heslo

Lidi, nemohl byste mi nekdo poradit, jak zaheslovat odkaz? Jsem zacatecnik v tomhle a udelal jsem web pro nas kruh, ale adresa se rozsirila i mimo a tak bych chtel veci, ktery jsou jen pro oci mych spoluzaku umistit pod zaheslovanej odkaz. Zkousel jsem to pomoci navodu, ale asi jsem je nepochopil, takze mi to nebezelo. Muzete nekdo poradit? Hlavne mi prosim neodkazujte na jakpsatweb.cz, tam jsem to taky nepobral:). Asi jsem natvrdlej:). Díky
A já vždycky myslel že internet je pro všechny. Proč děláš stránky jen pro pár vyvolených? To jim to rovnou můžeš vypalovat na CD!
Za pár let snad budou všechny stránky zaheslovaný a placený. No a pak snad konečně začnu chodit ven :)
Dělám stránky pro pár lidí, aby bylo možný si stáhnout seminárky atd. Nechci zaheslovat vsechno, jen jeden jedinej odkaz, kterej by slouzil vyhradne nasemu kruhu. Neni dobry, kdyz se vse dostane na oci treba asistentum, vis...Jinak jsou cely stranky pristupny... Spoluzaci by tam chteli mit takovej odkaz. Nekteri jsou dokonce pro zaheslovani celych stranek...To uz ale uznavam je moc... Na CD to vypalovat nemuzu, protoze by byl problem s pristupnosti...ne ke kazdymu by se CD hned dostalo a s kazdou aktualizaci vypalovat novy CD, by bylo trochu otrocina ne?
Udelej si adresar tajne a do nej dej nejaky tajny_soubor.html a jeste .htaccess, jenz bude mit nasledujici obsah:

order allow,deny
deny from all

Pak nekam do stranky muzes dat tento kod, ten zobrazi prihlasovaci formular, kam bude nutne zadat heslo, aby byl pristup mozny:

<form method="post" action="ukazat_tajne.php">
<input type="password" name="heslo"><input type="submit" value="OK">
</form>

a pak soubor tajne.php (musi byt mimo adresar tajne, 1 uroven nad nim):

<?
$heslo = $_POST['heslo'];
if ($heslo == "Tve_skutecne_heslo") { // Sem napis tve heslo, nebude nikde videt
include "tajny_soubor.html"; }
else {
echo "Spatne heslo!"; }
?>
Zkusim to diky, jen mi rekni, prosim co je to .htaccess?
.htaccess je proste nazev souboru, tedy vlastne jen pripona
Tak mi to z nějakýho důvodu neběhá. Po vyplnění hesla se Chyba 404 soubor nenalezen. Nevis, kde by mohla byt chyba?
Mně to po menších úpravách jede:

místo include "tajny_soubor.html"; } mám include "tajne/tajny_soubor.html"; }

php soubor se musí jmenovat ukazat_tajné.php, Sojkovec se asi upsal, když psal: "a pak soubor tajne.php (musi byt mimo adresar tajne, 1 uroven nad nim):". Nebo musíš mít ve form action="tajne.php".
No, pochopitelne cesty musi byt spravne, psal jsem to rychle, ale predpokladam, ze te to napadne :-)
No, tohle jsem prehlid a opravil a ted mi to na tu stranku pise tohle cervenym pismem.
Warning: main(): open_basedir restriction in effect. File(/tajne/tajne.html) is not within the allowed path. (from /3w/webzdarma.cz/k/khr) in /3w/webzdarma.cz/k/khr/tajne.php on line 4

Warning: main(/tajne/tajne.html): failed to open stream: Operation not permitted in /3w/webzdarma.cz/k/khr/tajne.php on line 4

Warning: main(): Failed opening '/tajne/tajne.html' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /3w/webzdarma.cz/k/khr/tajne.php on line 4


A na ty svy tajna strance mam prozatim jen jedinou vetu (a cesky)...:(
Nejaky lomitko na zacatku navic?
Sojkovec: A je to ... ja jsem trouba:). Diky moc. Moc jsi mi pomohl.