Vyjádření ke stránkám

Byl bych rád, kdybyste se mi vyjádřili ke stránkám a případně mi napsali, co by se tam mohlo spravit a vylepšit. Rámy tam nechám (vím, že se rámce někomu nelíbí), protože je to pro mě dost kratší než něco jiného. Zajímalo by mě, jak se dá ten vrch u reklamy udělat efektivněji v css. Byl bych rád, kdyby se mi k tomu vyjádřili i Kit a Freya (a to podle svého) a předem děkuji.
A pro jistotu pro někoho, kdo neví, o které stránky se jedná:

http://philips720sa.wz.cz
Ty obrázky v menu by šli určitě řešit pomocí CSS, navíc u některých máš modrý okraj a u některých ne..
Ja bych to napred odfrejmoval
A když ne odfrejmoval, tak aspoň nastavit u tagu <frame> atribut - framespacing="0" , vypadá to potom mnohem líp, než když tam jsou ty šedý rámečky.

Petr
Když už sis mě vyžádal, tak jdeme na to:

Rámy:
- <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset
- <title> dej raději až pod <meta> - není to vyžadováno, ale logika je nejprve nadefinovat sadu a pak ji teprve použít
- scrolling="no" je nevýhodné - Pokud někdo browsuje v menším okně, nedostane se snadno na spodní položky menu. Lepší je "auto"

Horní lišta:
- chybí <!DOCTYPE...
- chybí definice charset
- fotky/nazev.jpg mohl být textový nadpis v <h1>

Levé menu:
- když používáš alternativní obrázky po najetí myši, je potřeba je předem natáhnout do prohlížeče (zároveň se stránkou), aby reagovaly rychleji
- stejný vzhled menu i s efektem docílíš bez použití obrázků, výhradně pomocí CSS - viz http://css.maxdesign.com.au/listamatic/
- chybí definice charset - projeví se to však jen při vypnutých obrázcích

Plocha:
- chybí <!DOCTYPE...
- Chybí nadpis - to je však jen sémantická chyba
- "Připomínky a nápady i kritiku ke stránkám posílejte správci" - slovo "správci" by mohlo být klikací.
- chybí odkaz na hlavní stránku s framy. Už jsi zkusil, co se stane, když se někdo z vnějšku přijde na stránku http://philips720sa.wz.cz/plocha.htm ? Dál se už nedostane, protože tam nemáš ani jeden odkaz. To je však obecný problém rámů

Technické údaje:
Přiznám se, že v těch zvratcích z Wordu se mi moc hrabat nechtělo, ale zkusím to.
- chybí <!DOCTYPE...
- chybí <title>
- na stránce není ani jeden nadpis
- parametry sestavy - na to by se spíš hodil <ul> nebo by se možná vyjímečně hodily tabulky - jsou to tabulkové údaje
- podtrhávání by se mělo používat jen u odkazů
- konekt.jpg - nevhodné použití JPEG, popisky jsou nečitelné. GIF (nebo PNG) by byl daleko lepší - a menší. Chybí alternativní text

Fotky:
- to obrázkové menu je fakt síla. Je to líné a nepřináší to žádný užitek pro SEO
- místo weight=100 jsi určitě chtěl napsat height=100
- místo tabulek zkus někdy plovoucí prvky - je s tím méně práce

Odkazy:
- poprvé jsem narazil na tagy <h2> a <h3>. Bohužel je tag <h3> použit úplně špatně

Správce:
- chyby, které jsem už jmenoval
- zkus formulář
Kit to rozebral do detailů, takže budu trochu stručnější.

Když už máš stránku s framy, tak bych ten indexový soubor aspoň pořádně zrenovovala v hlavičce. Rámové konstrukce se do vyhledávačů probojují jen velmi těžko. Chtělo by to hromadu dokonalých metainformací, hlavně description. Keywords taky nemůžou ničemu uškodit. A případně nějaké ty pokyny pro roboty.

Každá jednotlivá stránka, která se v těch rámech objeví (snad vyjma hlavičky :-)), má větší šanci na zaindexování vyhledávačem, než ta hlavní. Z toho důvodu by všechny stránky měly obsahovat malý odkaz na tu s framesetem.

JPG není vhodný formát pro webovou grafiku. Rozmazává se. Doporučuju PNG.

Patkové písmo není právě to ono. Sans-serify jsou pro web vhodnější.

Soubor reklama.htm má title "Vložení reklamy nahoru doprostřed". Horký kandidát na nejoriginálnější informaci :-)
Tady jsou metadata veškerá žádná. Smutné :-(

Jinak doporučuju zmodernizovat kód a odtabulkovat. Ten web je narvaný informacemi, a kdyby byl jinak technicky pořešený, měl by pěkné předpoklady pro úspěch ve fulltextech.

Nejlepší, co bys svému webu mohl dopřát, by bylo odfrámovat ho.
Děkuji všem za návrhy na úpravy. Stránky jsem navrhl začátkem května v úžasném Wordu a upravoval pomocí úžasného FrontPage. Po měsíci práce jsem zjistil, že oba výborné programy generují něco na způsob objektivního programování a začal se učit to zvíře HTML. Takže to co vidíte je výsledek za 1 a půl měsíce učení v HTML, jak byl na to čas. Technické údaje, tak to zůstalo ještě z toho MS Prdu, ale taky to předělám. Takže se začnu učit CSS a doufám, že to přes dovolenou zvládnu.
Budu se snažit to podle vašich návrhů upravit, ať to trochu vypadá k světu.