Prosim o kritiku

Chci trochu zmenit vzhled svych stranek, (http://kyk.wz.cz).
Mohli byste mi zkritizovat novou verzi (http://kyk.wz.cz/ver2.php)?
a nedrtte me prosim za tabulky :-) Diky Kyk
no tak kdyz uz na tej uvodni strance mas vicejazykovej vstup, mel bys tak udelat celej web, ale to je detail :-) menu je spatne citelny - modra na cernej, chtelo by to spis bilou, nebo klidne tu oranzovou. psat nekomu z jakyho pocitace prichazi je nesmysl, vetsinou to kazdej vi sam. jeste by sis mel pohrat s odkazy v textu (jsou mensi nez text). ty reklamy po textem v uvodu bych trosku posunul dolu (mimochodem chvalim ze chodis na xpojnt :-)) .. a to je vsechno
jee sorry, vzdycky ctu vzkaz az potom co na nej odepisu :-) .. u tej druhej verze samozrejme odvolavam s tim menu .. jinak ostatni zustava .. a jeste si nastav spravny kodovani cestiny
http://kyk.wz.cz/ver2.php

V Title by neměla být za změť ozdobných rovnítek, pomlček a takových srandiček. Vypadá to sice -=<({kůl})>=-, ale není to použitelné.

Za tabulky tě tedy drtit nebudu, i když určitě tušíš, co si o nich myslím ;-)

První věc, kterou si dovolím ti vytknout, jsou barvy textu v menu. Je sice fajn, že podle té nechutné modré a fialové se dají snadno poznat odkazy, i když nejsou podtržené, ale na tmavošedém pozadí se to blbě čte a taky to nevypadá hezky. V tomhle ohledu bych doporučila písmo oranžové, tenké a podtržené. (víc by to ladilo k červeně zvýrazněným pojmům). Jo, a na :hover by to mohlo měnit barvu.

Druhá problematická záležitost jsou obrázkové prvky.
Ty reklamní ikonky dole jsou vzhledem ke strohému zbytku stránky velice výrazné. Možná by to bylo hezčí, kdybys používal jenom bannerky unifikované velikosti (asi 80×30px, nevím teď přesně) a kdybys je šoupnul pod sebe třeba dolů do levého sloupce.
Věc, která opravdu przní jinak vcelku slušný layout, jsou "okousané" okraje viditelné plochy obrázků s nastavenou průhledností (TOPlist logo, logo stránky). Vím, že vyrobit gifovou průhlednost tak, aby to nebylo ohlodané, je v některých případech fakt umění, ale jde to.
TopList dává určitě na výběr víc ikonek - vyber si spíš nějakou hranatou. A logo stránky tam stejně nesedí. Vyrob si nějaké aspoň trochu hezčí, nebo o to někoho popros.

Banner WZ je opravdu zvláštní, vidím tam akorát modrou nudli...

"Jdete z: ... .mistral.cz" - To vím ;-)
Je to takový ten efekt "dej si na mě bacha, vím o tobě všechno!". Ale jsou stránky, které to mají promakanější a napíšou ti pomalu i to, cos měl včera k večeři... :-)) Teď vážně - je to zbytečné. Ale když tím chceš zaplácnout místo, nevadí mi to.

Líbí se mi ten nápad u menu:
<kyk>
...menu...
</kyk>
Hezké :-)

A teď se mrknu na zdroják:
Jů, ono to má DTD i metadata...wow... to se tu moc často nevidí :-)
Je to tam samé table a bgcolor a align a brrr a center. Trochu škoda. btw, někdy tam máš <br> a někdy <br/> - v html 4.01 transitional to lomítko ale nemá moc cenu.
Rozhodně je to ale docela pěkný a přehledný kód. Teda až na těch 10 nedělitelných mezer za sebou.

Stylesheet je roztomile přehledný, není v něm bordel jako v těch mých :-) Občas ti tam ale ujede nějaký detail:

td {font-size:11; color:"00ffff";... - u číselných hodnot ve font-size musíš zadat jednotku (px,pt,em,%...), a u color ti chybí #.
Když určuješ barvu hexadecimálně, můžeš to v mnoha případech zkrátit, např.: #ffffff = #fff; #336699 = #369.

font-family:Verdana CE, Tahoma; - hoď tam na konec ještě sans-serif, budeš to mít jistější.

padding:"1"; - jestli myslíš pixelů, napiš tam 1px.

