Hodnocení nové verze

Zdravím všechny, jak se vám líbí nová verze mých stránek?
Chvalitebný --- 2
Velmi pěkné, ale to písmo je divné.
Nemám teď chuť zkoušet to v IE, ale z čistě uživatelského hlediska mi to přijde moc dobré. Nerozpadne se to ani ve vyloženě miniaturním rozlišení (640×480!) a vyznám se v tom bez zaváhání.
To "divné písmo", kterým Tonda nejspíš myslí font použitý v grafice, se mi docela líbí, hodí se k tomu LOTR tématu.

Je velká škoda, že jednotlivé stránky mají stejný title, to je jedna z mála vad na kráse, která je o to nápadnější.

Další problém bych viděla v nesémantických divech, které jsou tam jenom proto, aby nesly nějakou tu grafiku na pozadí definovanou v CSS:
<div class="mezera_menu"></div>
<div class="mezera_new"></div>
...ideální HTML by mělo obsahovat pouze elementy, které nesou nějakou informaci.

Ještě k CSS: je tam spousta class a žádné id. Přitom všechny věci, které se na stránce mohou vyskytnout pouze jednou (třeba patička s reklamou je toho příkladem), by měly být id.

Font-family by měla mít kromě konkrétních písem (Verdana, helvetica) určený i generický font - případě bezpatkových písem sans-serif.

Poslední, co ti vytknu, je pevná velikost písma určená v px. Ta má jednu velkou nectnost: IE ji neumí měnit na požádání uživatele (takže je to vlastně další nectnost IE, která komplikuje webmasterům život). Jednotky em a % jsou vhodnější.

Možná jsem ještě něco opomněla, ale teď ráno toho víc nenajdu. Hodně z toho jsou věci, které bych u starších verzí nechala být, ale téhle nové je prostě málo co vytýkat :-)
Fascinuje mě, jak se tenhle web neustále zlepšuje... gratuluju.

Zelený styl se mi líbí.
Je to moc pěkný a už jsem to tady viděl, ale moc nevím, co se tam změnilo. Jen to MENU nahoře vlevo je moc přisklý k levý straně a chtělo by trochu odsadit. A to si pamatuju, že tahle vada tam byla i tenkrát.

P.S.: Nevím, jestli to je jen vada nebo můj subj. pocit (mám IE 5.5 a 800x600)

Petr
Stránka se mi líbí, i při pohledu do kódu působí vcelku čistě.
Měl bych však výhradu: Proč používáš <p class="nadpis"> a <div class="podnadpis">, když máme šikovné tagy <h1> až <h6>, které jsou na to přímo určeny? Navíc tím dodáš webu sémantickou strukturu.
<HTML>neni to spatne</HTML>
Je to pěkný, ten zelenej styl je lepší než ta modrá..
Měl bych připomínk k tomu "divnému písmu". Já na to koukám přes LCD 17" a i tam je to písmo jako všechno v Bold a při té velikosti to nesedí. Na CRT to bude asi normálně čitelné. Jinak stylově se mi ty stránky líbí, i když se na ně podívám jako laik, co neví o čem se píše (nebo jako cizinec). Do kódu se nedívám, nejsem v tomto směru odborník, hodnotím pouze výsledek a ten bych bral vždycky jako jeden ze vzorů stránek.
Díky moc všem za zhodnocení a mám tu ještě pár dodatků:

Freya: Kit:
Určitě na tom zapracuju, díky. (Opět díky Freye za podrobný výpis :-) + ten text v px je tam schválně, aby právě nebyl v IE ovlivněný velikostí písma, protože když jsem si stránky prohlížel na více počítačích tak v každém bylo menu jinak veliké a někde se roztahovalo přes řádek, ale je to tak jak říkáš s tím IE, protože kdyby se daly px zvětšovat tak to tam prdnu, velikost bude daná a kdo chce ať si to zvětší, ale takhle je to fakt na draka :-))

Petr Bláha:
Já vím, já vím, ale kdyý jsem to tenkrát zkoušel posunout, tak to podle mě právě pak vypadalo blbě, protože všechny ostatní texty v tom sloupci byly více vlevo a navíc by právě ještě v tom nejnižším rozlišení mohl text přesáhnout řádek. Ale díky.

tonda:
Já nevím, mě se tam nic divné nezdá, ale tím CRT to určitě nebude, já pracuju taky na 17" LCD

Reakce na Johnyho příspěvěk:
Myslíte, že bych měl zelenou barvu dát jako výchozí? Taky se mi asi líbí víc, ale modrá už je zavedená, tak nevim.