hodnoceni prezentace

Dnes jsem jakztakz dodelal sve nove stranky, a tak bych vas poprosil o jejich kritiku a pripadne namety na zlepseni.

Predem dekuji
Michal


http://bundeswehr2.wz.cz
Me se to libi po vzhledove strance, snad jeste sladit barvy pozadi.
zdrojovy kod -
chybi doctype, lepsi by byly styly v samostatnem souboru a doladit chyby v kodu :
http://validator.w3.org/check?uri=http://bundeswehr2.wz.cz
Tot muj skromny nazor.
Mně se to vzhledově celkem líbí, pro mě je to takové netradiční. Škoda že Title stránek se nemění (ale přiznávám opět, že sama jsem to pomocí php ještě nevyřešila :-( ).
CSS bych taky dala externě, hlavně bych do něj převedla to bgcolor v body, align, background, inline styly (ve spojení s class - zbytečné podle mě) atp. Všechny tagy bych si zvykala psát malým písmem a taky nevidím DOCTYPE. Přidala bych víc metadat pro vyhledávače.
A není zbytečné mít reklamu na všech stránkách nahoře? Dala bych ji asi dolů.
Jinak si myslím, že ty stránky vypadají dobře.
Je to netradiční, atypický a tudíž hezký a zajímavý!
Parse error: parse error, expecting `','' or `';'' in /3w/wz.cz/b/bundeswehr2/maintext.php on line 8

Do kódu jsem se ještě nedíval. Je to zajímavě pojatá stránka, pouze mi vadí, že mi text přetéká přes papír.

Nedávno se tady řešil mod_rewrite. Podívej se na to a pokus se nahradit "index.php?page=uvod" hezčím a použitelnějším "uvod.htm", který se uvnitř překládá třeba na "index.php?page=uvod".
jj... je to hezký... Nevim, jak je to jinde, ale v Opeře je ten papír dost v pravo, ale možná to je záměr. S tou reklamou bych něco udělal, dost to tam ruší. Když už se to title nemění, aspoň byh dal jiný než " index " . Škoda těch tabule ve zdrojáku...ale dobrý...
Je to nápadité, upoutá to pozornost.

Obávám se, že to bude mít nějaké menší konflikty s použitelností...
Třeba písmo v menu bylo na můj vkus trochu malé, tak jsem si ho v prohlížeči o jeden stupeň zvětšila. Ale co čert nechtěl, text v "hlavní" části se roztáhl napravo až kousek za konec toho světlého papíru, a černý na černém pozadí nebyl vidět :-(
(btw, černé pozadí toho centrovaného bloku vidím o chlup světlejší než černé pozadí celé stránky.)
Mimochodem, to <br> na konci každého řádku v textu, to je zlý sen... proč to neuzavřít do bloku s patřičně nastaveným vnitřním okrajem?

Asi by to chtělo dát tomu papíru napravo takový padding, aby se černý text nemohl potkat s černými dírami :-)

Odkazy by měly být podtržené. Ty v menu aspoň na :hover.

Některé obrázky (na Úvodu třeba tužka, ten nadpis, razítko) nevypadají úplně věrohodně, je to trošku zubaté a někde je vidět, že je to vystřižené z původně světlejšího pozadí... možná, kdyby se trochu barevně zatónovalo...

Na jedné stránce by imho neměly být použity více než dva druhy písma. V sekci Naše modely se kombinuje patkové (menu), courier (obsah) a bezpatkové (ty nepodtržené červené odkazy).

Občas není jasné, co je odkaz a co ne - mám na mysli ty obrázkové linky, třeba "odešli zprávu", které jsou velmi podobné těm obdélníčkům v Našich modelech.

U Našich výjezdů mi přijdou trochu matoucí ty klikající náboje a současně neklikající textové popisky.

Každá podsekce by měla informovat uživatele, na jakém webu že se to nachází. Jednak v title a jednak v nějakém nadpisu nahoře. Na celém tom webu jsem nezahlédla jediný tag <h1>! Zbytečně si škodíš ve vyhledávačích...

Pokud jde o kód, většina toho podstatného už byla zmíněna výše, ale přesto se u něčeho pozastavím:
<B> Naše výjezdy </B><BR>
============
- nadpisy se značí nikoli <b>, ale <h1>, <h2>, <h3>... A jelikož "háčka" jsou blokové elementy, obejdou se bez brkání.
To podtržení mě opravdu velmi zklamalo. Jakou sémantickou hodnotu má řádka rovnítek? Pokud v CSS neexistuje přesně to podtržení, které se ti líbí, tak to přece uděláš jako obrázek, nastavený na pozadí nadpisu... :-(

Působivé, originální... ale nepříliš praktické.
U nadpisu jsem misto tagu <H1>...<Hn> pouzil <B>, jelikoz Mozilla ma jine meritko pro nadpisove tagy nez IE.

Podtrzeni pomoci opakovaneho znaku "=" jsem pouzil s cilem se priblizit realnému psacimu stroji (mechanickemu)....kde je tento druh podrzeni bezny....

Chtel jsem se co nejvice priblizit svym fontem staremu psacimu stroji....

Mimochodem uznavam, ze na jedne ze stranek pouzivam vice fontu, nez je zdravo :) a take to opravim


Dekuji za kritiku a piste prosim dale...
Velikost nadpisů můžeš určit pomocí vlastnosti font-size.

To rovnítko můžeš převést na obrázek a pak ho dát tomu nadpisu na background... background-position:bottom; background-repeat: repeat-x.
a nezda se ti to podrtrhavani pres image trochu krkolomne, zdlouhave a tudis neefektivni?
Samotné HTML má obsahovat pouze věci, které nesou nějakou informaci. Věci, které jsou akorát na ozdobu, patří do CSS. Tak funguje oddělení obsahu od formy.
Mně se to podtrhávání přes image nezdá neefektivní a navíc je to sémanticky správné. Samozřejmě za předpokladu že to dáš do CSS a nikam jinam.
Freya: Můžeš definovat světlejší černou, to mě fakt zajímá..;-)

MICHAL: Kód nehodnotím, už to tady bylo probráno aždoaleluja... Design se mi líbí, třeba ta fotka přichycená panem-sponkou nemá chybu.... Možná bych změnil hover u menu na nějakou méně křiklavou barvu, ale to je otázka osobního vkusu... Taky vyřeš nějak elegantněji tu reklamu a tu hnusnou validní ikonku nahraď třeba textem...

Jak už jsem psal, je to originální, líbí se mi to...
hanyZ >> černá má nekonečně mnoho odstínů ;-) Teď, když na to koukám podruhé, už to tam nevidím... ta stránka mezitím asi prošla nějakými menšími úpravami...
Hehe, odborník na černou barvu promluvil..;-) Já jsem v tomto oboru opravdu začátečník, i když učím se.....
Uprostred prezentace byla opradu pouzita svetlejsi cerna, ale nakonec jsem dal na radu a pouzil jsem vsude stejny odstin cerne barvy.

Ten hover v menu je opravdu dost kriklavy(take jsem o tom uvazoval), proto pouziji trochu tmavsi..a diky hanyZovi za doporuceni.
Jo, s tou černou je to lepší... Ale tu reklamu bych dal opravdu dolu a title dal jiný než index...