Ten nový design sice není na první pohled žádné největší terno, ale při bližším pohledu je vidět, že má slušné a solidní základy. Není to špatné.
No, k Freyiným komentářům většinou není, co dodat. :-) Mně osobně nejvíc vadí to menu. Ta barva je fakt hnusná a nepřehledná. Vypadá to jako by se nenačetlo css.....
a TEĎ BYSTE SE MOHLI ČUTNOUT I NA MOJI STRÁNKU
www.skupinakabat.wz.cz
Diky vsem za rady a upozorneni, beru si je k srdci.
Freya nevim kde je chyba, ale v ie5 a ie6 se menu zobrazi korektne, #ddddd a :hover#ffffff, asi mam spatny prohlizec :-( nebo jak napsal hanyZ .
Reklama wz je taky ok, asi byla zrovna chybka nekde na serveru.
To logo uz je fakt stare, s tim se neco udela a ty bannery take.
Nejde mi o to, ohromit uzivatele super grafikou, spis trosku upoutat obsahem, ktery se jeste rozsiri. Kazdopadne dik za rady, kdybyste jeste na neco prisli, hnedky me zprznete.
zajímavé...teď jsou ty linky zase o něco větší a tenké. Nekoukala jsem na to v IE, ale v Mozille. V IE to opravdu je, jak jsi asi zamýšlel - moje chyba. Dodala bych k tomu, že ta světle tyrkysová se mi moc nelíbí :-(

Problém by mohl být v tomhle:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="./style.css">
Proč tam není prostě jenom style.css, když ver2.php máš stejně jako stylesheet přímo v rootu? Nebo, pokud máš nějaké stránky v zanořených složkách, rovnou http://kyk.wz.cz/style.css - abys to url nemusel na různých stránkách měnit?
>skupinakabat.wz.cz

Hodně jednoduchá stránka - tak jednoduchá, že na ní asi prakticky nebylo co zkazit... jdu to prozkoumat :-)

Na vedlejších stránkách, třeba Foto nebo Rozhovory by rozhodně měl být odkaz na hlavní stranu. Navíc, všechny strany vyjma té hlavní mají v title "Nepojmenovaný dokument"! Fuj ho :-/
Diskografie úplně zbytečně scrolluje na stranu.

Mrknu se na zdroják:
Bodla by tomu nějaká metadata.

uááá! To si děláš srandu s tím flashovým menu? Co uděláš s uživatelem, který nemá Flash a nehodlá si ho kvůli téhle stránce stahovat? Myslela jsem, že je to nějaký zbytečně použitý javascript, ale tohle... Navíc je to tak jednoduchoučký efekt, že by ti na to bohatě postačilo CSS, vypadalo by to úplně stejně a bylo by to desetkrát použitelnější.

A ty entity místo diakritiky...to je sranda :-) Nebylo by jednodušší prostě správně nastavit kódování?

<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
<p> </p>
božíčku...můžu se zeptat, jaký (asi) wysiwyg editor má tohle na svědomí?

Fakt je to špatné. Budiž ti ke cti, že nepřceňuješ své schopnosti a neprasíš tam veselé barvičky a animované gify.

A teď důvod, proč se mi z těch na první pohled snad průměrných stránek udělalo fakt zle:


<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<blockquote>
<p>
<!-- BLUEBOARD ANKETA -->
</p>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>
</blockquote>

:-///
entity misto diakritiky, odstavce misto zalomeni radku, to vypada na golive :-) .. i kdyz ten ve zdroji neodsazuje mezerama ale tabulatorama
Taky je to má první stránka:(
Díky za kritiku
2Freya: To je zatim pracovni verze, a nepusim ji dokud nebude hotova.

Jinak pokud si necham zobrazit delsi text, ta barva je fak nic moc ;-)
> jaký (asi) wysiwyg editor má tohle na svědomí

Osobně to šacuju na Dreamweaver - ten má takové "cool" flashové tlačítka