table vs. div

mám div, ve kterém potřebuju vlevo něco vpravo něco přes tabulku je ideální:
...css..
table {
width: 100%;
border: 0;
padding: 0;
margin: 0;
}

.pravy {
text-align: right;
}
...
<div><table><tr><td>levy</td><td class="pravy">pravy obsah</td></tr></table></div>

- jednoduché, funkční, NATAHOVACÍ. Nevýhodou je, že table nedědí vlastnosti div (aspoň se mi zdálo, že velikost písma teda nedědí). Taky jsem slyšel, že je to pomalejší na renderování.

Jak se to dá udělat s divem? Neboli jak napsat css pro tohle:
<div><div class="left">levy</div><div class="pravy">pravy obsah</div></div>
?
div.left {
width: 50%;
clear: left;
}

div.pravy {
float: right;
width: 50%;
clear: right;
}
Nevím teda proč, ale takhle to nefunguje (viz http://markovo.wz.cz/tenis/nazor.php?odp=1) - tam je to dle návrhu...
..beru zpět, asi jsem tam měl nějakou chybku. Ještě to doladím, zdá se, že float je to správné zaklínadlo.
..pro ostatní, problém ještě dělá v Mozille nastavení padding, margin, takže pokud je to obojí přesně 50%, tak se to tam nevleze a otřádku je se to. Jinak OK! :-D
Každopádně ale používej DIV. Tabulka se totiž musí načíst celá a až pak se zobrazí obsah, což u DIVu odpadá pokud se nepletu!
u DIVu odpadá každopádně, co se týče tabulek, ty se také dokázají načítat postupně, ale není to plně podporováno, buď pomocí css po řádcích, nebo s pomocí Opery.
tak pro zjednodušení dej místo 50% třeba 40% :o)
anebo použij matrjoška hack
boewulf odkial ta poznam? strasne zanmy si mi podla nicku ale teraz si neposmnenem lebo som "vozralej" jak svina :)) teraz ma napadlo,,, nechodis na m-text ET SMS arenu>>>?