hodnocení webu

Ahoj všem,

prosím o zhodnecení mých stránek. Je to dělané v FP2000 + něco jsem dodělával bez něj..
Vím, že to není nic světoborného, ale přesto by mě zajímal váš názor.

Jo a taky jsem zjistil že tady máte na fóru jakousi guru přes hodnocení kménem Freya :-).
Tak kdyby na to taky mrkla.
Moc děkuji!

http://roxyman.wz.cz
Není to špatný, líbí se mi pozadí, ale to svítivě zelený písmo bych zaměnil za jiný. Nevím, je to jen můj názor. Zdroják ať zhodnotí Freya.
"guru přes hodnocení Freya" - To se jí bude určitě líbit...;-)

Roxyman: Se stránkama ve FP asi nikoho na prdel neposadíš....
Děkuji za vaše hodnocení...vím, že to písmo bije do očí, ale mě se to právě líbí takhle...
Učím se učím, ale ve FP jsem už asi vyčerpal všechny možnosti.
Chtěl bych se časem přeorientovat na CSS a tam už určitě dodržím vše co moderní design vyžaduje..barvy budou pěkně ladit a nebudou už tolik agresivní.
Jinak si myslím, že furt je lepší udělat byť i trochu horší design, ale zato se držet originality a nekopírovat cizí styl.

Někdo další?
Děkuji
2 hanyZ :

já vím, FP je dost omezený, ale fakt se zatím jen učím a tak to berte spíš jako jestli ty stránky jsou na poměry FP dobré či nikoliv.

Jinak co sem četl tady kolem, tak ta Freya je opravdu asi guru...pro většinu je to ikona a když to není ohodnoceno od Freyi jakoby to nebylo ohodnoceno vůbec :-)

No tak, kde pak jsi milá Freyo? :-)
>> vím, že to písmo bije do očí, ale mě se to právě líbí takhle

Nejde o to jen tobě, ale taky ostatním. Neděláš ten web přece jen pro sebe.
Mám obavu, že když jsi předem prozradil, že je to napsané ve FrontPage, tak se Freya do zdrojáku ani nekoukne. Je docela možné, že se na Tvoji stránku ani nepodívá, protože v poslední době tudy proběhlo z FP docela dost zvratků :-)

Překonal jsem se a Tvoji stránku jsem otevřel. Na můj vkus příliš mnoho obrázků (spousta jich je bez altů - v lynxu to vypadá hnusně) a skoro žádný text. Menu je však funkční - na alty jsi nezapomněl.

V záhlaví stránek chybí <!DOCTYPE... - ostatně jako téměř u všech výstupů ze zmetků typu FrontPage.

Microsoft ještě nezjistil, že používání tagů <font>, <b>, <i> a dalších patří již dávno do historie a že je plně nahrazeno CSS. Další z důvodů, proč FP nepoužívat.

Mohla by to být dobrá stránka, kdyby se trochu doladila. Máš tam třeba soupis komponent Tvé sestavy. Kdyby většina z uvedených pojmů byla klikací s odkazem na podstránky s podrobným popisem a fotografiemi, určitě by to Tvému webu prospělo. Hlavně přidej nějaké slovní komentáře, ať to není jen obyčejná fotogalerie.

Narazil jsem také na několik zmenšených obrázků, které se však přenáší v plné velikosti a teprve před zobrazením se z nich dělají miniatury. Překonej svou lenost a miniatury udělej už u sebe, modemisté Tě přestanou proklínat.
Mně se náhodou ta barva líbí :-), dobře se na 01 pozadí čte. Co se týče zdrojáku, tak díky FP je tam spousta věcí navíc (align, b, font, alink, vlink ...), který by byly lepší v css :-). To nemluvím o poznámkách, který si do zzdrojáku FP taky vloží...
Ale máš zajímavej case, otvírací, takovej jsem ještě neviděla - hodil by se do obýváku, i když nevím, jak dlouho by mě bavilo otvírat ty dvířka... :-)
Hodnocení od Tebe je také pro mě cenné. Moc za něj děkuji.

lenost : včera jsem právě předělal většinu miniatur a vím, že pár ještě zbývá...předělám i zbytek...

=>V záhlaví stránek chybí <!DOCTYPE... - ostatně jako téměř u všech výstupů ze zmetků typu FrontPage. = "nerozumím, prosím ve zkratce o co se jedná ?"

