj smysl pro humor, zejména se mi líbí ty ankety :


-Co byste řekli o Jonathanovi jako o herci?

Kdo je Jonathan? A na jakých stránkách to zase jsem?...

-Jak na vás Jonathan působí?

Má tvář masového vraha a určite už kolikrát seděl.... S ním nechci mít nic společného!

Chichichi ;-)
btw. Čest jeho památce. Líbil se mi v 'It'

Abych nezapomněl, trochu jsem nepochopil ten konec toho životopisu s tím Phoenixem.Pokud vím, tak River Phoenix byl herec a bratr (rovněž) herce Joaquima Phoenixe. Zemřel mlád, tuším na předávkování...
především děkuji za ocenění mých anket, snažila jsem se :)

a stím Phoenixem..... připadám si teď trochu trapně, poněvadž jsem brouzdala po netu x hodin, abych toho o Jonovi našla co nejvíc, až jsem našla to s tím Phoenixem... a já... no, nebudu chodit kolem horké kaše, ale kapku špatně jsem to přeložila, ani mně to nedávalo smysl, ale díky tobě je mi to teď jasné, tisíceré díky a omlouvám se za svou nechápavost ;)
To jsem rád, že jsem pomohl.. Já jsem si myslel, že jsi to asi špatně přeložila, ale nebyl jsem si jistý, páč jsem tomu moc nerozuměl...

Hodně zdaru do další práce! :-)
díky, zkusím ještě kapku zapracovat na designu a snad budou stránky i trochu ke koukání.

velké díky a pusu za pomoc posílá nemi!