CSS - jak začít?

headlong: Fotky jsem povětšinou sehnal přes Google Image Search a upravil v Paint Shop Pro, ostatní grafiku jsem dělal tamtéž. Napadlo mě to, páč mám rád ten retro styl...

Jinak já získal v 90.roce Atari 800 XL s magneťáčkem a to byla bomba, dodnes jsem hrdý na svůj programátorsko-grafický počin jméne bruce-lee... Jednalo se o animaci, kdy růžovo-modrý panáček vyskočil, kopl a udělal Haj! . Bylo to děláno pomocí nějakého šíleného propojování souřadnic v basicu a s pomocí čtverečkovaného papíru...;-)
to headlong:
K uvádění velikosti písma: asi fakt v %, jinak to v IE zůstane, tak jak jsi to napsal a nikdo s tím nepohne.

k uvozovkám v css: ty jsou důležité tam, kde je mezera. např:
font: helvetica, "Arial CE" - pro windy, jinak je to jedno
Díky všem za tipy!

O víkendu jsem to na localu zkoušel, ale nějak zvlášť mi to zatím nechodí:-( Je to tím, že zatímco HTML jakžtakž zvládám "zpaměti", v CSS každý tag honím v jakpsatweb.cz/css a o spoustě ještě ani nevím...

2 hanyZ: zatím mě napadl design ve stylu školního sešitu: nejprve obálka se štítkem, po straně nějaké "záložky" jako menu, potom linkovaný nebo čtverečkovaný papír s "umolousanými" okraji a kaňkami, galerie jako připíchnuté fotky na nástěnce atd. Ale tímhle tempem to bude nejdříve k 20. výročí naší maturity:-) Jsem prostě láma, no!

Jinak na Atarku jsem jednou v rámci nějakého "školního projektu" naprogramoval takovou ani ne hru, jako spíš simulaci. Zadal jsi počet a umístění "bakterií" (taková střapatá kolečka:-) a byly stanoveny pravidla přežití (min. 2 na množení, více než 4 u sebe se nesnesly a odumírali hlady nebo tak nějak a další). Po startu to tedy začalo žít a ve vteřinových intervalech to přibývalo a (jinde) zase ubývalo. Až nastala jakási rovnováha - buď to chcíplo všechno nebo se to rozlezlo po celém monitoru, vychcípaly prostředky a přežily osamělé ostrůvky. No, byla to dobrá blbina...:-)

Btw. četli jste to o Hlinkovi? V poledne jsem jel kolem toho. Fk!
headlong: S tím Hlinkou je to smutné, snad mají tam nahoře nějaký led, aby si mohl občas zabruslit. Čest jeho památce...;-(
headlong: Nečetl, slyšel v radiu, ale to na tom nic nemění :'(
Je ho škoda :'(
headlong: zkus pořádný editor, který ti aspoň vysvítí klíčová slova. Já už nějakou dobu dělám s JEditem a nemůžu si stěžovat. Má syntax highlighting snad na všechno čemu se dá říct jazyk... jedit.org - tuším. Když tak to vygoogluj.
Já to mastím v PSPadu z www.slunecnice.cz ve verzi 4.30 a zatím jsem spokojenej. Asi jsou tyto editory dost sobě podobné, mě se líbí, že tam má i češtinu.
Ještě jednou dík fšem za tipy! Zatím zkouším dát dohromady nějakou grafiku, pak na to zkusím napasovat CSS...