=>Kdyby většina z uvedených pojmů byla klikací s odkazem na podstránky = "ano dobrý nápad , děkuji zkusím s tím něco udělat"

=>Hlavně přidej nějaké slovní komentáře, ať to není jen obyčejná fotogalerie. = pokusím se :-)
2 Thalia:

Ono se to někomu líbí? :-))) to mám radost! Vím, že to není dokonalé, ale potěší to. Díky

Co se týče zdrojáku, tak díky FP je tam spousta věcí navíc (align, b, font, alink, vlink ...) => "no navíc to tam asi je, to já nevím, ale třeba když to smáznu, pak si udělám doma aktualizaci a nahraju přes FTP, tak je to tam zase zpátky :-(. Vím, o důvod víc proč přejít na CSS :-). časem určitě slibuju :-)


Ad case : Mají ho třeba v czechcomputers.cz sojí oklo 3 tisíc a mají ho v různejch barvách. Hlavně má kvalitní plechy a vůbec celý zpracování je na špičkový úrovni. O tichém zdroji nemluvě :-). Mám ho v obýváku :-))
Ehm... teď se budu bát sem cokoli napsat, protože jako guru si teda nepřijdu, jsem akorát ukecaná :-)

Design je jednoduchý, věci vycentrované pod sebou... což je pro začátečníky imho ideální, protože tolik nehrozí, že by se to někde neočekávaně rozpadlo. Na druhou stranu, je vidět, že sis na tom dal záležet, zvlášť po grafické stránce.
Rozhodně neotálej a nauč se weby psát ručně, takové úsilí si FrontPage nezaslouží...

Ta brutální zeleň je opravdu dobře vidět, ale maximální zářivost imho není to samé, jako maximální čitelnost. Bílé písmo by se mi četlo líp.

Možná, že místo velkého nápisu "welcome to my world!" (nejobvyklejší hláška k vycpání místa) by tam mohl být nějaký krátký text o tom, co je to za stránky, čím se zhruba zabývají... nebo klidně nějaké motto, jestli tě napadne něco duchaplného :-) Jenom stručně, nemusí tam zase být vypsaný obsah všech sekcí centimetr po centimetru.

Odkazy v textu by mohly při najetí myší měnit barvu, to je v CSS velmi jednoduché, hezké a praktické.

Ten nápis v title bych velmi důkladně oddvojtečkovala. Title je důležitá věc pro vyhledávače a tví uživatelé myslím nehledají ":::::: Roxymana ::::::", ale "Roxymana". Ty ozdůbky zabírají místo lepším informacím - může tam být něco jako "Roxyman - osobní stránky" a v tuningové sekci zase "Roxyman - Tuning PC", aby návštěvník věděl, že se nachází na tom a tom webu v tom a tom oddělení.

Možná by tomu bodlo nějaké menu, které by bylo stejné na všech stránkách. Nebo taková ta "mapa", na které je jasně vidět informační architektura webu.

Zdroják jsem viděla a je to opravdu smrtící jedovatý fialový hnus z vyvěrající prohnilých hlubin www editorů od Microsoftu... asi nemá cenu ho kritizovat, až se to naučíš pořádně, budeš nad tím mít kontrolu a takové zhovadilosti už se tvým webům dít nebudou. Čím dřív, tím líp.

A jestli se do toho vrhneš s takovým entuziasmem jako do FrontPage, tak se máme na co těšit :-)
A pak , že nenápíše-nepodívá :o))))))

2 Freya : no úplně si mi vyrazila dech :o)..
Moc děkuji za zhodnocení, pochválení i kritiku.

Takže vyjádření od začátku :

vycentrovávání - ano je to jednoduché a pro mě ideální, lépe se mi s tím pracuje. Zkoušel jsem i různé možné jiné uspořádání a nikdy to nevypadalo líp než vše vycentrované.

zeleň - jj já vím, není to ideální, už to tady vícekrát zaznělo a vím, že zhlediska designu to není správně. Barvy by měli ladit, vím vím...
Otázka : doporučila by si mi (když pominu přechod na CSS) předělat to na třeba bílou barvu.. a teď to přijde : písmo, orámování obrázků, odkazy, logo...no prostě mi jde o to, jestli to předělat celé do jedné barvy nebo třeba jen písmo..?

welcome - tak tohle jsi vystihla výborně, máš zkušenosti, to se pozná :-).
jj pokusím se třeba o nějaký ten popis stránek a třeba i nějaké to moto i když teda mě zatím žádné nenapadá :oD.

