MySQL hlásí:

Je to tak dve minuty, co mi mysql.webzdarma.cz po loginu vypisalo toto:

Chyba

MySQL hlásí:

Can't connect to local MySQL server through socket '/home/wzmysql/mysql.sock' (13)

To asi nebude moje chyba, coz?
Hm, jsem na tom stejně. A to jsem teď v noci chtěl něco odlaďovat. Teď můžu jít akorát tak spát :-) Tak dobrou noc. Třeba zítra budeme mít štěstí.

Tomáš
<HTML>vazne ? uz to funguje ? ja o zadnych problemech tentokrat nevim, mysql se tvari ze je spokojene:
# mysqladmin -h mysql status
Uptime: 343848 Threads: 7 Questions: 16080529 Slow queries: 208 Opens: 889296 Flush tables: 1 Open tables: 64 Queries per second avg: 46.766

(uptime cca 4dny)</HTML>
Furt mi to nejde.

Ale jen kdyz chci na phpmyadmina.

Tabulky muzu delat pres php jak steklej. Pristupy k nim OK.

Nemuze to byt tim, ze ve skryptech nepouzivam MySQL_Close()?
Cetl jsem, ze se spojeni ukonci vzdy po ukonceni scriptu.
No jo. Ted uz to jede. Jako stekly. :)
Super a dik.
Mám další hlášku phpMyAdmin, akorát nějak nesouvisí s tim co je nahoře...Ale snad to nevadi...
Nejak mi nejdou zalozit tabulky, nevim jestli neco nedelam spatne, je to moje prvni prace s MySQL. Zalozim tabulku pomoci formulare na strankach a dam uloz no a co se mi zobrazi je vetsinou neco jako tohle:
Chyba

SQL-dotaz :

CREATE TABLE `pokus` (

`pokus` VARCHAR,
`pokus2` VARCHAR,
PRIMARY KEY ( `pokus` )
)

MySQL hlásí:


Va-Bše syntaxe je nějaká divná bl-Bízko ' `pokus2` VARCHAR, PRIMARY KEY (`pokus`))' na řádku 1


Proste nevim, tak prosim nekdo poradte.....
diky....
>>PRIMARY KEY ( `pokus` )
to je naprostej sintaktickej nesmysl!
No to je sice mozny, ale tohle mi vyjde kdyz pouziju formular... Tak mi dyztak nekdo sem poslete nejakej vzorovej priklad, nebo mi poradte, co delam blbe a jak to mam udelat.... Proste nejak mi to nejde.... Ani kdyz to doslova opisu z knihy o MySQL prikaz do SQL tak proste mi to nahlasi vetsinou to samy, jo a btw ani kdyz ten PRIMARY KEY vynecham tak to nefunguje.......
Diky
delej to bez tech `.
pokud xces nazvy poli s mezerama zkus pouzivat [ a ] (pokud to vubec v mysql funguje)
No tak vyzkouseno napsal sem to bez uvozovek a pak i bez toho PRIMARY KEY, ale vysledky sou tyto... Proste je to divny......
SQL-dotaz :

CREATE TABLE pokus(

pokus VARCHAR,
pokus2 VARCHAR,
PRIMARY KEY ( pokus )
)

MySQL hlásí:


Va-Bše syntaxe je nějaká divná bl-Bízko ' pokus2 VARCHAR, PRIMARY KEY (pokus ) )' na řádku 1

A pak:

Chyba

SQL-dotaz :

CREATE TABLE pokus(

pokus VARCHAR,
pokus2 VARCHAR,

)

MySQL hlásí:


Va-Bše syntaxe je nějaká divná bl-Bízko ' pokus2 VARCHAR, )' na řádku 1
Proste nevim co s tim, jak delate tabulky vy, dejte mi sem nejakej postup na nejakou tabulku prosim.......
Diky....
asi se nazev pole nesmi shodovat s nazvem tabulky
To taky nefunguje pro jistotu sem zmenil vsechny jmena ale zadna zmena.....:
SQL-dotaz :

CREATE TABLE zkouska(

pokus VARCHAR,
nevim VARCHAR,

)

MySQL hlásí:


Va-Bše syntaxe je nějaká divná bl-Bízko ' nevim VARCHAR, )' na řádku 1
1. u varcharu musis zadat max. pocet znaku ...
2. za poslednim nesmis mit carku ...

Tohle uz funkcni bude ...

CREATE TABLE zkouska(
pokus VARCHAR(20),
nevim VARCHAR(20)
)

Radek
Díky, tohle uz funguje... Strasne dekuju za pomoc........