OBJEKTIVNI kritika webu

To broli:

ad 2/ title je zakladni atribut pro popis prvku, alt je (jak nazev napovida) alternativni text
ad 3/ tabulkovy layout ma mnoho nevyhod a pri generovani z DB je IMHO uplne jedno, co se generuje

Trochu mi na webu vadi pouziti velkeho mnozstvi druhu pisem, nejvice se mi nelibi nabidkova lista. Mene je nekdy vice ;-)

Velikost pisma by mela byt relativni, citelnost malych pismenek je pro spoustu lidi na hranici snesitelnosti.

Jinak - dobra prace ;-)
Jeste dodatek: alt funguje jako title jen v MS IE, alt se treba v Mozille zobrazuje jen v pripade vypnuteho zobrazeni grafiky ;-), presne podle specifikace.

A jeste citace o Lynx-testu od Pixyho (viz http://www.pixy.cz/blog/2003_10_archiv.html)

K provedení Lynx-testu není přitom třeba vůbec použít Lynx. Postačí k tomu libovolný textový prohlížeč, nebo dokonce standardní prohlížeč, ve kterém je vypnuta podpora Javy, Javascriptu, CSS a pluginů. To je totiž podstata Lynx-testu: zobrazit si stránku a odzkoušet její plnohodnotnou použitelnost v takovémto "ořezaném" prohlížeči. Pokud stránka tímto testem projde, je rovněž velmi pravděpodobné, že bude bez problémů použitelná také:

- v prohlížeči, kde je z jakýchkoli důvodů vypnuto CSS (nebo uživatel — třeba kvůli barvosleposti — používá vlastní tabulku stylů)
- v prohlížeči s vypnutým Javascriptem
- v prohlížeči, kde není nainstalované vhodná verze pluginu potřebného pro objekty na stránce
- v prohlížeči, který podporu některé (či všech) výše uvedených funkcí vůbec nemá (např. zastaralé/speciální prohlížeče)
- ve čtečce obrazovky u nevidomých nebo třeba v autě
- pokud si někdo stránku uloží bez externích dat (obrázků, JS a CSS) a později si ji prohlíží off-line
- pro automaty a roboty, které indexují stránku pro vyhledávače a archivy
atd.
A recipročně platí i přesný opak. Pokud někdo o vaší stránce prohlásí, že je "nepoužitelná v Lynxu", znamená to s největší pravděpodobností také to, že s ní budou mít problémy zdravotně postižení, uživatelé starých a méně obvyklých prohlížečů, cizinci, bude se problematicky indexovat na Googlu atd.
Nazdar.... Webmachri. Zajimal by me vas nazor na www.elisee.wz.cz hlavne reknete co si myslite o tom designu?.....Zatim a budu cekat az se ozvete.
Nazdar web machri... Zkouknete tohle a reknete co si myslite o tomhle designu? elisee.wz.cz.... Zatim...
Kdyz prehlidnu to, ze to je cele jedna flash animace, tak:

(-) lol <meta http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=">
(-) nejak jsem se na prvni pohled nevyznal v navigaci.
urcite bych nasel i dalsi veci, ale ted nemam cas.
Zajímavá diskuze, ELISEE nechápu - jen ukázka grafiky?
Také by mě zajímal názor na můj web www.boxer.cz. Je vlastně čistě obrázkový, nic pro slepce apod., ale zkouším...
Za případné názory předem dík