měnící se odkazy na jinou barvu - ano, taky mě to napadlo a souhlasím, že je to praktické. Jde o to dělat to. Pokusím se...

nápis v title - předěláno, nevěděl jsem že je to důležité. Teď to vím :-).

menu,mapa webu - hmm, tak to sem vedle, nevím co máš na mysli...specifikuj

Zdroják - krásně ohodnocený mrkvosoftí jedovatý fialový hnusný zdroják :o)))) UltraLOL.
Ano vím, je to FP. Už brzy se vrhnu do css. stránky budou pak dvoje : jedny budou mé osobní "ROXYMAN" a jedny budou "DJ WOSA" ty by měli být rozsáhlejší a víc profesionální než ty osobní a hlavně než je tomu doposud :-). Teda alespoň se o to pokusím.

Závěr : Nevím jestli se máte na co těšit až přejdu na CSS, ale rozhodně se pokusím neudělat sobě ani WZ.CZ ostudu! :-)

Díky Freyo! Jsem potěšen a poctěn, že si navštívila mé stránky :oDDD
Ještě jsem se zapoměl zeptat jak se vám líbí hlavička-logo při přejetí myší přes něj?
ad barvičky: Vyzkoušej http://www.wellstyled.com/tools/colorscheme2/
2 kit :

díky, určitě se na to podívám.
To logo se mi moc libi, a ten tvuj setik taky neni spatnej:) Jak uz bylo receno, zmenila bych barvu pisma a hlavne se zbavila Frontpage - pak by tomu uz skoro nebylo co vytknout:)
2 Elis : Díky za pochvalu. No ten setík je tak půl roku starej a není to uplně bez chyb, ale jsem rád že se líbil :).

Barvu písma ještě zhodnotím...když budu měnit barvu písma, mám změnit i barvu v logu? a vůbec vše zelené předělat na jednu barvu?

Krom bílé jakou byste ještě pro tyto stránky doporučily?
Díky
Potíž je v tom, že jakákoli textura pod písmem ztěžuje jeho čitelnost. I tak jemná, jako ty nuly a jedničky. Možná by bylo fajn udělat tu část, ve které je obsah, třeba černou bez textury. A po stranách, kde žádný text není, to může být obrázkové až až :-)
Dobrý, dj's mám rád a s těma stránkama taty sranda.
Vedeš 1.0
2 Pepé:

díky! :-)

pořád se nemůžu rozhodnout co s těma barvama fontů...asi je nechám tak jak to je a změna se promítne až v nových stránkách, které budou od základu jiné a hlavně v CSS.

P.S. strašně se mi líbí efekt "onmouseover"....:-)
kromě loga se teď mění i obrázek na hlavní stránce "DOOM3"...to mě fak baví si s tím pohrávat :-)
Upřímně: Je to decela fajn. Já jsem taky úchyl na tyhle radiově zelený, takže nic proti.

Zdroják je naprosto šílenej, co taky jinýho se dá očekávat od FP, že jo!
Jasan je to šílenost, vzdyť je to FP.. :-)
Ale zaplaťpánbůh alespoň že funguje...teď vymýšlím design pro svý nový stránky, které budou v css...
Pro Freya:
Musím uznat, že v designu jsi dobrá. A i když mám M$ rád jako osinu v pr... v zadnici, tak jak jsem se díval na vygenerovaný zdroják, tak bych to hodnotil relativně kladně. To znamená, že když si člověk uvědomí, že je to GENEROVANÉ, nepoužívá to css, tak je to bez zbytečných xml namespacovaných na nesmyslné věci a tak, já bych to fialovým hnusem nenazýval. Ale je to můj názor. Tím nijak nechci objajovat FP, ale je-li to generátor, dělá to slušně.
Jistě, na výplod FrontPage je i ten zdroják setsakra dobrý. Ale pořád je to plné všelijakých <font>ů, alignů, mrkvosoftích komentářů a obskurních skriptíků. Ručně by to asi napsal líp skoro každý... docela se těším, až se Roxyman pochlubí s ne-frontpage stránkou :-)
No to já se moc nětěším...vymyslet kloudnej design a přitom nikoho nekopírovat je ještě těžší než napsat bezchybnej zdroják...
Jinak se mi do ruky dostal na testování program Adobe GoLive!, znáte ho? Co kdybych to zkusil udělat v něm....umí css :-).
pls nekamenovat :-)))