Jednotky a pismo

v jakych jednotkach je nejlepsi uvadet velikost pisma v css? rozhoduju se mezi em, procentama a slovnim zapisem. bohuzel kazdy zpusob ma nejakou nevyhodu: em pry blbe zvetsuje ie, kdyz je to zanorene (http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html : Při zvětšování a zmenšování písma v Exploreru se zvětšení přidává všem jednotkám em ve stránce, takže zanořené em-stylované fonty se nezvětší o asi těch dvacet procent, ale třeba o šedesát procent [jsou-li třikrát zanořeny].); procenta se mi nechteji pocitat (kolik je 125 % z 80 % ze 115 % atd); slovni zapis zase neni vsude stejny. pls poradte.
a dal dotaz k jednotce em (a podobnym): z ceho se urci velikost 1em? mam treba div a v nem normalni text strednim pismem a nadpis vetsim pismem, velikost divu je v em. a to em se bude pocitat z normalniho textu nebo z vetsiho nadpisu?
Na písmo je IMHO nejlepší slovní zápis! V tom, že neni všude stejný, nemáš zas až tak pravdu! Záleží to na doctype...

Jednotka em nabírá velikost podle toho, jakou velikost písma máš nadefinovanou v body! Myslím, že kdyby em mělo záviset na tom, jakou velikost písma máš v divech, tak by to udělalo pěknej zmatek - mít na stánce pár divů nadefinovanejch pomocí em, ale v každým by em mělo jinou hodnotu :(....
>>Záleží to na doctype - no prave. takze to neni vsude stejny. mam totiz zatim transitional, i kdyz ke strict nemam daleko... ale jaksi se mi do toho nechce
prave proto se na to ptam, protoze mi to prislo blby, kdyby to bylo u kazdyho divu jinak. a nejak me nenapadlo, ze by to mohlo byt podle body
ve stylu pro tisk pouzivat: pt
pro obrazovku : px
2cb:

ve stylu pro tisk pouzivat: pt
pro obrazovku : px

... to je pravidlo, které platí všeobecně a k písmu se zrovna moc nehodí! Nevím, proč by se mělo písmo ve verzi pro obrazovku definovat pomocí jednotky px...? Celkem zbytečný, když existujou jiný a lepší varianty!
kdyby neexistovaly parodie na prohlizece, co neumijo ani zvetsovat pismo, pouzil bych px. bohuzel...
2 Novis: jako treba?
Em, ex nebo slovní zápis! Prostě když to tak všeobecně shrnu, tak relativní jednotky...
ja osobne pouzivam na pismo procenta a layout mam v em.
Jednotka em se výborně hodí třeba na šířku menu, pokud nechci, aby se mi v něm při zvětšení v browseru zalomily řádky.
<HTML>ja pouzivam px, nekde je opravdu dobre si pismo moci zvetsit ale radeji tuto moznost nedavam... pouzivam 1280x1024 a kdyz to prectu ja bezproblemu, meli by vsichni...</HTML>
Když už dávám velikost v px, tak nejméně 12px, protože jinak z toho vzniknou nečitelné blechy. Jedu v 1024x768 a v práci 800x600, ale neřídím se ani tak citem, jako spíš vyzkoušenými hodnotami.
"a kdyz to prectu ja bezproblemu, meli by vsichni..."
Kristepane...
<HTML>co se modlis? relativni size je pro tabulkove layouty dost komplikovany</HTML>
Dokud se to člověk nenaučí, může to bejt trochu komplikovanější. Jakmile se ale CSS2 člověk v dostatečný míře naučí (resp. ho i pochopí), komplikovaný to už není :-)

Ale "modlil" jsem se ale hlavně k tý větě. "Pokud já mám zrak jako ostříž, musí ho mít všichni". Hmmm.
<HTML>Ne takova definice je spatna...
ja mam naopak zrak v prdeli</HTML>
I tak...
Richard: Když máš zrak naopak, jak čteš noviny? Jenom na WC? :-)
2 Tecka: Ty ses z Klacikova?
To Sojkovec: To už jsem taky někde slyšel :-)))
Jo jo, dva z jednoho města. Já teda sice jen relativně, ale Klášterec je náhodou nádherný město.
Jaxe to vezme, ale koneckoncu ziju tu uz 17 let :)
Říkej si co chceš, pro mě je to jedno z nejhezčích měst, který znám :-) (tečka!)
:-)
Nerikam, ze se mi tu nelibi :-))
Kit : Tak to byl dobrý hlod:-)))

To mi připomíná jeden z posledních dílů SP, jak Cartman začal žrát prdelí a srát hubou.....;-)