PHPbb

Zdravim ...

Mam prosbu .. mam tu uz dlhsiu dobu funkcne forum pomocou PHPbb , vsetko fungovalo az do momentu , ked som chcel zablokovat pristup na stranku pomocou .htaccess , a potom sa forum neako zablokovalo ... na uvodnu stranku fora sa este dostat da , ale citat prispevky uz nie .. da to Error 400 a koniec .. nechapem preco ... stranka pritom bezproblemovo funguje ... da sa spustit uplne vsetko ... samozrejme po zadani spravneho hesla ... tak ak niekto viete, prosim poradte ... inac na autorizaciu pouzivam Digest ... vopred dakujem za pomoc ...
Nekde ti tam musel zustat .htaccess
kde niekde ... ? mam ho v roote a forum ma vlastnu polozku root/forum/ ... a tak ak by si to mohol troska konkretizovat .. dakujem !
A obsah toho .htaccessu?
noo pozeral som ten adresar s forom .. nachaza sa tam jeden htaccess a tam vcelku nic neni .. aj ked som ho vymazal , nic sa nezmenilo ... jeho obsah je prosty ...

<Limit GET POST PUT>
Order Allow,Deny
Deny from All
</Limit>

a ten moj htaccess je asi takyto ..

AuthType Digest
AuthName "gorgar"
AuthDigestFile /3w/wz.cz/g/gorgar/hes/.htpasswd

Require valid-user

Options -Indexes

<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
</Files>

tak ja teraz neviem .. inac dakujem za pomoc a snahu ...
<Limit GET POST PUT>
Order Allow,Deny
Deny from All
</Limit>
.. tohle komplet zabrani pristupu komukoliv..

<Files .htaccess>
order allow,deny
deny from all
</Files>

.. tohle je celkem zbytecne, Apache je jiz ve vychozim nastaveni nastaven tak, aby .htpasswd a .htaccess nesly zobrazit...
no dobre ten prvy htaccess som vymazal .. na phpbb fore som sa dozvedel ze ten je tam aj tak zbytocny .. takze isiel kade lahsie .. a z toho druheho som to zabezpecenie htaccess zrusil ... tak ale nic sa nezmenilo .. stale to iste .. forum sa zablokuje a nejde .. je neaka moznost ze napisem do htaccess neaku vinimku .. napriklad ze nech pre adresar forum to neplati ? alebo nieco ze do adresara forum pridam dalsi htaccess a tam to vsetkym povolim .. len neviem ktory sa bude brat do uvahy ci ten v roote , alebo ten v tom adresari ? ako to je ? alebo co by si navrhol ty .. na phpbb fore som to studoval .. ale nic som sa nedozvedel .. tak ja fakt neviem ...
ty mas s tim forem problemy... me tu to forum bezi uz radu mesicu a jeste se mi nestalo ze by neco nefungovalo...

na co se to vlastne pouziva ten htaccess?
Lze tak nastavit direktivy Apache jen pro urcity adresar, prave ten , ve kterem se .htaccess nachazi.. Napr. Zapnuti automatickeho zobrazeni adresaru v pripade, ze neni pritomen vychozi dokument (index.html), da se jim zmenit nazev vychoziho dokumentu, nastaveni vlastnich chybovych stranek (403, 404, atd.), zablokovani pristupu (bud komplet, nebo pouze s heslem (http autentizace), nebo jen urcitym ip adresam, ci domenam) a v neposledni rade take k nastaveni mod_rewrite, a dalsi veci tykajici se Apache