Jak děláte weby?

Tákže, buď:

a) nejdřív to namalujete v nějakém grafickém editoru, následně rozřežete a pak to složíte v HTML/CSS,

nebo

b) napíšete kostru layoutu v HTML/CSS a teprv pak na ni vyrobíte grafiku?

Já používám ten druhý postup, a cítím se poslední dobou jak exot... :-)
Jako profesionál v jiných programovacích jazycích používám ten druhý způsob (a taky si připadám jak exot), ale druhému bych doporučil vždy ten první způsob. Ten je předpisovej a nikdo ti nemůže nic vyčítat :-). Původně jsem ale chtěl napsat, že něco za ptákovinu vymyslím, nechám to od tebe zhodnotit jako na stk a potom se naučím ten zbytek a opravím to :-) , ale i to je někdy nudný a časem to nebaví. Snad kdyby za to byl příval mincí, tak by to zase víc bavilo :-) A potom by možná vznikl ještě i třetí způsob.
Nafklaknul jsem to z hlavy rovnou. Grafiku nedelam, jelikoz to neumim...
Většinou používám 1. způsob...

Teď ale např. zrovna pracuji na alternativních vzhledech a používám způsob č.2...

Jinak jsem ale rozhodně prvňák...;-)
"Nafklaknul jsem to z hlavy rovnou. Grafiku nedelam, jelikoz to neumim..."

Já taky :-)
jednoznacne prvni zpusob a uz pri nem tak nejak pocitam s tim, jak to bude rozrezane, resp. jak bude vypadat CSS layout.
Zacinat ale nejdriv HTML/CSS a pak do toho kreslit grafiku je mi proti srsti :)))
Exotická nejseš sama :-) Taky si nejdřív web postavím a teprve když sedí ve všech prohlížečích ho začnu vybarvovat :o)
"Nafklaknul jsem to z hlavy rovnou. Grafiku nedelam, jelikoz to neumim..."
tak to uz jsme tri
Já jsem asi divnej, ale dělám to takhle:
1.nakreslim si na papír, jak by to asi mělo vypadat, takže proporce, barvy, a grafiku
2.udělám si css i grafiku podle toho nákresu
3.upravuju css i grafiku, až to funguje jak má a až se mi to líbí :o)

Kam byste tenhle postup zařadili? Nebo jsem nepochopil otázku? :o)))
Já vždycky a všude ten způsob číslo 2. Dřív jsem používal ten 1, ale nakonec to vždy dopadlo jinak!
1. Rozmyslím si, jak to budu dělat v HTML a CSS (abych se pak nepustil do něčeho, co nepůjde udělat)

2. udělám design a rozřežu na díly

3. napíšu HTML a CSS
<HTML>1. Rozmyslim jake tematice to ma odpovidat, jake bude seskupeni informaci a jejich rozsahlost a narocnost na height/width, udelat jde vsechno ;)

2. design se rozrezat neda tak rozrezu alespon grafiku ;)

3. stvorim kostru html na otestovani rozrezanych casti

4. vytvorim design aby sedel s grafikou

5. naflakam to do templates</HTML>
Ja nejdrive napisu DTD a pak uz to nejak musi jit :-)
"Nafklaknul jsem to z hlavy rovnou. Grafiku nedelam, jelikoz to neumim..."
takisto :/
b)...
Můj postup - na půl hodinky si sednu nad papírem a rovrhnu si tužkou, co kde bude. Pak čtvrt hodinky uvažuju, jaká bude struktura dokumentu, z čehož plynule přejdu k následující větě: Další hodinku sesmolím jakž takž všude fachající html 4.0 strict a tři hodinky piluju css. Co se týče barev, ty mám zčásti vymyšlené předem a zčásti je dolaďuji na monitoru. Pak musím splašit/vyrobit/nevyrobit pár obrázků do grafiky, což mi může trvat i celé odpoledne.

Kapitola sama o sobě je ten dyzajn rozřezávat a cpát do PHP skriptů ;)

Ale takhle to bývá jen když dělám nějaký nový dyzajn. Pak obvykle pár měsíců používám stejnou kostru, jenom měním vzhled.

Takže těžko říct, jaký postup používám, jestli a) nebo b) :D
tak já se řadím mezi hybridy. Napřed něco vymyslím. Pak to napíšu, pak to začne fungovat a zobrazovat ty správné texty a správně se to chová. Pak se na to podívám a řeknu si, že i když to funguje a je tam všechno, co jsem od toho čekal, tak to nikdno nebude chtít používat, protože to je hnusné. Tak dopisuju CSS (v divech se správnýma klasama to píšu rvnou - prostě když je to něco s hlavičkou tak <div class="hlavicka"...), takže o to míň práce. Ale vzhledem k tomu, že já a design jsou dvě disjunktní věci tak mé weby vypadají tak jak vypadají. :-D
... alias jedna návštěva za den a to si ještě musím vyrobit sám. :-(
Nekde stahnu CSS layout, upravim ho podle svych predstav, pak pripravim php sablonu a uz jenom hazim obsah. Nakonec to s pomoci validatoru doupravim. Grafiku nedelam, na web nepatri :-P aneb at zije links...
Nejdřím si vemu papír a tužku a nakreslim si co kde bude a tak, prostě hrubej návrh.
Pak si sednu k počítači a udělám HTML a CSS tak, aby se to podobalo návrhu.
Nakonec to vybarvuju a ladim tak, aby se mi to líbilo a vypadalo to stejně v prohlížečích (to trvá nejdýl :)
Za b.
MAREK: tak si tam dej viditelný počítadlo, ať to uživatelé viděj, pak ti budou chtít udělat radost a budou chodit častěji, jako u mě :-) (svůj přístup jsem raději dal nezapočítávat)
>>> Grafiku nedelam, na web nepatri

kdyby tomu bylo opravdu tak, tak by vsichni pouzivali jen Lynx, pripadne nejakej jinej textovej prohlizec a hlavne by to byla desna nuda :))))
ja te grafiky taky moc nenadelam :) ale presto spis za b.
Ja teda delam spis podle a) ... ale obcasna zamena b) za a) je mozna ;)