jak nahrát přes FTP

Můžete mi někdo poradit jak a kde můžu nahrát soubor přes FTP
To se nejlépe dělá přes Total Commander ;-)
ale jak?to jsi mi moc neporadil asi otom taky nec nevis
stahni si nejakeho ftp klienta ja pouzivam (IW FTPort Client)
to stahnes na slunecnice.cz nebo stahuj.cz
no a pak tam uz uvidis das pripojit rychle nastavis vse potrebne
a jeto muzes nahravat
Spis se zda, ze vubec netusis, co je to FTP, kdyz se ptas "jak" to udelat pres Total Commander. Nicmene vsechno je jednou poprve, ze... :o) Takze pro jednoduchost predpokladejme, ze si ho nainstalujes - nebo jineho FTP klienta, ale ja to budu popisovat pro TotalCmd. V menu si najdes "Commands -> FTP Connect" (nepouzivam cestinu, ale nalezeni ceskych ekvivalentu snad zvladnes sam). Dale klepnes na tlacitko "New connection". Jako "Session" das cokoliv (napr. jmeno sveho webu), jako "Host name" das "rypar.czweb.org", jako "User name" totez (tj. "rypar.czweb.org"), pak jeste "Password", muzes klepnout na OK a pak zkusit "Connect". Pokud to nebude fungovat, tak dej jeste "Edit" a nastav tam "Passive mode" (pry to musi pouzivat ti, co jedou pres ADSL). Dalsi moznost jak na FTP, ktera je v kazdych windows, je prikazovy radek a utilita "ftp". Ta je docela sikovna v tom, ze se s ni da pracovat davkove - pokud casto opakujes stejny prenos/stahovani. Ale chce to samozrejme nastudovat co a jak, jako ostatne u vsech konzolovych aplikaci.